PSV boert ook financieel goed Wong wil ommezwaai maken TE KOOP Complete winkelinventaris Meisjesploeg pakt bronzen plak Ronaldinho uit roulatie tot einde van seizoen Beckham helpt Gullit aan eerste zege Galaxy Rode kaart Den Ouden is geseponeerd Schaars maakt rentree na lange revalidatie Lesley Kerkhove blijft winnen in Umag Eindhovense club is gezond en heeft goede vooruitzichten. Serena Williams dicht bij vijfde winst in Miami Roddick boekt zijn tweede zege ooit op Federer Turnster is relletjes bij Oranje zat en zinspeelt op vertrek bij Pro Patria. HETELUCHTVERWARMING PZC Zaterdag 5 april 2008 43 Prachtige inventaris. Slechts drie jaar oud. Uit speciaalzaak in Zeeland. Geschikt voor horeca en broodzaken of speciaalzaak in de foodsector. Op afspraak te bezichtigen. Vertrouwelijke informatie via: 0654903845-0651114168 CLERMONT-FERRAND - De Neder landse meisjesploeg heeft gisteren op het Europees jeugdkampioen schap turnen in Clermont-Fer rand brons gewonnen in de lan- denwedstrijd. Nederland werd ver tegenwoordigd door Naoual Ouaz- zani-Chadi, Wyomie Masela, Na tasha Blind, Cerine van Gerner en Yvette Moshage. Het goud was voor Rusland, gast land Frankrijk pakte zilver. BARCELONA - Ronaldinho is langdu rig uitgeschakeld en komt dit sei zoen niet meer in actie. De Brazili aanse aanvaller van het Spaanse FC Barcelona heeft donderdag op de training een spier gescheurd in zijn rechterbeen. Ronaldinho maakt een slecht sei zoen door, mede door een aaneen schakeling van blessures. Hij stond in slechts dertien van de dertig competitiewedstrijden in de basis en maakte pas acht doelpunten. LOS ANGELES - David Beckham heeft zijn coach Ruud Gullit de eerste zege in de Amerikaanse voetbalcompetitie bezorgd. Mede dankzij een treffer van de Engelse international won Los Angeles Ga laxy met 2-0 van San Jose Earth quakes. Het was ook de eerste tref fer van Beckham in de Major Soc cer League. Hij staat al sinds vorig seizoen onder contract bij Galaxy, maar kwam toen vanwege blessu res weinig aan spelen toe. ROTTERDAM - De tuchtcommissie van de voetbalbond KNVB heeft de rode kaart van Geert den Ouden geseponeerd. De aanvaller van Excelsior werd vorige week in het duel met VW van het veld ge stuurd omdat hij Peter Reekers on deruit zou hebben gehaald. Hij kreeg van de aanklager daarop een schikkingsvoorstel van vier wed strijden, waarvan één voorwaarde lijk. Hij ging daarmee niet akkoord en liet de zaak met succes voorko men bij de tuchtcommissie. ALKMAAR - Stijn Schaars maakt maandag zijn rentree bij long AZ. De middenvelder speelt waar schijnlijk een helft mee tijdens de wedstrijd tegen de beloften van zijn oude club Vitesse. Schaars kwam dit seizoen nog niet in actie voor AZ. Hij wilde maar niet herstellen van een langdurige enkelblessure. Schaars speelde op 15 april vorig jaar voor het laatst in het eerste elftal van AZ. Ook toen was Vitesse de tegenstander. UMAG - Tennisster Lesley Kerkho ve voldoet aan de verwachtingen in het Kroatische Umag. De Zierik- zeese is daar op het ITF-toernooi als derde geplaatst en bereikte gis teren de laatste vier. In de kwartfi nale versloeg de zestienjarige Zeeuwse de twee jaar jongere Slo veense Nastja Kolar met 6-0 7-6. Kerkhove kan zich volledig richten op het enkelspel, want in het dub belspel is ze in de tweede ronde uitgeschakeld. door Frans van den Nieuwenhof FLORENCE - PSV is in financieel opzicht bezig aan een 'absoluut topjaar'. Dat zegt commercieel directeur Marcel van den Bunder. Hij verwacht dat de eredivisieclub een recordomzet van bijna ne gentig miljoen euro zal realiseren. De winst wordt ingeschat op minstens zeven tot acht miljoen euro. De twee duels met Fiorentina in de Uefa Cup zorgen voor drie mil joen aan extra inkomsten. Dat be drag kan snel oplopen als de club nog een ronde verder komt. Vanaf de kwartfinale treedt, net als in de Champions League, ook in dit toernooi de 'marketpool' in werking. Daarin zit een bedrag van veertien miljoen euro. Dit geld wordt verdeeld onder de acht kwartfinalisten. De club die het verste komt, incasseert het mees te. De wedstrijden tegen Fiorenti na leveren ruim één miljoen op uit de 'marketpool'. Daarnaast ligt er een startbedrag klaar van drie ton en komt er bijna anderhalf miljoen binnen aan recettes en re clame-inkomsten (boarding). PSV verwacht ongeveer de helft van die bedragen netto over te hou den. Het overgrote deel van de kosten gaat op aan premies voor spelers en trainers. Het Uefa Cuptoernooi wordt pas vanaf de kwartfinale lucratief. „De wedstrijden in de vorige rondes te gen Helsingborg en Tottenham Hotspur