Inspraak N6i voorbereid Nozenschor wijkt tijdje voor werken verwelkom de zon Vrouw gepakt voor beroving Nieuwe oversteekplaats voor fietsers op Het Scharnier in Hulst Regio probeert op één lijn te komen voor meest ideale tracé. Naar buiteil N O E N S M2Makelaars.nl Met afstandbediening knikarmscherm uit of in? Rolluiken omhoog en zonwering omlaag? Gezellig naar buiten of koel binnen? Van Oord houdt rekening met leefgebied van zeldzame bijen. PZC Zaterdag 5 april 2008 I 29 door René Hoonhorst BIERVLIET - Ondernemersverenigin gen, dorpsraden, actiecomités, landbouwers en natuurbescher mers komen vóór 23 april met een inspraakreactie op de 'Aanvulling op het MER N61 Hoek-Schoondij- ke'. Met die reactie willen regionale be langengroepen 'voorsorteren' op inspraakreacties op het vlak na de zomer verschijnende ontwerp-tra- cébesluit (OTB) van Rijkswater staat. Diverse belangengroepen uit Schoondijke, IJzendijke, Biervliet, Hoek en Philippine kwamen deze week voor de eerste keer bij elkaar om tot een eenduidige visie op de meest ideale inrichting van de N61 tussen Hoek en Schoondijke te ko men. Hoewel er nog wat menings- en interpretatieverschillen waren, proefde hotelier Jack van Ham, één van de initiatiefnemende on dernemers, bereidheid om tot één gezamenlijk standpunt te komen. De ondernemersverenigingen uit de vijf dorpen presenteerden eind februari het rapport 'Effecten Om bouw N61' dat het bureau BRO op hun verzoek produceerde. Over dat rapport hielden de onderne mers eerder een informatieavond, bovendien is het te downloaden via de site www.biervliet.nl. Dat was echter nog niet bij iedereen bekend. De vereniging Weg van Hoek blijft bevreesd dat de druk op Mauritsfort te groot wordt als al het verkeer voor Philippine door die buurtschap komt. Voorzit ter Leo de Pree hoopt dat er alter natieven zijn te vinden, maar is bang dat (te) veel belangen op el kaar moeten worden afgestemd. Naast het al dan niet ontmoedigen van sluipverkeer naar Philippine zijn er nog verschillen van inzicht over de vorm van een rondweg bij I** Verschillen van inzicht over af- wikkeling verkeer richting Philip pine, rondweg om Schoondijke en rotonde Braakman moeten ko mende tijd nog worden opgelost. Schoondijke: een kwart rondweg van de N6x tot aan de Lange He renstraat of een halve langs de he le zuid-westrand van hte dorp. Die laatste oplossing heeft de voor keur van veel inwoners en onder nemers uit Breskens. Van Harn be nadrukt nog eens dat een goede in richting van parallelwegen belang rijker is dan de plek waar de roton des precies komen. „Het is logi scher om behalve een rotonde in de buurt van het huidige Parkzicht een verkeersplein bij de Komse- straat te leggen, omdat daar een nieuwe woonwijk komt. Voor IJzendijke is het vooral van belang dat Vlamingen vanuit de richting van Watervliet het dorp goed kun nen bereiken." Al meer dan 80 jaar ervaring en marktleider in Zeeuws-Vlaanderen www.noens.nl Meekrapweg 16, Axel T: (0115) 56 22 38 TERNEUZEN - De politie heeft aan de Willemsweg in Schoondijke een 35-jarige vrouw aangehouden voor beroving eerder deze week in Terneuzen. Zij is inmiddels voorge leid aan de rechter-commissaris in Middelburg. De vrouw, afkomstig uit de ge meente Sluis, wordt ervan ver dacht dinsdagavond een 52-jarige vrouw bij een pinautomaat aan de Herengracht in Terneuzen van haar geld te hebben beroofd. Zij werd daarbij geholpen door een man. Het slachtoffer liep daarbij enkele verwondingen op aan haar bovenlichaam, waaronder haar arm. Zij moest zich door een dok ter laten behandelen. Over de man is nog niets bekend. door Raymond de Frel HULST - Fietsers kunnen straks vei liger het Scharnier in Hulst overste ken. De gemeente Hulst laat voor 51.550 euro een nieuwe oversteek plaats voor tweewielers maken op i het kruispunt Absdaalseweg-Steen- sedijk. Het verkeer op het Scharnier loopt regelmatig vast. Door de ontwikke ling van het Back-winkelgebied is de druk op het kruispunt Absdaal- seweg-Havenfort-Van der Maelste- deweg-Steensedijk extra toegeno men. Met name fietsers vanuit de binnenstad richting Sint-Jansteen ondervinden hinder. Daarom wordt een oversteekplaats gemaakt. Bovendien wordt de Steensedijk afgesloten voor auto verkeer. Voor automobilisten die de Steensedijk willen bereiken, wordt een toegang gemaakt op de Abdaalseweg ter hoogte van de Stuntmarkt. De aanpassingen wor den uitgevoerd in juni. door Conny van Cremberghe TERNEUZEN - Terneuzen is de voor bije dagen beroofd van het Nozen- schorretje, het natuurgebiedje tus sen de pieren van de Oostbuiten haven en de oude Veerhaven. Medewerkers van Van Oord zijn deze week met zwaar materieel be gonnen aan dijkversterkingswer- ken met als gevolg dat het schor en een deel van het strandje bij pa viljoen Westkant simpelweg op de schop zijn genomen. Volgens Joris Perquin van het Bureau Zeewerin gen van Rijkswaterstaat moet de teen van de zeewering volledig blootgelegd worden om goed te kunnen verstevigen. Dat kan al leen als het schor deels wordt op gegraven. Daarmee is inmiddels be gonnen. Dat was voor Luciën Calle van na tuurbeschermingsvereniging De Steltkluut toch even schrikken. „Toen ik al die hekwerken zag en die vier atlaskranen dacht ik ook meteen 'moet dit echt zo'." Op het grootste deel van het duinpartijtje lag op dat moment een metersho ge berg smurrie. Calle maakte zich grote zorgen over het leefgebied van de beschermde schorreviltbij en de schorrezijdebij, twee soor ten die in Zeeland zeldzaam zijn, maar op het schorretje een rede lijk beschermd bestaan konden lei den. Calle heeft uitvoerder van Van Oord gevraagd een deel van de duintjes niet met Scheldespecie te bedekken en het schorprofiel na de werken in oorspronkelijke staat terug te brengen. Volgens Perquin kan aan het eer ste deel van het verzoek tegemoet gekomen worden. Het tweede deel is wat moeilijker, maar dat wordt wel geprobeerd. De versterkings- werken (nieuwe stenen en asfalt) zullen ettelijke weken vergen. Ge probeerd wordt om de zeedijk voor de Havendagen - eind juni - aan kant te hebben. Atlaskranen, vrachtwagens en mini-graafmachines hebben in enkele dagen tijd het Nozenschorretje bij paviljoen Westkant volledig veranderd. Het leefmilieu van zeldzame bijen is nipt gerept. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 145