PZC Grote kans op landenploeg in Peking 41 PZC WÊmmmÊSmSÊ De paspoortaffaire Lichelle Wong baalt w ^3 bij Oranje, bij haar fe club en bij haar coach U 43 Oscar Freire kijkt de Ronde van Vlaanderen liever op televisie 42 Tafeltennisster Li Jie in tranen na behalen olympisch ticket. Zeilteam Hendriksen in Blessure PSV-doelman race voor EK-medaille Gomes valt mee Arbiter helpt NEC een handje tegen Roda JC Kijk snel op pzc.nl/specials Zaterdag 5 april 2008 Tip? sport@pzc.nl door Koen de Vries NANTES - Li Jie heeft er gisteravond in Nantes voor gezorgd dat Neder land waarschijnlijk een vrouwenta- feltennisteam naar de Olympische Spelen mag sturen. De 24-jarige Chinese met Nederlands paspoort bemachtigde bij het kwalificatie toernooi in Nantes bij de eerste de beste gelegenheid een startbewijs voor Peking. Elena Timina en Trin- ko Keen haalden de finale niet en krijgen vandaag en eventueel mor gen herkansingen. Voor tafeltennissers is weinig ze ker in het traject naar Peking, maar het moet raar lopen als Ne derland geen vrouwenteam van drie speelsters kan afvaardigen. Li Jie moet wellicht nog vormbe houd tonen én de rekenmachine van de wereldtafeltennisbond moet half mei ingewikkelde som men maken om te bepalen welke zestien landen naar Peking mo gen. Maar nu Li Jiao en Li Jie bei den over een startbewijs beschik ken en Elena Timina hoog op de wereldranglijst staat, kan het bijna niet meer fout gaan. Uit de ogen van Li Jie vloeiden gis teravond dikke tranen. Nadat ze in de finale van het olympisch kwali ficatietoernooi de Kroatische San dra Paovic met 4-0 verslagen had, viel ze huilend in de armen van Li Jie was op het WK (foto) nog in tranen na de uitschakeling van Nederland. Gisteren huilde ze tranen van vreug de na het vergaren van een olympisch ticket. foto Diego Azubel/EPA haar steun en toeverlaat Elena Ti mina. Aan de voormalige Russin heeft: Li veel te danken. Ze werd acht jaar geleden, toen ze zestien was, liefdevol opgevangen bij de ta feltennisclub in Den Helder en werd daar ondanks een hoge dosis heimwee steeds beter. „We heb ben elke zomer op haar in moeten praten om hier te blijven", vertel de Timina na de ontroerende om helzing. „Echt goed was ze in het begin niet. Voor Chinese tafelten- nisbegrippen was ze eigenlijk een meisje van niks. Maar ze had wel talent. Jie trouwde heel jong met een politieman in Chengdu en kan bovendien heel goed Chinese liedjes zingen. Ook daar had ze een toekomst." Drie jaar geleden besefte Li dat ze kans had om in haar moederland aan de Olympische Spelen mee te doen. Het betekende een extra im puls voor haar tafeltenniscarrière. In november vorig jaar kreeg ze een Nederlands paspoort en sinds dien gaat het snel. Ze speelde vori ge maand het WK in Guangzhou en gisteren kreeg ze symbolisch een ticket voor Peking uitgereikt. In de zes partijen die ze in Nantes speelde, hoefde ze slechts één ga me af te staan. De verdedigster sloeg met een fantastische timing en mooie ritmische bewegingen el ke bal terug die op haar afgevuurd werd. „Ik wist niet dat een kwalifi catietoernooi zo makkelijk was. Mijn droom komt uit. En dat ter wijl ik altijd gedacht had dat ik fy siek niet sterk genoeg was en geen topsportmentaliteit had." Het goede nieuws belde Li Jie gis teravond naar haar ouders en man in China door. Dat het daar kwart voor twee 's nachts was, kon haar niets schelen. „Ze kunnen daar niet slapen. Ze wachten op mijn tele foontje", meldde ze. Met opnieuw tranen op de wangen schreeuwde ze het goede nieuws door haar mo bieltje. „Het is in China midden in de nacht, maar ik denk niet dat daar iemand van mijn familie er nog een oog dicht doet." Nu Li Jie een olympisch startbe- wijs in handen heeft, is de kans groot dat Nederland met een lan denploeg naar Peking gaat. Li Jiao was al geplaatst. BLANES - Nederland is vandaag met twee zeilteams