Zeeland nu Ub 25 KORTING 'Optreden op BLAUWE WINKEL 'Jongerenraad geen goede manier om jeugd te laten meedenken' Een zoektocht naar de perfecte espresso 25 Wellicht in 2009 slaaphuisjes op Banjaardstrand Stationsbrug gaat even dicht voor wegverkeer Brede school houdt boekenmarkt Comeback-concert van Veerse tuinderijen The Original Old Firm houden open dag alléén 3,4 en 5 april Wethouder Albert de Vries ziet meer in thema-werkgroepen. Louise Verburgt brengt met Minimal Overload haar eerst EP uit. Nieuwe kofïleketen opent eerste vestiging in CineCity Vlissingen. 26 I Zaterdag 5 april 2008 PZC W MIDDELBURG - De Stationsbrug in Middelburg is op dinsdag 8 april tijdelijk afgesloten voor wegver keer. De brug is 's avonds twee uur lang dicht, tussen 22.00 en 24.00 uur. Verkeer wordt dan omgeleid via de Schroeweg. De afsluiting is no dig voor inspectie van de bovenla- gers van de brug. Dat werk wordt gedaan met een hoogwerker. Daar door kan ander verkeer de brug niet gebruiken. MIDDELBURG - De brede school in Middelburg-Zuid houdt vandaag een markt waar tweedehands boe ken worden verkocht. De boeken beurs is in de grote zaal van het Palet en duurt van 10.00 tot 15.00 uur. De ene helft van de opbrengst gaat naar de verkopers, de andere naar de twee scholen de Leeuwen burg en de Cypressenhof KOUDEKERKE - Schotse folkrock en covers zijn vanavond te horen in eetcafé De oude Smidse in Koude- kerke. Vanaf 21.30 uur speelt daar The Original Old Firm. Deze Schotse band was twee jaar gele den actief, maar maakt na een rust periode nu een comeback. Eetcafé De oude Smidse, Dorpsplein 39, Koudekerke. De entree is gratis. VEERE - Groentekwekerij In 't An ker en bloemkwekerij Marinissen in Veere houden vandaag open huis. Bezoekers zijn van 10.00 tot 16.00 uur welkom in de kassen van de twee bedrijven. In 't Anker aan de Veerseweg wor den komkommers geteeld; bij Ma rinissen aan de Vioskeweg amaryl lissen en calla's. JEANS CASUALS NIEUWE BURQ 27 MIDDELBURG bij aankoop vanaf €100 door Dewi Gigengack MIDDELBURG - Terwijl de jeugdra den in veel gemeenten als padden stoelen uit de grond schieten en succes lijken te hebben, ziet het er niet naar uit dat Middelburg zo'n raad krijgt. Tenminste, niet als het aan wethouder De Vries ligt. Uit een enquête die de gemeente liet uitvoeren onder ruim vijfhon derd Middelburgse jongeren, bleek dat veel van hen (ruim 68 pro cent) een jeugdraad juist een goe de manier vindt om mee te den ken met de gemeente. Hiermee was een jeugdraad de populairste structurele vorm van participatie onder de ondervraagde jongeren. In andere Zeeuwse gemeenten doen jongerenraden het goed. De gemeente Veere heeft sinds kort een jeugdraad en ook de provincie heeft er één. Borsele heeft al vijf jaar een jonge renraad. Deze is onder meer ver antwoordelijk voor de talenten jacht 2nd Influenz en de Movie Tour, waarmee jongeren voor een tientje met de bus naar de Vlissing- se bioscoop CineCity kunnen. Ook op het gebied van verkeersvei ligheid heeft de raad resultaten ge boekt, bijvoorbeeld met het pro ject Veilige Honken. Hierbij kun nen fietsende scholieren op adres sen langs schoolroutes terecht met problemen als een lekke band, een verwonding of pesterijen. Toch vindt De Vries zo'n raad 'he- W* Wethouder De Vries is geen voor- stander van een jeugdraad voor Middelburg. Hij ziet meer in een wijkgerichte aanpak met the ma-werkgroepen. lemaal niks'. „Daarin zitten vaak hoog opgeleide mensen die goed van de tongriem zijn gesneden. Dat is absoluut geen dwarsdoor snede van de jeugd, en dus ook niet dé mening van dé jongere." Liever ziet