19 reizen reizen@wegener.nl Egf 024-3650360 1 ®®®IS PZC Zaterdag 5 april 2008 bloemen te ner te zijn. Het binnenvallende licht, de enorme glasoppervlakken en de bloeiende bloemen zijn op zichzelf al indrukwekkend genoeg. Mooi is ook de goed zichtbare, lichtgroen gekleurde ijzeren draag constructie van de serre. Vanuit de wintertuin, die ook wel Grote Rotonde wordt genoemd, leidt het Grote Bijgebouw der Pal men naar de Congoserre. Boven de doorgang zijn de initialen van Leo pold in het ijzerwerk verwerkt, zo als dat ook op enkele andere plek ken in het serrecomplex het geval is. Leopold II stichtte in Congo zijn eigen vrijstaat, waarvan hij ook het staatshoofd was. Onder het mom dat hij de inheemse be volking wilde bevrijden van de Arabische slavendrijvers en het Christendom wilde introduceren, reageerde hij weinig fijnzinnig en onttrok grote kapitalen aan het land. In 1908 werd Congo overi gens een Belgische kolonie, die pas in i960 onafhankelijk werd. De in 1886-1887 gebouwde Congo serre was aanvankelijk, zoals de naam al suggereert, bestemd voor planten uit Congo. De tropische ve getatie uit Afrika sloeg, bij gebrek aan voldoende zonuren, echter niet aan. Daarom werd uitgeweken naar subtropische planten, die min der zonlicht nodig hebben. Wie nu door de vierkan te serre loopt, geniet onder meer van enor me, krullerige varens in allerlei variëteiten en van Austra lische palmen, rubberplanten en bergmos. Eenjarige bloemen zor gen voor de kleurige accenten. Een witte trap leidt naar de wat lager gelegen Embarcadère, die uit twee gedeeltes bestaat. Het eerste gedeel te is een overkoepelde vierkante serre met twee zijvleugels waarin twee beelden: Avond en Dageraad. Naast kaneelbomen staan hier ro ze trosbloemen in potten die Leo pold II ooit uit China meenam. Een doorgang leidt naar het twee de gedeelte van de serre. Hier kan de bezoeker ook naar buiten om een deel van het enorme koninklij ke domein te bezoek. Een wandeling door het glooiende park is de moeite waard. Het uitge strekte park is een groene oase van rust in de drukke stad Brussel. Dat wordt nog eens benadrukt bij de grote vijver, vanwaar er een fraai uitzicht over de drukte en het be ton van de Europese hoofdstad is. In het park kan ook het beeld- houwatelier van koningin Elisa beth (1876-1965), een hoeve-achtig gebouw met rieten dak, bezocht worden. De erachter gelegen Aza leaserre is qua bouw niet zo bijzon der, maar de honderden azalea's, die op wonderbaarlijke wijze alle Brussela BELGIË Koninklijke S< kijk maal gelijktijdig bloeien, des te meer. Het is een golvende zee van bloemen in alle kleuren-varietei- ten. Van zacht roze tot donker rood. Terug naar de serres, waarvan er één, de IJzeren Kerk, aanvankelijk een heuse kerk was met plaats voor achthonderd kerkgangers. Te genwoordig is in deze serre een zwembad voor de koninklijke fami lie ondergebracht. Helaas is deze ruimte niet toegankelijk voor be zoekers. Het verhaal wil dat het zwembad ook de reden is waarom de nabijgelegen Japanse toren niet beklommen mag worden en dat al leen de eerste etage ervan in ge bruik is als museum. Vanaf de ho gere verdiepingen is er namelijk een goed uitzicht op het zwembad. Reageren? redactie.reizen@wegener.nl De Koninklijke Serres van Laken zijn te bezoeken van zaterdag 19 april t/m maandag 12 mei. Maandag is sluitingsdag, met uit zondering van 12 mei. Dinsdag, woensdag, donderdag, za terdag en zondag van 9.30 tot 16.00 uur, vrijdag van 13.00 tot 16.00 uur. Avondopenstelling: vrijdag tot en met zondag van 20.00 tot 22.00 uur. Dinsdag 22 april is voorbehouden aan mindervaliden. De ingang is langs de erehekken van het Kasteel van Laken aan de Ko ninklijke Parklaan in Brussel. www.monarchie.be Koning Leopold II infographic: GK Boek dit jaar uw vakantie bij Recreatiepark de Leistert In hartje Limburg. Een fantas tisch 5-sterrenparl< voor jong en oud. De Leistert staat bekend als een sfeervol recreatie park met vele topvoorzieningen, waaronder een subtropisch zwemparadijs, een echt buitengolfslagbad, een kinderbad meteen grote glijbaan, een natuurstrandbad, een attractiespeeltuin en nog veel meer... Een vakantie bij de Leistert doet u goed! Geldig tijdens Hemelvaart, Pinksteren en de meivakantie Niet in combinatie met andere aanbiedingen en reeds gemaakte boekingen De korting wordt berekend over de verblijfskosten van de toeristische kampeerplaatsen en geldt niet voor reserveringskosten en toeristenbelasting Als u voor 25 april online boekt krijgt u 15% procent korting op alle Hemelvaart-, Pinksteren A/leivakantiearrangementen! Inclusief 15% korting voor 4 personen: Tulpen Topper (25/04-6/05) al vanaf €240 Mei Topper (26/04 - 4/05) al vanaf €214 PinksterTopper (9/05 -13/05) al vanaf 107 Feestdagen Top per (26/04 - 43/05) al vanaf €321 Deze aanbieding geldt alleen in combinatie met de speciale actiecode: TOPPER15 (tijdens uw online boeking wordt aan u deze actiecode gevraagd). Ga naar www.leistert.nl en boek direct online!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 73