Zeela De week van Geert Tevredenheid over inzet van bussen tussen stations Sluiting D MAIKEL HARTE COLOFON De krant 5 weken voor 15 euro! Met Sint maken we een vuist -JïSÉk ji 'Zonder provincie meer afstand' 'Laat meneer de stoelgang maken' 'Angstzaaierij voor niets' Provincie liet als test anonieme reizigers met NS-bussen meerijden. 2 I Zaterdag 5 april 2008 PZC Burgemeester Lonink van Terneuzen verwacht dat hij cof feeshop Checkpoint in mei een sanctie kan opleggen voor het overtreden van de gedoogvergunning voor ver koop van softdrugs, liet de PZC deze week weten. Die sanctie lijkt een sluiting van zes maanden te worden. Het wordt met spanning afgewacht bij de familie Harte. De oudste van mijn broer gaat richting de vijftien en hoewel hij nu op zaterdag avond nog languit op de bank ligt met cola en chips, weten wij Hartes dat de tijd er aankomt dat hij op stap zal gaan. Dat is simpelweg een genetische kwestie. Nu hoop ik wel dat als hij op stap zal gaan Checkpoint gewoon open is. Dat mag raar klinken, maar ik vrees dat de sanctie van Lonink voor ouder wets criminele toestanden in de Terneuzense binnenstad gaat zorgen. Toen ik voor het eerst op stap ging, ruim vijftien jaar geleden, waren er geen gedoog de coffeeshops en was Terneuzen een bolwerk van illegale ver koopadressen. Talloze drugsrunners, vaak jongens van mijn ei gen leeftijd, struinden de binnenstad afl op zoek naar klandi zie. Hasjies, coffeeshop, je hoorde het op de hoek van iedere straat fluisteren. Het gevoel van onveiligheid was groot en ik heb een flink aantal generatiegenoten ten onder zien gaan als drugsrunner en als gebruiker. Dit gaat gebeuren als Check point (en wie weet ook de andere gedoogde shop Miami) sluit en de Belgen en Fransen voor gesloten deuren komen te staan, want blijven komen zullen ze. De illegaliteit en dus criminali teit zal terugkeren. Ook bij Terneuzense jongeren, want stie kem is altijd aantrekkelijker. Nu is het nog niet bepaald cool voor een zestienjarige in Terneuzen om naar de coffeeshop te gaan (het gebruik ligt zelfs lager dan in Hulst en Oostburg). Grote kans dat je ouders in het restaurant van bijvoorbeeld Checkpoint zitten te eten. Stel je voor dat ze naar je zwaaien. Talloze drugsrunners struinden de binnenstad af Directeur/uitgever Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Redactie Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315600 E-mail: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Buitenruststraat 18, Middelburg Postbus 8070, 4330 EB Middelburg Tel: 0118-493000 Redactie Bevelanden-Tholen Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315670 Redactie Zeeuws-Vlaanderen Willem Alexanderlaan 45, Terneuzen Tel: 0115-645769 Postbus 145, 4530 AC Terneuzen, Redactie Schouwen-Duiveland Grachtweg 23a, Zierikzee postbus 80, 4300 AB Zierikzee Tel: 0111-454651 Advertenties Verkoopteam Zeeland Tel: 0113-315520, fax: 0113-315529 E-mail: teamzeeland@pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs, Educatie. Onroerend goed Tel: 076-5312277, fax: 076-5312274 E-mail: segmentteam@pzc.nl Familieberichten Tel: 0800-8060 pzcfamiliebërichten@wegenernieuwsmedia.nl Personeelsadvertenties Kleintjes 0900-5628 722 0900-6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Bel PZC Lezersservice 0800 - 0231 231 (gratis) Toets 1: automatisch bezorgklachten doorgeven (vanaf 07.00 uur) Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur Zaterdag 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda lezersservice@pzc.nl U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 22,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 64,00 (acceptgiro €67,00) Jaar €245,50 (acceptgiro €248,50) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 64,- per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 67,- per kwartaal ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuurde bon naar: PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van Rekeningnummer mijn rekening af te schrijven. Handtekening Tirjn De PZC gaat zorgvuldig om mei persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie 1 Zijn we met z'n allen nog wel trots op Nederland en hoe staat het met ons vrijheidsgevoel? De parlementaire democratie maakt 'on-Hollandse' tijden door. De 'taal van de straat' galmt tussen de anders zo correcte muren van het Binnenhof. Wilders en Verdonk hebben