de wethouder een wijk gerichte aanpak. „Het is moeilijk om jongeren te bereiken. Mis schien wel voor even, maar niet voor langere tijd. En het moet con creet zijn." Volgens De Vries zijn werkgroepen rond verschillende thema's, zoals sport, een betere manier om jongeren te laten mee denken over het gemeentebeleid. De gemeente Middelburg wil jon geren al een tijd meer betrekken bij de besluitvorming. Hiervoor is vorig jaar een kadernota opgesteld, waarin globaal staat beschreven wat de gemeente wil doen op het gebied van jongerenparticipatie. Binnenkort komt er een raadsvoor stel voor het jeugdbeleid. door Dominica Groenleer MIDDELBURG - In grote steden over de hele wereld mag minimal tech no dan al ontdekt zijn, in Zeeland is het nog niet zo bekend. De 38-ja- rige Zeeuwse dj producer Louise Verburgt uit Middelburg, ook wel bekend als dj Noisy, werkt heel hard om daar verandering in te brengen. „Het gaat wat moeizaam, maar het gaat wel steeds beter. Steeds meer mensen komen kij ken." Louise Verburgt draait samen met dj-collectief ChampagNoise elke maand een keer in Café de Geere in Middelburg. „We krijgen heel goede reacties op onze optredens." Naast CampagNoise houdt Louise zich ook bezig met de groep Mini mal Overload. Samen met de Bra ziliaan Raphael Kneipp maakt ze minimal techno. „We maken alle bei muziek en die sturen we dan naar elkaar op. We passen het dan aan en zo ontstaat onze muziek." Met Minimal Overload gaat het erg goed. Op 10 april komt de eer ste EP, een verlengde single, Space Taxi uit op het Amerikaanse label Silent Techno. „Het wordt een digi tale release. Mensen kunnen hem dus tegen een kleine vergoeding downloaden van het internet", zegt ze. Raphael en Louise hebben elkaar in het echt nog nooit gezien. „Al les gaat via de computer, we wer ken samen op afstand. Ik heb hem trouwens ook leren kennen via mijn MySpace-site. Het klikte echt ontzettend goed." Als het goed is komt Raphael rond oktober naar Nederland. „We gaan Minimal Overload dan promoten op het Amsterdam Dance Event." Een vriend van Louise uit Mozambi que heeft de minimal techno so wieso al wel overgenomen. „Hij De minimal techno dj's van Mini- mal Overload brengen op 10 april hun eerste EP uit met de naam Space Taxi. De EP kan ge- download worden op internet. draait daar minimal techno onder de naam ChampagNoise Mozambi que." En niet alleen met Minimal Over load gaat het erg goed, ook met ChampagNoise wordt aan de weg getimmerd. In juli gaan ze optre den op een groot feest op het par tyeiland van Europa, Ibiza. „We draaien dan met gast-dj's uit on der meer Portugal/Mozambique, Engeland en Mexico." Op Ibiza gaan ze mogelijk ook draaien in een grote club. „Een boekings agent, DJ Team Berlin, gaat dat misschien regelen. Verder willen ze dan eventueel nog een Europe se tour regelen. Dat zou natuurlijk echt geweldig zijn!" Wat ze graag nog zou willen berei ken in de toekomst weet Louise nog niet. „Ik heb in relatief korte tijd al zoveel bereikt. Het moet voor mij gewoon leuk blijven." Toch is er een ding wat ze nog heel graag zou willen. „Optreden op Awakenings, het grootste tech- nofestival van de wereld in Amster dam. Dat zou zo geweldig zijn. Het liefst volgend jaar, maar of dat gaat lukken?" Voor wie Louise en ChampagNoi se graag een keer aan het werk wil zien: op zaterdag 12 april treden ze om negen uur 's avonds op in de Walk Inn in Vlissingen. De EP van Minimal Overload is vanaf 10 april te downloaden via www.dancere- cords.com/minimal+overload/. Wat is (minimal) techno? Techno is ontstaan in de jaren zeventig, maar werd wereldbe roemd