Binnenlan Te veel aanvragen rijbewijs Balkenende verliest kort geding Tunnel staat straks vaak blank Populaire Lama's spugen niet langer Winkeltijden: bal bij gemeente Informatieavond N66 Personeel van afvalbedrijf op straat na fraude CBR kreeg in maart circa 7500 reserveringen ongebruikt retour. Rechter vindt dat neptoespraak over islam in tijdschrift kan. Automobilist gaat veel hinder krijgen van klimaatverandering. 4 I Zaterdag 5 april 2008 PZC AMSTERDAM - Het populaire come- dyprogramma De Lama's stopt. Dat hebben de spelers gisteren aan honderden fans bekendgemaakt tij dens een speciale bijeenkomst in Hotel Arena in Amsterdam. Er wordt met BNN gepraat over een nieuw programma. De vier improvisators Jeroen van Koningsbrugge, Ruben van de Meer, Ruben Nicolai en Tijl Bec- kand zeggen op het hoogtepunt te willen stoppen. Vanaf september zendt BNN de laatste tien afleve ringen uit. Daarna begint in okto ber een afscheidstour langs alle grote theaterzalen. BNN zegt wel in gesprek te zijn met De Lama's voor de ontwikkeling van een nieuw programma dat het licht moet zien in het voorjaar van 2009. Hoe dat er uit moet zien is niet bekend. „De Lama's stoppen in hun huidige bezetting, maar BNN gaat zeker door met humor en improvisatie op televisie. Wij hebben hier veel van geleerd en gaan op zoek naar nieuw talent", aldus BNN-directeur Televisie Pim Castelijn. De Lama's is sinds 2004 op televisie te zien. Het jaar daar op jaar begint het gezelschap ook met een theatertour waarvan dit jaar de laatste is. De Lama's zijn geëerd met een Televizierring, hoofdprijs voor het Beste Amuse mentsprogramma en met platina en gouden dvd's. De laatste afleve ring is op 5 december te zien. AMSTERDAM - Het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR) en de Bovag gaan het reserveringssys teem voor het rijexamen zodanig aanpassen dat minder reserveringen ongebruikt blijven. Daardoor zou de wachttijd voor het rijexamen, met name in het voorjaar, omlaag moeten. Dat staat in een gezamenlijk plan van beide organisaties, dat ze giste ren naar buiten hebben gebracht. De Bovag, die de rijschoolhouders vertegenwoordigt, luidde donder dag de noodklok over de oplopen de wachttijden voor rijexamens. De organisatie repte over 'tiendui zenden kandidaten' die maanden moeten wachten voor zij kunnen afrijden. Het CBR ontving over de vorige maand ongeveer 7500 reserverin gen voor het rijexamen onge bruikt retour. Intussen heeft het CBR al andere maatregelen genomen om de wachttijden in enkele regio's terug te brengen. Zo zijn tijdelijk extra examinatoren in de probleem- De wachttijd voor het rijexamen is enkele maanden omdat rijscho len meer examens aanvragen dan ze gebruiken. Het CBR wil daar een eind aan maken. regio's gedetacheerd, werken ande ren door op zaterdagen en op da gen als 1 en 5 mei. Ook worden in terne opleidingen opgeschort. Volgens zowel CBR als Bovag zit het probleem hem grotendeels in de manier waarop het online reser veringssysteem voor rijexamens is ingericht. Dat biedt aan de ene kant de rijschoolhouder de kans om 'precies op tijd' een examen datum te reserveren. Aan de ande re kant ontstaat in tijden van aan trekkende vraag een sneeuwbalef fect in reserveringen, waardoor wachttijden sterk oplopen. Het CBR zal rijscholen aanspreken die extreem veel meer reserveren dan gezien hun leerlingental ver klaarbaar is. AMSTERDAM - Het weekblad Opi nio hoeft de neptoespraak van pre mier Jan Peter Balkenende niet te rectificeren. Dat heeft de voorzieningenrechter in Amsterdam gisteren bepaald in een door de Staat aangespannen kort geding. In de tekst in het giste ren verschenen nummer van het tijdschrift zou Balkenende zeggen dat de islam een probleem is. „Het artikel is overduidelijk een verzinsel. Er is dus geen sprake van een onjuiste of valse weergave van feiten", aldus de rechtbank. „Voor zover het hier een kritische bejegening van de heer Balkenen de betreft, geldt dat hij zich dit als minister-president en leider van het CDA zal moeten laten welge vallen." De rechter volgde de verdediging van advocaat Cor