hebben ons een stuk minder opgeleverd", zegt Van den Bunder. „Als je vanuit de Cham pions League instroomt in de Ue fa Cup, krijg je sowieso geen start bedrag." PSV, dat is doorgedrongen tot de kwartfinale van de Uefa Cup, heeft ook financieel gezien een goed jaar. De omzet is zo'n ne gentig miljoen. PSV gebruikt de inkomsten van dit jaar om het negatief eigen ver mogen definitief weg te werken. Dat bedroeg vorig seizoen nog tien miljoen. Door de verkoop van het parkeerterrein en de suc cessen in Europa verwacht de club na dit boekjaar een positief ei gen vermogen te hebben van ruim tien miljoen euro. Daarmee heeft PSV dus voor het eerst sinds zes jaar geen schuld meer. „We zijn echt heel gezond", aldus Van den Bunder. „En ook de voor uitzichten zijn prima. Zeker als we er opnieuw in slagen om de Champions League te bereiken. We staan op alle gebieden in de plus." MIAMI - De Servische tennisster Je- lena Jankovic en de Amerikaanse Serena Williams treffen elkaar van daag in de finale van het toernooi om de Masters Series in Miami. Jankovic ontdeed zich in de halve eindstrijd met 6-1 6-4 van de Rus sische Vera Zvonareva. Titelverdedigster Serenaa Williams won gisteren in de eerste halve fi nale van de Russische Svetlana Koeznetsova. Ze had drie sets no dig tegen de nummer drie van de plaatsingslijst. De setstanden wa ren 3-6 7-5 6-3. Jankovic schakelde Williams eer der dit jaar uit in de kwartfinales van de Australian Open. Williams kan het toernooi in Miami voor de vijfde keer winnen. De Amerikaan se deed dat al in 2002, 2003, 2004 en 2007. MIAMI - Andy Roddick heeft gis teren Roger Federer uitgeschakeld in de kwartfinales van het toer nooi om de Masters Series in Miami. De Amerikaanse tennisser versloeg de Zwitserse nummer één van de wereld met 7-6 (4) 4-6 6-3. Het was voor Roddick pas zijn tweede overwinning op Federer in zeventien onderlinge ontmoetin gen. Federer baalde van zijn nederlaag. Hij is nog zoekende naar zijn goe de spel. „Ik werk hard om mijn vorm terug te krijgen. Ik voel me goed, maar ik mis toch nog het juiste ritme. Het is belangrijk voor mij de komende tijd veel wedstrij den te spelen." Andy Roddick moet het in de hal ve finales opnemen tegen de Rus Nikolai Davidenko, die zich een voudig met 6-2 6-1 ontdeed van de Serviër Janko Tipsarevic. Lichelle Wong weet niet of in het tunen haar toekomst ligt. foto Robin Utrecht/ANP door Peter van Leeuwen CLERMOND-FERRAND - Ze was op haar zestiende de beste meerkamp ster van Nederland. Twee jaar later twijfelt Lichelle Wong, een van de turnsters die vandaag actief is in de landenfinale op het EK in Cler mont-Ferrand, over haar turntoe- komst. „Misschien ligt de uitda ging ergens anders." Wong was donderdag bij de kwali ficaties niet bijster succesvol. Vloer liet ze op het laatste moment schie ten uit vrees voor een enkelblessu re. Op brug eindigde de Ossen- drechtse individueel als elfde. Haar balkoefening ging volledig de mist Naar oorzaken giste ze ook giste ren nog. Zeker is dat Wong het een en ander mee kreeg van de ex plosieve sfeer waarin de Neder landse equipe naar de wedstrijd toeleefde. Ze had een rol in de peri kelen, want ze was door haar coach Frank Louter naar voren ge schoven als een betere optie op balk dan Verona van de Leur. Op basis van het resultaat van een 'Het gras is bij de buren altijd groener. Maar bij mij is het nu wel heel dor' wedstrijd die eigenlijk niet meer meetelde bij het bepalen van de startopstelling. Daar komt bij dat Wong niet weet wat ze precies wil. „Een toernooi, en daar met een groep naartoe werken, dat is het leukste wat er is", zegt ze, maar ze vindt dat er veel tegenover staat. „Ik ben alle relletjes meer dan zat." Ze heeft het ook steeds minder naar haar zin bij Pro Patria, waar ze haar vroegere maatjes Sherine El Zeiny (naar De Hazenkamp), Danila Koster en Laura van Leeu wen (beiden gestopt) mist. „Ik vind het gewoon niet leuk bij de mensen waar ik nu zit. Ik train tus sen hardwerkende jonge meisjes, maar het is niet meer wat ik wil." De verstandhouding met de veelei sende coach Louter lijkt boven dien onder druk te staan. „Niet dat we elke dag ruzie hebben, maar de verhouding is anders geworden. Ik ben ouder geworden, misschien is hij ook veranderd." Ze zoekt de uitdaging, in of buiten de turnsport. „Ik weet het niet: het gras is bij de buren natuurlijk altijd groener. Maar bij mij is het nu wel heel dor." [brink Onderhoud 24h service Vervanging Watertorenweg 18 - 4651 AB Steenbergen Tel. 0167-563294 - www.warmtegarantsteenbergen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45