spectrum o van Las Vegas naar de polder 1 P2C Zaterdag 5 april 2008 Hans Klok Vorig jaar speelde Hans Klok als eerste Nederlander zes maanden lang op de fameuze Strip van Las Vegas. Hoewel Amerika nog steeds lonkt, trekt de illusionist nu eerst langs Nederlandse en Duitse theaters met een vernieuwde versie van zijn Vegas-show. „Het is tijd om hier applaus te halen." door Thalia Brandt Hans Klok staat niet alleen be kend om zijn vliegensvlugge illusies, maar net zozeer om zijn geföhnde blonde kapsel en zijn zwarte, glitterende outfits. Privé draagt de IJmuidenaar echter een spijkerbroek en trekt zijn haardos niet zo sterk de aandacht. „Mijn shows hebben een hoog knipooggehalte. Als ik optreed, ben ik een soort prins op het witte paard. Mensen denken vaak dat ik in een kasteel woon en op een paard over het strand ga loppeer", glimlacht hij. „Terwijl ik in mijn vrije tijd graag in de kroeg een biertje drink met vrienden. Maar dat beeld heb ik natuurlijk zelf gecreëerd, met al die wind- machines, mijn wapperende manen en de dames in bikini. Ik ben bijna een karika tuur van mezelf Maar ik weet wat ik kan, daardoor blijft het overeind." De afgelopen weken legde hij in zijn werk plaats in de haven van IJmuiden de laatste hand aan nieuwe illusies. „Een écht goede 'magician' moet niet alleen kunnen acte ren en razendsnel zijn, maar ook kunnen timmeren en lassen", zegt de 39-jarige goo chelaar. „Het blijft altijd en eeuwig knutse len: je hebt continu het idee dat je sinter klaassurprises in elkaar aan het zetten bent." De show die hij vorig jaar 144 keer weggaf in het Planet Hollywood Resort and Casi no in Vegas, stond in het teken van zijn Hollandse levensverhaal. Hoewel sommi ge trucs overlappen, is het thema van de huidige versie juist zijn Amerikaanse avon tuur. Geen kaas en klompen, maar Elvis en een reusachtig neondecor dat The Strip IKMMMK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 64