leeland Goedkope huizen bij IJzendijke Ploeterend naar status 'Zeeuwse koopstad' m Wethouder Co van Schaik: 'Je kunt dit I Politiek in Hulst maakt haast met vestiging jongerencentrum 'Kwaliteit bouwplannen is vaak erbarmelijk' 26 I Zaterdag 5 april 2008 PZC Woningen op de markt voor 35 procent onder de prijs. Huis door Frank van Cooten IJZENDIJKE - Voor Zeeuws-Vlamin gen met een smalle beurs komen in de nieuwe uitbreidingswijk IJ- zendijke-Oost 26 goedkopere wo ningen. Deze huizen met een waarde van twee ton worden voor een vrij-op-naam prijs van zo'n 35 pro cent onder deze marktwaarde ver kocht. Mensen die van dit aanbod gebruik willen maken mogen niet meer verdienen dan veertigdui zend euro per jaar. „Je woont voor de prijs van een huurhuis in een koopwoning", lichtte een woord voerster van de gemeente Sluis gis teren toe. Deze constructie onder de noe mer 'Maatschappelijk Gebonden Eigendom' past in de wens van de Sluise gemeenteraad mensen die voor de eerste keer een huis ko pen, te helpen. Daarom is aanne mersbedrijf Van der Poel gevraagd ook in IJzendijke-Oost een aantal zogeheten starterswoningen te bouwen. Van der Poel heeft daartoe een Om mensen met een smalle beurs in de gelegenheid te stel len een woning te kopen worden 26 goedkopere woningen ge bouwd in IJzendijke-Oost. door Sheila van Doorsselaer HULST - Nog vóór het najaar komt wethouder Frank van Driessche (Jeugdzaken) met een voorstel voor de vestiging van een jongeren centrum in Hulst. Dat zegde hij toe in de raadsvergadering. Onderzoek naar een jeugdhonk staat volgens de nota Jeugdbeleid pas op de rol in 2009, maar aange zien alle Hulster fracties voorstan der zijn van de komst en het ook een vurige wens is van de plaatse lijke jeugd, is Van Driessche bereid het onderzoek naar voren te schui ven. Uit het onlangs gehouden jon- gerendebat is gebleken dat jonge ren van 12 tot 25 de behoefte heb ben aan een eigen plek, waar ze el- ALMANAK De Terneuzenaar wist even niet meer waar hij het moest zoeken. De oplevering van zijn huis in nieuwbouwwijk Othene zou nog maar een maandje op zich laten wachten en dus begon het met de dag meer te jeuken om de verhuis dozen in te pakken. Totdat hij telefoontjes kreeg met de mededeling dat zijn nieuwe stulp Detailhandel Terneuzen Het Terneuzens gemeentebestuur staat open voor winkelcentra bij zowel de Kennedylaan als de skihal in de Koegorspolder. partner gezocht en gevonden in de Brabantse woningbouwcorpora tie Zorg Voor Wonen in Sprundel. Deze corporatie heeft ervaring met 'Maatschappelijk Gebonden Eigendom'. Omdat IJzendijke gunstig ligt ten opzichte van de Kanaalzone krij gen ook mensen van buiten de ge meente Sluis de mogelijkheid een dergelijke woning te kopen. De eis dat kandidaten minimaal een jaar in de gemeente Sluis moeten wo nen, geldt niet voor deze wonin gen. West-Zeeuws-Vlamingen krij gen echter wel voorrang bij de toe wijzing van deze huizen. Voor de 26 woningen geldt ook geen maximale leeftijd van dertig jaar. De leeftijdsgrens zet bepaalde mensen buitenspel en dat vindt het dagelijks gemeentebestuur on gewenst. Als de bewoner zijn woning later weer verkoopt, moet deze eerst worden aangeboden aan Zorg Voor Wonen. De corporatie krijgt drie maanden de tijd de woning te rug te kopen voor de taxatiewaar de. Eventuele winst of verlies wordt gedeeld door de corporatie en de bewoner. Bij eventueel ver lies garandeert de verkoper de wo ning terug te kopen tegen de marktwaarde. Het college vraagt de gemeente raad in te stemmen met de bouw van de 26 starterswoningen. De raadscommissie Ruimte behandelt het voorstel op dinsdag 15 april. 13 Odijk Iris D'Hont (20) en Charlotte de Buck (20) uit Terneuzen: „Van die grote winkels bij de skihal zien wij wel zitten. Dat is beter dan bij de Kenne dylaan, want in de binnenstad zijn al genoeg voorzieningen. Ze zouden daar beter een mooi park maken, waar je lekker kan relaxen. Bij de skihal is toch ook veel meer ruimte voor winkels?" kaar niet alleen kunnen ontmoe ten, maar zich ook te buiten kun nen gaan aan onder andere mu ziek, cabaret of beeldende kunst. Tijdens het jongerendebat is een aantal mogelijke locaties voor een jongerencentrum genoemd; de leegstaande voormalige fitness ruimte in cultureel centrum Den Dullaert of het al jaren gesloten ca- fépand aan de Graauwse Poort. „We zijn wat locaties nader aan het bekijken en bezig met het bere kenen van de kosten", aldus Van Driessche. „Over een paar maan den kunnen we de gemeenteraad een voorstel doen." De fracties wa ren zeer verguld met de toezeg ging van Van Driessche. Terneuzen wil niet alleen dé Zeeuws-Vlaamse winkelstad zijn. De ambities reiken veel verder. De stad steekt straks Middelburg naar de kroon. door Raymond de Frel en Wout Bareman Die van Walcheren ko men