Zeeland PZC De derde eerste paal 25 Geen wachttijd rolstoel in regio Oosterschelde WALCHEREN 36 en 37 31 Vlissingen negeert ultimatum om voorschot te betalen. In Middelburg wordt hard gewerkt Bouw begonnen van derde serie huizen in Spaans Kwartier. a Huis Mirjam van Wouwe leest het nieuws in een nieuw decor Zaterdag 5 april 2008 Zeeuwse jeugd rekent goed, maar is minder goed in taal Tip? redwalch@pzc.nl Winkeliers dagen gemeente door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Het Fonteyneconflict tussen de gemeente Vlissingen en de winkeliers in de binnenstad is volledig uit de hand gelopen. Het geduld is nu écht op. De winke liers spannen een kort geding aan, omdat zij nog steeds geen schade vergoeding hebben gekregen. De winkeliersvereniging had de ge meente Vlissingen gisteren een ul timatum gesteld: vóór vier uur 's middags wilden vijftien winkeliers een voorschot op hun rekening ge stort hebben. Dat gebeurde niet. Omdat de onafhankelijk adviseur dat heeft ontraden, schrijft de ge meente in een persbericht. Uitleg gaf ze niet; wethouder Rob van Dooren was onbereikbaar. Hiermee is het kort geding een feit, zegt Harrie van Hal van de winkeliersvereniging. „Voor de zo veelste keer hebben we te horen gekregen dat het college er dinsdag over vergadert. Terwijl ze vorige week nog zei dat het een kwestie van tikken en beslissen was. Het geld ligt klaar. Volgende week pra ten we met onze advocaat. En de feestelijke opening van de Fontey- ne zullen wij boycotten." Ruim een jaar geleden luidden de winkeliers de noodklok. De bouw van het Fonteyne-complex was zó ingrijpend dat steeds minder men sen de winkels wisten te bereiken. Zelfs een ultimatum kon de ge- meente Vlissingen er niet toe be wegen het beloofde voorschot aan gedupeerde winkeliers te be talen. Zij gaan naar de rechter. Omzetten kelderden, sommige on dernemers hielden het voor ge zien. Gesteund door landelijk MKB-vicevoorzitter Jan Meerman eisten ze schadevergoeding van de gemeente. Die regeling is welis waar ingevoerd, vier maanden gele den al, maar de ondernemers heb ben nog geen cent gezien. „Er is telkens gedoe met schuiven en rekken", klaagt André Knuyt van de gelijknamige modezaak, die de zaak aan het rollen bracht. „Dat zijn we gewoon zat. Als win keliers moeten wij óók afspraken nakomen. Onze winkel heeft dan wel een doorstart gemaakt en dat gaat best redelijk; er staan nog ge noeg rekeningen open. Dat geldt voor ons allemaal." Vijftien winkeliers hebben een fac tuur ingediend. Voor Knuyt, schoe nenwinkel Van Kampen en Vi- Computer is de nood het hoogst. André Knuyt: „Wij drieën dienen als breekijzer. Dat voorschot is nog maar het begin. Al is het voor som migen te laat. De directie van Pré- natal dreigt de winkel in Vlissin gen te sluiten en vorige week heeft Vulcano zijn zaak al dicht gedaan. Die zat ook bij de vijftien." MIDDELBURG - In het oosten van Middelburg wordt gewerkt. Aan de golfbaan langs de A58, waar het water inmiddels tussen de nog kale heu vels staat, die straks ook dienst doen ais geluids wal; aan de woonwijk Mortiere, waarvan een heel stuk inmiddels klaar is en waarvan het straten plan al goed zichtbaar is; aan de nieuwe N57 die straks grofweg over de Nieuwlandseweg (rechts) richting het Kanaal door Walcheren loopt; en aan de voorbereidingen voor de bouw van het Van door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Alegria, Vida en Armo- nia heten de zestien parkwonin gen en 55 seniorenappartementen, die gisterochtend symbolisch zijn geboren in het Spaans Kwartier. Woningcorporatie l'Escaut doet de verhuur van de appartementen, Makelaar Arthur Aerssens is bezig de parkwoningen te verkopen. Dat ZIERIKZEE - Zo ontevreden als de Walcherse gemeenten zijn over de levering van rolstoelen en scoot- mobielen door Jeremiasse Ca- reïMove, zo tevreden zijn de ge meenten in de Oosterschelderegio over het bedrijf Lange wachttijden en slecht onder houden materiaal - voor de Wal cherse gemeenten reden te spre ken over 'wanprestatie' - komen volgens Frank Witkam van het ge meenschappelijk maatschappelijk werk in de Oosterschelderegio niet voor. Het verschil zit volgens Wit kam in het contract. „Op Walche ren wordt het materiaal gehuurd en wij kopen het zelf in. Daar naast hebben wij getracht de bu reaucratie terug te dringen en wer ken we met een versnelde leve ring. Dat voorkomt wachttijden." aggfeggp der Valkhotel en het amusementspark Zep (Zeeuws Evenementen Podium) en het nieuwe Miniatuur Walcheren (links). De woonwijk strekt zich straks uit tot aan de Torenweg, helemaal in de verte. foto Peter Buteijn PARTN ERS ECHTE MAKELAAR O I I 8 - 6 I 6 6 I 7 lukt volgens hem aardig. „Al hou den we altijd vast aan ons credo: bouwen geeft vertrouwen." De elf Juventud-starterswoningen aan de Hogeweg zijn allemaal ver kocht. De Belleza-appartementen nog niet. De toren is nu vijf hoog, de woningen worden eind dit jaar opgeleverd. De makelaar zegt met de verkoop een heel eind te zijn. „Gelukkig wel. Niet dat ik er niet van overtuigd was dat het zou luk ken, maar er is natuurlijk best wat nieuwbouw op de markt. En vol gend jaar volgt een tweede toren." Tip? redactie@pzc.nl De Terneuzenaar wist even niet meer waar hij het moest zoeken. De oplevering van zijn huis in nieuwbouwwijk Othene zou nog maar een maandje op zich laten wachten en dus begon het met de dag meer te jeuken om de ver huisdozen in te pakken. Totdat hij telefoontjes kreeg met de me dedeling dat zijn nieuwe stulp niet op de goede plek was opge trokken. Het moet net iets naar rechts worden opgeschoven, vol gens de tekeningen. Nog altijd verbouwereerd meldde hij zich de volgende ochtend bij zijn op trekje om over de situatie te pra ten. Hij wachtte een halfuur. Op niemand. Hij keek in zijn agen da en zag dat het 2 april was. Donderdag en Vrijdag koopavond Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 (Provinrialeweg tussen Vlissingen en Koudekerke) Kijk voor meerinformatie op: www.intratuin.nl intratuin

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27