Hellingman van DEN HAAG - Het kabinet heeft giste ren besloten in te stemmen met de eerder voorgenomen maar zeer omstreden wijziging van de Win keltijdenwet. De toerismebepaling daarin wordt aangescherpt. Dat kan gevolgen hebben voor het aantal koopzonda gen in Hulst en Sluis. Voortaan moeten gemeenten duidelijker om schrijven waarom winkels vaker dan twaalf keer per jaar op zondag open mogen zijn. Daarbij moeten alle belangen worden meegewo gen. Het kabinet twijfelt of ge meenten belangen van zondags rust, leefbaarheid en veiligheid nu wel voldoende meewegen. PETER Provincie Zeeland Op dinsdag 8 april 2008 presenteert de Provincie Zeeland haar plannen voor een herinrichting van de weg Middelburg- Koudekerke. De beoogde doelstelling is het verbeteren van de verkeersveiligheid. Om die reden wil de Provincie de maximum snelheid op de weg verlagen naar 60 km peruuren de inrichting van de weg daar op af stemmen. Hierbij zullen de bestaande weg en het fietspad in zijn geheel worden opgebroken en vervangen. Het plan wordt gepresenteerd in gemeen schapscentrum "de Couburg", Duinstraat 4A te Koudekerke. U bent daarbij welkom vanaf 19.30 uur. Gedeputeerde Verkeer en Vervoer de heer mr. Drs. A.J.G. Poppelaars zal om ca. 20.00 uur een korte toelichting geven op het plan. Tijdens deze avond kunt u vragen stellen en eventueel reageren op deze plannen. Om ca. 21.30 uur willen wij de bijeenkomst sluiten. U kunt de plannen vanaf 1 april ook raad plegen op onze internet site: http://www.zeeland.nl/verkeer_vervoer/ werkzaamheden/n660/ Opinio die de neptoespraak „een duidelijk parodiërende" tekst noemde. De onbekende schrijver van het stuk in Opinio wil volgens hem aan de kaak stellen dat het CDA discussies over de islam uit de weg gaat en daardoor ruimte geeft aan politici als Geert Wilders. Landsadvocaat Henk Jan Boukema betoogde dat de neptoespraak de door de film van Geert Wilders veroorzaakte spanningen doet toe nemen. VAG 5c H oom Mei c wat wil -)i) hou EEMTV/AM Me prim/clav O Directie Economie Mobiliteit Wachten voor rij-examen - De wachttijd voor een auto examen is opgelopen tot 13 a 16 weken. Voor een motorexamen is de wachttijd 18 tot 20 weken. Een rijexamen kost circa 200 euro, het theoriedeel 30 euro. Een rijles kost tussen de 37 en 42 euro. Tijdens het wachten op een herexamen nemen veel kandidaten extra 'onderhouds- lessen', waardoor de kosten ver der oplopen 38,1 lessen zijn gemiddeld no dig voor het rijexamen. 65% van de kandidaten slaagt de eerste keer. DEN HAAG - Automobilisten krij gen door de klimaatverandering steeds vaker te maken met spoor vorming op snelwegen, klemmen de bruggen en ondergelopen tun nels. Binnenvaartschippers zullen door de opwarming van de aarde problemen ondervinden omdat de waterstanden sterk kunnen wisse len en door hoge temperaturen de sluisdeuren gaan klemmen. Dit concludeert het Kennisinsti tuut voor Mobiliteitsbeleid (KiM) in een rapport. De laatste jaren is al duidelijk geworden dat extreem weer de verkeersstromen plat kan leggen. Tijdens droge zomers stroomt er weinig water door de ri vieren waardoor schepen niet ge noeg diepgang hebben. Vorige week nog lag half Nederland plat vanwege enkele centimeters sneeuw op de wegen. Dergelijk weer, veroorzaakt door de verande ring van het klimaat, zal vaker voorkomen, voorspelt het KNMI. Zo stijgt het aantal tropische da gen van vier in 2006 naar zeven tot veertien dagen in 2050. MAASTRICHT - Recyclingbedrijf Si- ta in Maastricht heeft elf medewer kers op staande voet ontslagen. Ze zouden afval hebben opgehaald en de opbrengst in eigen zak hebben gestoken. Sita zegt getipt te zijn over de frau de. Volgens Sita hebben de betrok kenen het controlesysteem weten te omzeilen. Enkele ontslagen me dewerkers hebben bij de vakbond FNV Bondgenoten gezegd dat ze alleen een fooi aangenomen had den met Kerstmis of een stuk taart van een klant. „Welnee", reageert de woordvoerder van het bedrijf „We begrijpen dat het voor deze mensen een privédrama is, maar het gaat om serieuze vergrijpen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 4