Nostalgie op tien vierkante meter Prijs voor sportvideo toegekend purple cur HOUTEN VLOEREN! Arjan Bot legt historie van Kloetinge vast in een museumkamer. BAX - TERHEI JDEN Pool biljarters Roadhouse beleven een slechte dag HAAR VAN BOVEN ZIJ VAN BENEDEN 44 Zaterdag 5 april 2008 PZC W door Rudy Boogert GOES - Het is waarschijnlijk het kleinste museum in Nederland, maar met evenveel zorg en liefde opgebouwd als de collectie van het Rijksmuseum in Amsterdam. Op een zolderkamertje in Goes ligt jaren geschiedenis verborgen. De groene geschiedenis van voet balclub Kloetinge. „Het doet me pijn als ik weet dat er dingen over Kloetinge ergens in een hoekje liggen te verstoffen", zegt 'conservator' Arjan Bot. Bot is al jarenlang de hoffotograaf van de Zeeuwse zaterdag-hoofd klasser. Duizenden foto's heeft hij geklikt op het Wesselopark. Zo'n 75 jaar geleden had de club ook zo'n hobbyist. Voor die tijd bijzon der. Zijn naam is niet overgeleverd, maar zijn foto's wel. Ze zijn inge plakt in de eerste jaarboeken van Kloetinge, dat toen nog Unitas heette. De eerste levensfase van de club is daarin zorgvuldig ge boekstaafd. Via plaatsgenoot Joop Quinten is het unieke werk bij Bot terechtge komen. Het duo heeft een zwak voor Kloetinge en in het bijzonder voor de historie van de club. Het idee voor een museumpje leefde al jaren bij het tweetal en uiteinde lijk schoonde Bot zijn zolder op om 'museumruimte' te creëren. Maandenlang heeft hij eraan ge werkt en aan de vooravond van de opening van het museumjaar gooit hij de deuren open. Zijn oudste bezit zijn medailles uit de jaren dertig. Unitas, opgericht in 1931, speelde in de beginjaren De voetbalclub Kloetinge heeft een eigen museum. Arjan Bot en Joop Quinten zijn de initiatiefne mers en hebben een zolderka mer als museum ingericht. gelegd en voor de doe-het-zelver Bergen 28 - 076-5932188 www.baxhoutenvloeren.nl www.lamelparket.nl nog geen competitie, maar louter vriendschappelijke wedstrijden. Bij die duels werden medailles uit gereikt, waarvan Bot er een rijtje op de kop heeft getikt. Prominent door de museumkamer is de KNVB-banner gedrapeerd, ter ere van het vijftigjarig bestaan van de club. Bot: „Die lag ergens achterin een ballenhok. Doodzonde." Oude affiches, alle clubbladen, prachtig grote foto's uit heden en verleden, oude shirts en tassen; het is nostalgie op tien vierkante meter. Maar compleet is Bot nooit. Zijn droomwens is het shirt waar mee Unitas zijn eerste schreden op een voetbalveld zette. Hij be seft dat dat nauwelijks haalbaar is. Maar op basis van oude foto's wil een replica van het shirt laten ma ken. En daarmee wil hij op een paspop de oer-Kloetinger tot leven brengen. Wie het Kloetinge-museum wil bezoeken, kan vooraf contact op nemen met Arjan Bot via botje@zeelandnet.nl Arjan Bot (links) en Joop Quinten zijn trots op het museum. Medailles uit de jaren dertig zijn het oudste bezit. Vlaggen, oude shirts, schoenen en tassen, alles wordt verzameld. Oude affiches zijn keurig gerangschikt. foto's Willem Mieras MIDDELBURG - Het zijn sombere tij den voor de poolbiljarters van Roadhouse Blues en Roadhouse Roadies. Beide teams verloren be langrijke duels met de cijfers 7-2. De Blues deden dat in Roosendaal tegen The Dis en de Roadies gin gen in Breda onderuit tegen Door gehaald. Het verlies had voor beide teams consequenties. De Blues leiden met een wedstrijd te gaan nog wel met een punt voorsprong op Cue Action, maar de Vlissingers heb ben nog twee duels om het gat te dichten. Voor de Roadies is het gevolg dat de vijfde plaats en daarmee een plaats in de play-offs in gevaar is gekomen. Zij spelen volgende week het beslissende duel tegen de nummer zes. vipp limited edition d(JÜ8 ion JUUÖ I Deze zondag geopend! Gortstraat 28 4331 LC Middelburg 0118 617652 www.bovenenbeneden.nl Openingstijden maandag t/m vrijdag 09.00-17.30 uur, zaterdag 09.00-16.00 uur. Tegels bepalen de sfeer van uw badkamer, woonkamer en keuken. Tegels geven u de pTaktiSChe voordelen van onderhoud gecombineerd met een natuurlijk design. Dit in combinatie met onze vloerverwarming systemen geeft u dit een warme uitstraling en een behaaglijke sfeer. Laat u adviseren over onze mogelijkheden. Laat u inspireren en bezoek onze showroom aan de Waldammeweg 2, Middelburg. Een afspraak maken met één van onze medewerkers kan natuurlijk ook, telefoon 0118 625 055. raab >y karcher www.raabkarcher.nl De iPod voor het mooiste sportmo- ment van de maand maart gaat naar Bob Dalmeijer uit Goes en zijn moeder Janneke. Bob is een van de hoofdrolspelers in het filmpje dat Janneke op de site www.pzc.nl heeft gezet. Hij is na melijk een van de vier zwemmers van de Middelburgse vereniging Luc- tor et Emergo die zondag 30 maart in Bergen op Zoom het Zeeuws re cord 4x200 meter vrije slag met zes seconden heeft verbeterd tot 8.13 mi nuten en enkele honderdsten. Kozen we vorige maand voor een kort filmpje met de telefoon, nu dus een film van ruim acht minuten, op genomen met een videocamera. Bij voorkeur hebben we de lezersvideo's wat korter, maar ja, harder dan dit konden ze echt niet zwemmen. In april stelt Mikro Electro een Phi lips portable dvd-speler ter waar de van 199 euro beschikbaar voor het mooiste sportmoment van de maand. Wilt u meedingen, kijk dan onder de knop video op www.pzc.nl hoe u uw sportfilm op onze site kunt zetten. Onder foto vindt u ons foto-album waarin we graag uw sportfoto's presenteren. En het is natuurlijk altijd een goed idee om de lezersvideo's en -foto's op onze site eens uitgebreid te bekijken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 46