het vizier neergeklapt en zijn hun steekspel begonnen. Ze stellen zelfs het sinterklaas feest ter discussie'. Rita Ver donk haalde deze week tijdens de presentatie van haar beweging Trots op Nederland de Goedheilig man van stal. John Helsloot van het Meertens Instituut in Amster dam houdt zich al langer bezig met Sinterklaas. Hij herkent het automatisme: als we ons bedreigd voelen, nemen nationale gevoe lens toe. Met Wilhelmus, Oranje, elfstedentocht én Sinterklaas. Zelfs in april. Helsloot: „We maken een vuist met ons zelfbeeld. Sinterklaas ho mogeniseert, door hem voelen we ons één gemeenschap. Voor weten schappers is het interessant om te zien hoe zo'n ritueel - want dat is Sinterklaas - functioneert. Al eeu wenlang." Nog een kreet uit de toespraak van Rita Verdonk: 'De provin cies schaffen we helemaal af. Commissaris van de koningin Kar- la Peijs weet dat Rita Verdonk geen ervaring heeft met lokaal of provinciaal bestuur: „Ze weet niet goed waar ze het over heeft. Mo menteel wordt geprobeerd de pro vincie als bestuurslaag te verster ken. Terecht. Je moet er toch niet aan denken dat de gemeente Noord-Beveland voor elke dakka pel in Den Haag moet aanklop pen. Dat is pas een manier om de afstand tussen burger en politiek te vergroten. Verdonk wil de regels in ons land versoepelen, maar haar voorstel werkt precies ave rechts. Zonder de provincie als tus senlaag krijg je een onbeschrijflij ke ellende." e schuttingtaai was dinsdag in de plenaire zaal van de Tweede Kamer niet van de lucht. Woorden als 'pyromaan' en 'laf aard' klonken geregeld tijdens het debat naar aanleiding van de film Fitna. Huib Eversdijk, die ruim 25 jaar namens het CDA in de Twee de Kamer zat, vindt het maar niks. „Ik ben lange tijd tweede voorzit ter geweest. Als bijvoorbeeld een jong Kamerlid zei: 'de regering liegt dat-ie zwart ziet', zei ik: 'laat meneer maar even de stoelgang maken'. Dat betekent dat je naar de voorzittersstoel moet komen." Termen als 'bekijken jullie het maar' en 'u kunt de pot op' ver wijst Eversdijk resoluut naar de borreltafel. „Als je zulke taal in het parlement bezigt, wat moet je dan van de maatschappij verwachten?" Op Google.nl duikt haar naam op onder petities met veel zeggende titels als: 'We love mus- lims', 'Nederland bekent kleur' en 'Wilders is not Holland'. „Maar ik ga niet met pamfletten de straat op, hoor", zegt Carla Helm. De van oorsprong Zeeuwse woont in middels in Bergen op Zoom, maar werkt nog geregeld in het asielzoe kerscentrum in Middelburg. 'Op persoonlijke titel' wil ze wel wat kwijt over de immigratieplan nen van Geert Wilders en Rita Verdonk. „Angstzaaierij vind ik het. Ik snap dat mensen misschien bang worden als ze in een achter standswijk wonen en steeds meer hoofddoekjes op straat zien. Maar als ze verder kijken dan hun neus lang is, zullen ze merken dat er niets is om bang voor te zijn." door René Schrier GOES - De provincie is tevreden over de bussen die de NS in mid den-Zeeland laten rijden als alter natief voor de trein. Om over de schouder van de NS mee te kijken heeft de provincie zogenoemde mystery guests ingezet: anonieme controleurs die een kaartje koch ten en meereden. Dat is gebeurd op de eerste zater dag dat de treinen er uit lagen en op een dag dat het er echt op aan kwam tijdens sneeuwbuien (dins dag 25 maart). Woordvoerder Fer ry Shervet geeft aan dat de organi satie in het begin even aan de si tuatie moesten wennen. Zo wis ten sommige chauffeurs niet altijd even goed de weg. Maar na een paar dagen waren die kinderziek tes er uit, blijkt uit de reactie van de provincie. Shervet: „We wilden weten of in derdaad waargemaakt kan worden dat er maximaal 30 minuten extra reistijd is. Het ziet er allemaal goed uit op dit moment. Iedereen zal na afloop zeggen: daar zijn we goed doorheen gekomen." Ook de NS zijn tevreden over het busver voer. De spoorwegen signaleren dat zich inderdaad in het begin wat aanloopprobleempjes hebben voorgedaan, maar nu loopt alles volgens een woordvoerster goed. Dat geldt ook voor de informatie voorziening aan de reizigers. ProRail laat weten dat de werk zaamheden op schema liggen. Woordvoerder Jan Lievens vertelt desgevraagd dat er sprake is ge weest van enkele kleine opont- houdjes - onder meer door het slechte weer - maar die zijn inmid dels ingelopen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 2