Sport Toernooi GTI Suez Cup in trek Prijs voor sportvideo toegekend an Belzen is op jacht naar record Volendam trefzeker bij AGOW Potviieger en Kloetinge mist aanvoerder tegen GVW Stolk gaan naar de derde ronde Eerste divisie krijgt met twee koplopers spannend slot. Evenement in Graauw en Schoondijke lijkt vaste waarde te worden. -doelman moet duel met Nunspeet mogelijk missen. Z PZC Zaterdag 5 april 2008 45 Blessures en afwezigen AZVV (Kapelle-uit). Afwezig: Martijn Bottinga (ge blesseerd), Romano van Over- meire (geschorst), Bert Apper- lo (niet beschikbaar). Terneuzense Boys (Seroosker- ke-thuis). Afwezig: Kees Duitemeijer, Guido Vinke (geblesseerd). Zaamslag (Zwaluwe-thuis). Afwezig: niemand. HVV'24 (RKDVC-thuis). Afwezig: Job Inghels, Kieran O'Shea, Maarten Scheerders (allen geschorst). Terneuzen (RCD-thuis). Afwezig: Eric-Jan Naudts, Mus tafa Yilmaz, Dennis de Kraker, Ryan de Regt (allen gebles seerd). Clinge (Goes-uit). Afwezig: Jürgen Ras (gebles seerd), Bert Buijs (geschorst), Edwin Martens (niet beschik baar). Steen (Zeelandia Middel burg-uit). Afwezig: Stijn Dobbelaer, Piet van Looy, Johnny Bogaert (ge blesseerd), Michel van de Bosch. Junior van Remortele, Danny van Daalen en Siem Gans (geschorst). TERNEUZEN - Marco Potviieger en Koos Stolk hebben zich geplaatst voor de derde ronde van de Grand Prix driebanden. Potviieger plaatste zich in poule F ten koste van Gennaro Pecoraro en Peter Dimmers. Hij won van Pe coraro (25-26 in 47 beurten), maar moest tegen Dimmers diep gaan om kwalificatie veilig te stellen. In poule G kwam Cees van Ham niet opdagen en moesten Koos Stolk, Cees Baumgarte en Theo van Esbroek het onderling uitvech ten. Van Esbroek boekte in 54 beurten winst (25-18) op Baumgar te. Toen ook Stolk met 20-25 in 46 beurten van Cees Baumgarte won was duidelijk dat de winnaars in een onderling duel uit zouden ma ken wie doorstroomde. Dat werd een eenzijdige strijd. In 43 beurten had Koos Stolk zijn aantal van 20 caramboles bereikt. Theo van Es broek strandde op 13 treffers. door Jan Dagevos KLOETINGE - Het voetbalelftal van Kloetinge moet het vanmiddag in de thuiswedstrijd tegen GVW stellen zonder Erwin van der Woerdt. De aanvoerder zit een schorsing uit. De verwachting is De iPod voor het mooiste sportmo- ment van de maand maart gaat naar Bob Dalmeijer uit Goes en zijn moeder Janneke. Bob is een van de hoofdrolspelers in het filmpje dat Janneke op de site www.pzc.nl heeft gezet. Hij is na melijk een van de vier zwemmers van de Middelburgse vereniging Luc- tor et Emergo die zondag 30 maart in Bergen op Zoom het Zeeuws re cord 4x200 meter vrije slag met zes seconden heeft verbeterd tot 8.13 mi nuten en enkele honderdsten. Kozen we vorige maand voor een dat Niels Kole zijn plaats zal inne men. Kloetinge vecht vandaag voor één van zijn laatste kansen in de hoofdklasse B van het zater dagvoetbal. De Bevelandse num mer laatst moet winnen om nog kort filmpje met de telefoon, nu dus een film van ruim acht minuten, op genomen met een videocamera. Bij voorkeur hebben we de lezersvideo's zicht te houden op de nacompeti- tie. „Tegen Dovo is het een paar we ken geleden ook gelukt", stelt trai ner Diederik Hiensch, „en GVW is te vergelijken met Dovo. Bij winst blijven we in de race." wat korter, maar ja, harder dan dit konden ze echt niet zwemmen. In april stelt Mikro Electro een Phi lips portable dvd-speler ter waar de van 199 euro beschikbaar voor het mooiste sportmoment van de maand. Wilt u meedingen, kijk dan onder de knop video op www.pzc.nl hoe u uw sportfilm op onze site kunt zetten. Onder foto vindt u ons foto-album waarin we graag uw sportfioto's presenteren. En het is natuurlijk altijd een goed idee om de lezersvideo's en -foto's op onze site eens uitgebreid te bekijken. RIJSWIJK - FC Volendam heeft gis teravond op spectaculaire wijze Tie titelkansen in de Jupiler League be houden. De ploeg van coach Stan ley Menzo won met 6-3 bij het laag geklasseerde AGOW, de oude club van oud-doelman. Concur rent RKC Waalwijk zegevierde eveneens, met 2-0 over FC Zwolle. Met nog twee speelronden te gaan, hebben Volendam en RKC evenveel punten (71). Dankzij een beter doelsaldo (+41 tegen +38) bleef de ploeg van Menzo koplo per. FC Volendam keek bij de rust in Apeldoorn nog tegen een achter stand van 2-1 aan. Na de pauze konden de favoriete bezoekers pas in de slotfase, bij een stand van 3-3, afstand nemen. Rowin van Zaanen, Joeri Petrov en Jack Tuyp hielpen Volendam aan de sensatio nele zege: 3-6. Voor Tuyp, de tops corer van de Jupiler League, was het zijn 25e competitietreffer. Met twee eigen doelpunten, van De Heus en N'Toko, was de thuis ploeg lief voor de lijstaanvoerder. RKC