straks een dagje naar Terneuzen om op lange latten van de ski piste te razen en wat leuke dingen aan te schaffen in de BCC-vesti- ging in hetzelfde complex. Er werd hier en daar gegniffeld om die hemelhoge ambitie van Terneuzen. Want het stadscen trum zit nog steeds met tal van rot te plekken. Zie het ABC-complex aan de noordkant van het winkelgebied, de verpauperde Kop van de Noord straat en ook het eeuwig braaklig gende terrein van handelsonderne ming De Hoop aan de Kenne dylaan. Jaren geleden werd dat ter rein opgenomen in het Master- plan Axelsedam. Er werd gerept van een jachthaven, nieuwe infra structuur en een directe verbin ding tussen het aloude winkelcen trum Noordstraat en het nieuw in te richten gebied Axelsedam-Schut- tershof-Kennedylaan. Inmiddels staat op de Axelsedam een groot kantoorgebouw en is begonnen met de inrichting van het Schut tershof Aan Kennedylaan-oost ves tigden zich winkels, maar aan de andere kant, naast het waterschaps gebouw bleef het lang leeg. Be stuurders verkondigden dat de pro jectontwikkelaars, die voor invul ling zouden zorgen, hun tanden er op stuk hadden gebeten. Het ge bied was trouwens te klein voor de ambities van de gemeente; een regiotrekker van formaat kon er nauwelijks uit de kant en de infra structuur zou miljoenen vergen. Nee, alle bestuurlijke ogen waren voortaan enkel nog gericht op de Koegorspolder, aan de zuidrand van Terneuzen. Bij de skipiste (een project van de Vlaming Oli vier Beherman) moest het gebeu ren. Daar moest ruimte komen voor grootschalige detailhandel. De oorspronkelijke inrichting (bil jartaccommodatie, bowlingcen trum, wokrestaurant en een tuin centrum) was door de initiatiefne mer inmiddels als onexploitabel terzijde geschoven; er werd nu in gezet op grote detailhandel. Het leidde tot gefronste wenkbrauwen, niet in de laatste plaats in het pro vinciehuis. En ook het midden- en kleinbedrijf in Terneuzen roer de zich. Toch bleef het college van B en W vasthouden aan de invul ling met grote detailhandel. De ar gumenten werden, op verzoek van het college, in een notitie van ste denbouwkundig adviseur RBOI mooi op een rij gezet. B en W wer den op hun wenken bediend. Donderdag 17 april beslist de ge meenteraad over grootschalige de tailhandel in de Koegors. Als het aan ondernemersorganisaties als Coördinatie 8c Management, City Terneuzen, Terneuzen Zuid-West en MKB Zeeland ligt, gaat dat voor- Waarom hielden burge meester en wethouders van Terneuzen zo hard nekkig vast aan grootschalige de tailhandel bij de skipiste in de Koe gorspolder? Volgens verschillende politici en ondernemers partijen zit het college vast aan verregaan de toezeggingen aan de Vlaamse initiatiefnemer Olivier Beherman. Een reconstructie is moeilijk, maar uit een aantal gebeurtenissen valt wel ongeveer op te maken wat zich tussen de gemeente en Beher man en diens Leisure Develop ment Zeeland heeft afgespeeld. Het begint allemaal in juli 2004 als Beherman, een vertegenwoordiger van Heineken en een architect het plan voor een leisurecentrum voor leggen aan B en W. Het gaat dan, behalve om de ski hal, om een discotheek, skatebaan, klimwand, biljartcentrum, bow linghal, bioscoop en horeca. Op het stadhuis werd gesproken over 'een aanwinst voor de streek'. Al leen de bioscoop moet worden ge schrapt, die willen B en W in de binnenstad als 'opkrikker' van het uitgaanscentrum. In september maken burgemeester Jan Lonink en wethouder Adhémar van Waes Tip? redactie@pzc.nl niet helemaal op de goede plek was opgetrokken. Het moet net iets naar rechts worden opgescho ven, volgens de tekeningen. Nog al tijd verbouwereerd meldde hij zich de volgende ochtend bij zijn optrek je om over de situatie te praten. Hij wachtte een halfuur. Op nie mand. Hij keek in zijn agenda en zag dat het 2 april was. door Frank van Cooten SLUIS - De kwaliteit van de bouw plannen is volgens de gemeente Sluis vaak erbarmelijk. Veel aanvra gers schakelen geen deskundig ont werper in. Sluis wil daarom het welstandstoe zicht op bouwplannen handha ven. Daardoor ontstaat een aan vaardbaar plan. Zonder welstands commissie valt deze sturing weg. De gemeente wil het toezicht ook handhaven om te voorkomen dat de buren straks naast een 'lelijk' bouwwerk wonen. Omwonenden zouden welstandstoezicht wensen. Sluis noemt als voorbeeld de inwo ners van park Groenevelt in Sluis en de eigenaren van de woningen in zomerdorp het Zwin. Het welstandstoezicht in de ge meente Sluis wordt wel versoe peld. Het strakke keurslijf van re gels maakt plaats voor richtlijnen. De huidige welstandsnota van 211 pagina's wordt teruggebracht tot een handig boekwerkje van circa 35 pagina's dat voor burgers, ambtenaren en bestuur betere in formatie geeft.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 142