Zeeland PZC Toch winkels in Kennedylaan West Duizend kleurige kraanvogels voor Sadako Studie naar pasjes voor coffeeshop 25 Softdrugs onder de motorkap LAATSTE DAGEN Brugman ZEEUWS-VLAANDEREN 36 en 37 31 Kritiek ontwikkelaar en directeur Leisurecenter op Club van Vijf. Maatregel om aantal drugstoeristen te verminderen. Mirjam van Wouwe leest het nieuws in een nieuw decor Zeeuwse jeugd rekent prima, maar is minder goed in taal Zaterdag 5 april 2008 Tip? redtern@pzc.nl door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Winkelvestiging aan de Kennedylaan West in Terneu- zen moet mogelijk blijven. De kos ten voor de verkeersafwikkeling moeten wel voor het grootste deel betaald worden door de ontwikke laar^). Dat vindt een meerderheid van de Terneuzense gemeenteraad. In de commissie Bestuur en Middelen kreeg wethouder Adhemar van Waes de opdracht de structuurvi sie detailhandel aan te passen. Daarin staat de Koegorspolder voor grootschalige detailhandel, de Kennedylaan West krijgt een andere invulling. Daartegen is van uit ondernemerskringen veel weer stand. Een minderheid van de raad wil uitstel van een besluit tot het rapport van het bureau DHV over de Kennedylaan West gereed is. Dat bureau is ingehuurd door vijf Terneuzense bedrijven. Projectontwikkelaar Olivier Beher- man en directeur Ron Lensen van het Leisurecenter in Terneuzen kri tiseren die club. „Deze mensen hebben jaren de tijd gehad iets moois in de Kennedylaan te reali- Een meerderheid van de Terneu- zense gemeenteraad wil naast de koegorspolder ook vestiging van detailhandel aan de Kennedylaan West mogelijk houden. seren, maar er is niets gebeurd", al dus Lensen. Pas toen de gemeente bekendmaakte detailhandel te con centreren bij het leisurecenter kon digden de vijf een ambitieus plan aan met winkels en appartemen ten. De gemeente moet dan wel de aan leg van de peperdure infrastruc tuur betalen. Lensen: „Als je al tientallen jaren je brood verdient in de Terneuzen se gemeenschap, mag je best ook wat investeren. En niet de gemeen Maar liefst duizend kraanvogels werden gisteren gevouwen voor de dansvoorstelling van de stichting Welzijn West-Zeeuws-Vlaanderen. foto Peter Nicolai OOSTBURC - Voor en achter de cou lissen zijn er zeker 250 jongeren en hun ouders druk mee, met de voorbereidingen voor de zesde dansvoorstelling van de stichting Welzijn West-Zeeuws-Vlaanderen. De dansers, maar natuurlijk ook de choreografie, de decors en de kostuums. Het evenement staat op de kalender voor het weekeinde van 26 en 27 april in het multicul tureel centrum Den Hoekzak in Oostburg. Aanvang telkens 15.30 uur. „Een hoogwaardig streekproduct met dito uitstraling", zegt welzijns- directeur Jo Stanneveld. De twee honderd dansers van de kunstzin nige vorming nemen de bezoeker mee naar Japan, het Land van de Rijzende Zon. De laatste dans van de uitvoering is geïnspireerd op het verhaal van Sadako, of het meisje met de kraanvogels. Zij heeft de atoombom op Hiroshima overleefd. In de voorbereiding op de twee voorstellingen vouwen zo'n 150 kinderen vrijdagmiddag ruwweg duizend kraanvogels van papier. De vogels worden tijdens de voorstelling uitgedeeld in het publiek. schap vragen om 25 miljoen euro om je eigen appartementen te kun nen realiseren." Ook Beherman had geen goed woord over voor de voorwaarde van de vijf bedrijven dat de ge meente de kosten voor de ontslui ting van de Kennedylaan West zou moeten betalen. Dat is vol gens hem 'ordinair geld binnenha len'. „Zelfs in Zuid Europa han teert men deze praktijken niet." pagina 26/27: ploeterend naar status 'Zeeuwse koopstad' door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen gaat samen met coffeeshop Checkpoint de mogelijkheid on derzoeken om een pasjessysteem in te voeren, met de bedoeling het aantal buitenlandse drugstoeristen terug te dringen. Burgemeester Jan Lonink zei dat in de commissie Bestuur en Mid delen, naar aanleiding van een voorstel van raadslid Pim Broek- huysen. Omdat het nog jaren kan duren voordat de coffeeshops rich ting grens verplaatst worden pleit te Broekhuysen voor aanscherping van de korte-termijnmaatregelen, zoals de wielklem, vervroegde sluittijden en verscherpte controle en onderzoek naar een pasjessys teem. Volgens burgemeester Lo nink lijken de maatregelen inder daad effect te sorteren en is het aantal bezoekers verminderd. Het idee is dat een pasjessysteem een drempel opwerpt, er ontmoe diging van uitgaat en dat het effect zal hebben op de bezoekersaantal len. Aan zo'n systeem zitten overi gens nog wel wat juridische haken en ogen met betrekking tot de pri vacy van de betrokkenen. TERNEUZEN - Twee Franse drugstoe risten dachten de politie donder dagmiddag aan de Binnenvaart- weg in Terneuzen te slim af te zijn door te verbloemen dat zij meer dan de toegestane hoeveelheid softdrugs op zak hadden. De politie zag dat een negentienja rige man iets onder de motorkap van een auto verstopte. Hij werd daarom aangehouden, net als zijn 41-jarige landgenote. Zij was de be stuurster van de wagen. Bij controle werd er veertien gram softdrugs onder zijn motorkap aan getroffen. «RUI GRATIS WALIBI KAARTEN VOOR HET HELE GEZIN* www.brugman.nl Breda, Kruisvoort 32, Telefoon 076-5202058 Hulst**,Absdaalseweg 19,Telefoon 0114-320080 KEUKENS 8. BADKAMERS Donderdag en Vrijdag koopavond Intratuin Koudekerke, Gaigeweg 5 (Provinrialeweg tussen Vlissingen en Koudekerke) Kijk voor meerinformatie op: www.intratuin.nl intratuin

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 141