Waalwijk kwam in het thuis duel met nummer vier FC Zwolle dankzij Martijn Reuser op voor sprong. Fred Benson besliste de wedstrijd in de 77e minuut: 2-0. Het programma van FC Volendam ziet er de komende weken iets zwaarder uit. De ploeg van Menzo speelt volgende week thuis tegen FC Dordrecht en gaat op de laatste speeldag op 18 april op bezoek bij ADO Den Haag. RKC speelt nog tegen Veendam (uit) en Fortuna Sittard (thuis). FC Den Bosch bleef op de derde plaats op vier punten van de lei ders. De Brabantse ploeg versloeg RBC Roosendaal met 2-0. TERNEUZEN - Het begon een jaar ge leden op bescheiden schaal met een toernooi in het kader van het 75-jarig bestaan van de voetbalver eniging Schoondijke. Na de pre mière lijkt het toernooi om de GTI Suez Cup echter een vaste waarde te worden in Zeeuws-Vlaanderen. De tweede editie dient zich aan. Inmiddels heeft zich een respecta bel aantal ploegen aangediend dat in de week van 4 tot en met 9 au gustus om de GTI Suez Cup speelt. Een enkele trainer vindt het toernooi te vroeg in de voorbe reiding liggen en wil daarom niet inschrijven. Om die reden is ook de winnaar van een jaar geleden, Aardenburg, niet aanwezig. De meeste clubs hebben echter wel enthousiast gereageerd. Binnen de organisatie is een be langrijke rol weggelegd voor de vijfdeklassers Graauw en Schoon dijke. Zij fungeren als gastheer tij dens de voorronden. Zaterdag 9 au gustus staat in Schoondijke de fina ledag op het programma. Voor de winnaar van het toernooi ligt een prijs van 500 euro klaar. Alle voorzitters, secretarissen en trainers van de Zeeuws-Vlaamse clubs hebben een brief gekregen met het verzoek zich aan te mel den. Zeventien van de dertig clubs die de regio rijk is, hebben nu posi tief gereageerd. De inschrijving loopt nog door tot zondag 20 april, de avond voor de loting in restaurant de Kraaghof in Terneu zen. Aan die bijeenkomst wordt dit jaar ook een discussie-avond ge koppeld. Het thema is de toe komst van het Zeeuws-Vlaamse voetbal. De gasten zijn de voorzi- ters Smael (voorzitter hoofdklas ser Hoek) en De Block (vijfdeklas- ser Graauw) en de trainers Leon- De GTI Suez Cup is in augustus toe aan de tweede editie. Er is veel animo voor bij de Zeeuws- Vlaamse clubs. Titelverdediger Aardenburg doet echter niet mee. hart (HW'24), Mariman (hoofd jeugdopleidingen Club Brugge) en Kees Vermunt, de oud-oefenmees- ter van onder meer RBC en Vlis- singen. De voorronden van het toernooi worden op 5 en 7 augustus ge speeld en afhankelijk van het aan tal inschrijvers zullen de wedstrijd jes veertig minuten of langer du ren. De verenigingen die hebben toegezegd in Graauw en Schoondij ke in actie te komen zijn HW'24, Hulsterloo, SDO'63, Graauw, Clin ge, Steen, Koewacht, Terhole, Hon- tenisse en Vogelwaarde. De voor ronde in Schoondijke wordt afge werkt met Breskens, Groede, Schoondijke, Spui, Corn Boys, Biervliet en Oostburg. Joan van Belzen trainde deze week niet en zal daarom waarschijnlijk niet spelen tegen Nunspeet. foto Rob Kamminga om zijn plaats in te nemen. „Dat record spreekt me natuurlijk wel aan", zegt de eerste doelman. Hoek heeft nog vijf wedstrijden te gaan om beter te doen dan in het seizoen dat Filip van der Vloet tien wedstrijden zonder tegengoal bleef De ambitie van de club zelf ligt op een ander vlak. Hoek heeft de vijfde of zesde plaats in zicht, die recht geeft op deelname aan de KNVB-beker van volgend jaar. Leushuis heeft behalve zorgen over zijn keeper geen problemen voor de uitwedstrijd van vandaag. Sam Ysebaert is terug van een wed strijd schorsing en zal zijn plaats voorin wellicht weer innemen. „We hebben elf punten uit vijf, dus verder is er niet veel aanlei ding om in het elftal te snijden." door Frits Bakker HOEK - Zijn tiende wedstrijd zon der tegengoal krijgt voorlopig nog geen vervolg. Joan van Belzen zou het record bij Hoek, dat staat op elf wedstrijden met de nul achter, graag zo snel mogelijk evenaren en verbeteren. Maar dat zal vandaag nog niet zijn. De Arnemuidense keeper is de hele week ziek ge weest en zal de uitwedstrijd tegen Nunspeet waarschijnlijk missen. „Ik zou kunnen spelen, maar ik heb heel de week niet getraind en het zou dus niet fair zijn tegenover Robbie de Moor." Met andere woorden: de Belgische keeper, die anders op de bank zit, is eerste keus tegen Nunspeet, hoewel dat ook weer onzeker is. Robbie de Moor heeft namelijk de ze week thuis in een stuk glas ge trapt. Trainer Willem Leushuis: „Hij heeft wat hechtingen in zijn voet en we zullen voor de wed strijd kijken of hij kan keepen." Zo niet, dan is Joan van Belzen, zij het nog wat slapjes, wel in staat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 147