vertegenwoor digd in de finale van het EK Yng- ling. De ploeg van de uit Middel burg afkomstige Floortje Hendrik sen is één daarvan. De in Zeeland opgegroeide zeilster staat met Brechtje van der Werf en Mandy Mulder vijfde. De ach terstand op de twee koplopers is zes punten. Alles is vandaag nog mogelijk, aangezien er tijdens de medalrace, waarvoor de beste tien teams zich plaatsten, dubbele pun ten zijn te verdienen. EINDHOVEN - PSV is doelman Heu- relho Gomes niet lang kwijt. De Braziliaan viel donderdag in de kwartfinale van de Uefa Cup tegen Fiorentina uit met een blessure aan zijn kuit. Na uitvoerig on derzoek in het St. Anna-zieken- huis in Geldrop bleek dat er niets kapot is. „Ik was heel erg bezorgd, omdat de pijn zo heftig was", zegt de doelman op de website van PSV. Het is nog niet zeker of hij mor gen tegen Heracles weer meedoet. pagina 43: recordomzet voor PSV KERKRADE - NEC heeft gisteravond uitstekende zaken gedaan in de strijd om de play-offs voor Euro pees voetbal. De Nijmegenaren wonnen in Kerkrade met 2-0 van concurrent Roda JC. NEC kreeg daarbij de hulp van ar biter Pol van Boekei, die de 1-0 van Jhonny van Beukering onte recht goedkeurde en Roda-speler Cheikh Tioté voor een vermeende slaande beweging uit het veld stuurde. Ook de fel protesterende Roda-trainer Raymond Atteveld werd naar de tribune verwezen. lees vind leef Met zijn azuurblauwe ogen keek hij me aan. De blik was enigs zins vertederend, maar tegelijk ook voorzichtig, op zijn hoede, alsof hij iets te verbergen had. Hij had een verve lende jeugd achter de rug en ja, in België was hij met zijn vriendin aan een nieuw leven begonnen. Op de vraag wat zijn vol ledige naam was kwamen drie onver staanbare woorden uit zijn mond. Hij pakte mijn pen en kladblok en schreef in blokletters: Ruben Cande Embalo. Een paar weken later was Preto, zoals zijn voetbalnaam luidde, al weer vertrokken bij Hoek. In het spoor van de onnavolgba re Wim Hofkens. Leuke voetballer, aardi ge jongen, maar daar horen we nooit meer iets van, dacht ik. Soms kun je het in het leven heel erg bij het verkeerde eind hebben. Want Terneuzen lootte in de kwartfinale van de beker het Gorcum- se Unitas. En omdat Preto niet meer wist waar Terneuzen ligt, kwam hij voor de wedstrijd doodleuk in zijn 'geleende' trai ningspak van Hoek aanlopen. Ruben Cande Embalo bleek echter in eens Preto Akin dos Santos te heten. En hij was geen Portugees meer maar een Braziliaan. De rest van het verhaal is in middels bekend, alleen de afloop is nog onduidelijk. Terneuzen verloor na straf schoppen, diende een protest in vanwege het opstellen van de ongerechtigde Preto, maar bij de KNVB verklaarden ze in al hun wijsheid dat het protest te laat was binnen gekomen. Bij Terneuzen namen ze daar geen genoegen mee, want het des betreffende artikel had betrekking op competitieduels en niet op bekerwedstrij den. De KNVB erkende de blunder en nu heeft het er alle schijn van dat de Zeeuws-Vlaamse club alsnog in de halve finale van de beker tegen Baronie of Steenbergen mag spelen. Terneuzen speelt dan een thuiswedstrijd (inkom sten) en is automatisch al geplaatst voor het KNVB-bekertoernooi van volgend sei zoen (startgeld, dus nog meer inkom sten). Als het in augustus de eerste ronde overleeft kan het zomaar een aantrekkelij ke profclub loten. Tel uit je winst, als club met een matig gevulde portemonnee. En Preto, of hoe hij ook mag heten? Die zal wel geschorst worden en dan in België doodleuk onder een andere naam gaan voetballen. Misschien kan hij zich Roma- rio de Souza Faria noemen, dat valt niet zo op. En mocht ik hem nog eens tegen komen op een voetbalveld, dan zal ik ge woon in die azuurblauwe ogen kijken. Daarna vraag ik wel of hij zelf zijn naam op wil schrijven. In blokletters graag. Barry van der Hooft

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 43