in de jaren tachtig. Techno is een elektronische muziekstijl. Minimal techno wordt gezien als een subgenre van techno. Minimal Techno is rustiger dan normale techno. Er zijn minder geluiden. Het gaat om het creëren van nieu we geluiden. De technobeat zelf is nog wel aanwezig. t. Minimal techno is vooral heel populair in de grote steden, waaronder Londen, Berlijn, Am sterdam en partyeiland Ibiza. door Dewi Gigengack VLISSINGEN - Met een lekker bak kie leut kon je hem drie jaar gele den niet verblijden. Laat staan met een cappuccino of espresso. Maar sinds Marvin Fischer is aangesto ken met het 'koffievirus' drinkt hij wel tien koppen per dag. De eige naar van Luncherie Extra Lekker in Vlissingen opent na de zomer de eerste vestiging van een nieuwe koffieketen in zuidwest Neder land: SES. In een hippe jaren-'70 retro-stijl kan je hier straks terecht voor een Sandwich, een Espresso of een Shake. „Het is een simpele formu le die overal hetzelfde is", vertelt de ondernemer. „Qua uitstraling kan ik rustig zeggen dat het iets is wat je normaal alleen in de grote steden ziet." De eerste SES, die in CineCity in Vlissingen komt, wordt gerund door de achttienjarige Joyce Stof fijn. Nu werkt de Vlissingse nog parttime in Extra Lekker, en zit in het derde jaar van de opleiding ho recaondernemer aan het ROC in Middelburg. Na dit jaar stopt ze met haar studie om zich te ontfer men over de nieuwe zaak. „Dit is zo'n kans, die moet ik grij pen. Ik weet zeker dat het goed gaat lopen", vertelt ze vol vertrou wen. Lijkt het haar niet moeilijk om leiding te geven aan mensen die ouder zijn? „Nee hoor, dat doe ik hier ook al. Als je je werk goed doet maakt je leeftijd niks uit." „Ze is een natuurlijke leider", vult Fischer aan. „Ze blijft zichzelf en forceert niets." Fischer nam haar twee jaar geleden aan. „Sindsdien is ze enorm gegroeid. Als ik kijk Joyce Stoffijn en Marvin Fischer achter de bar in Luncherie Extra Lekker. foto Lex de Meester naar haar inzet, durf ik het zeker aan om haar deze kans te geven." Met meerdere zaken is zelf koffie maken en serveren er voor Fischer niet meer bij. Toch is hij niet bang dat hij het contact met klanten ver liest. „Als ik langs de vestigingen ga, zal ik juist meer tijd hebben om 's bij iemand aan tafel te schui ven en een praatje te maken." Vorige maand haalden Fischer en Stoffijn hun barista-diploma. Ze leerden over koffiemelanges, lan den van herkomst en verschillen de manieren van branden. Deze kennis vertaalt zich niet direct in een lekkerdere kop koffie, maar komt Fischer wel van pas bij zijn zoektocht naar 'de perfecte espres so'. „Die is niet te krachtig en een beetje chocolade-achtig. Dat is de basis voor een goede cappuccino." WISSENKERKE - Met een beetje goe de wil staan er in het strandsei- zoen 2009 slaaphuisjes op het Ban jaardstrand. Hoeveel het er zullen zijn, is nog niet duidelijk. Wel dat de bouw en de verhuur in handen komen van de huidige strandex- ploitant, Van Halst. De Noord-Be- velandse gemeenteraad bespreekt donderdag 10 april tijdens een raadsvergadering een beleidsnoti tie over verblijfsrecreatie op de stranden. Die notitie is gemaakt omdat er al langer vraag is naar strandhuisjes waarin overnacht kan worden. Op de Banjaard staan alleen nog daghuisjes en een con sumptietent, die worden gexploi- teerd door Van Halst. Het college heeft onderzocht wat de voor- en de nadelen zijn. Verblijfsrecreatie op het strand kan een verrijking zijn, maar het kan ook rommelig worden. Daarom zal de gemeente strenge voorwaarden stellen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 28