Koopzondag 6 april! A1ediaÊi/1/brkt een vorm van chantage noemen' landelijk wonen.n Wij zijn open van 12.00 tot 17.00 uur! j 2ee 'Beherman liet duidelijk doorschemeren dat zonder die zaken de skipiste zou worden De Club van Vijf kan door naar de volgende ronde 'Laat ING zich maar lekker richten op sportverwante zaken' "'■JF: afgeblazen Wethouder Co Van Schaik pzc Zaterdag 5 april 2008 27 Jans (74) en Willem (77) Jansen uit Terneuzen: „Winkels in de Koegorspol- der of Kennedylaan, het maakt ons niet uit. Als het er goedkoop is en er goede parkeervoorzieningen zijn, gaan wij er zeker kijken. Weet je wat mooi zou zijn? De komst van supermarkt Colruyt. Want die hebben goed koop wasmiddel." Petra Coolen (36, rechts op de foto met haar gezin) uit Sas van Cent: „Ik houd mij totaal niet met deze discussie bezig. Waar er ook winkels komen, we zullen er vast eens gaan kijken. Al vind ik dat er best iets is te zeggen voor een pleidooi om meer detailhandel dicht bij het centrum van Terneu zen toe te staan." foto Wim Kooyman Het terrein ten westen van de Kennedylaan wacht al vijftien jaar op een bestemming. stel van tafel, in elk geval in af wachting van het plan voor de in vulling van de kop van de Noord straat en Kennedylaan-west. Aan nemer Van der Poel, woonstich- ting Clavis, Handelsmaatschappij De Hoop, woninginrichter Nae- ye-Verstraten en ontwikkelaar Ni co Boussen vinden dat B en W veel te luchthartig hebben omge sprongen met hun (concrete) plan nen voor de Noordstraat en Kenne- foto Camile Schelstraete dylaan. De zelfbenoemde Bende van Vier - inmiddels Club van Vijf - wil dat zijn alternatief wordt afge wacht. de plannen met enige trots wereld kundig. In de twee maanden daar na buigen de raadsfracties zich er over. Resultaat: gokautomaten zijn ta boe, net als een supermarkt. Op 16 november 2004 nemen de initiatiefnemers kennis van die aanpassingen. Een week later pre senteren Beherman co. plots een heel ander plan. Er is nu spra ke van een skihal, een health wellnesscentrum, een wokrestau rant, een bowlinghal en een tuin centrum. Op het stadhuis heerst vooral teleurstelling over het schrappen van de disco, die door coffeeshop Checkpoint zou wor den gefinancierd. De initiatiefne mers melden het college te vrezen voor klachten uit de buurt. De gemeente geeft op 22 maart 2006 een bouwvergunning af voor het plan, zoals dat in november 2004 is voorgelegd. Maar twee we ken later komt Beherman op nieuw met een alternatief: een ski hal met daaronder zaken als Kwan tum, Karwei en BCC. Vraag blijft waarom het college akkoord gaat met een alternatief dat volkomen afwijkt van de eerder verstrekte bouwvergunning. Wethouder Co van Schaik durft het wel te zeg gen: „Omdat Beherman duidelijk liet doorschemeren dat zonder die zaken de skipiste zou worden afge blazen. ]e kunt dat een vorm van chantage noemen." Het college kon dus eigenlijk geen kant meer op. De wethouder heeft er wel voor gezorgd dat schadeclaims, van wie dan ook, kansloos zijn. Maar goed, de skipiste staat er al. terneuzen - De Club van Vijf krijgt vooralsnog zijn zin. Het plan voor een ambitieuze invulling van de Kennedylaan-West en Kop van de Noordstraat wordt door de ge meenteraad serieus genomen. Terecht, zegt een woordvoerder na mens die Club van Vijf: „Want er waren potentiële investeerders en die zijn er nog steeds. We werken aan een invulling op bovenregio naal niveau, die het centrum z'n aantrekkingskracht teruggeeft." Een jachthaven en duizenden vier kante meters winkeloppervlakte moeten het centrum volgens het vijftal een enorme opkikker geven. Het in opdracht van de gemeente opgestelde RBOI-rapport wuiven ze weg, zeker waar het gaat om de constatering dat er nooit sprake zal zijn van een wisselwerking tus sen het oude stadscentrum en de Kennedylaan. Die is nu, in de hui dige situatie, immers al overduide lijk aangetoond. En wethouder Co van Schaik kan dan wel zeggen dat het Masterplan Axelsedam niet meer was dan een vage visie - ze ker geen blauwdruk - de Club van Vijf vindt het wél een prima uit gangspunt, nog steeds. En laat ING Vastgoed, inmiddels eigenaar van de winkelruimte bij de skipis te, zich maar lekker richten op sportzaken als Perry Sport en aan verwanten. Zegt wethouder Adhemar van Waes dat de komst van grootschali ge detailhandel in de Koegorspol- der absoluut niet vergelijkbaar is met het Waasland Shopping Cen ter dat de hele binnenstad van Sint-Niklaas deed wegkwijnen? Dan heeft hij het mooi mis. De woordvoerder: „Zoals wel vaker." De Club van Vijf stelt dat ze vol doende investeerders heeft om de Kop van de Noordstraat en Kennedylaan-west een nieuwe in vulling te geven. MIDDELBURG Mortierébouïevard 4 Tel. 0118 - 60 70 00 www.mediamarkt.nl Ik ben toch niet gek. KINDEROPVANG OP Dagopvang 0 tot 4 jnar Buitenschoolse opvang 4 tot 12 Jaar Waekendopvanq 0 tot 12 jaar Axel Hulst Zuiddorpe Terneuzen Schoondijke Philippine

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 143