Graffitiletters als abstracte vlakken verantwoordelijk Koopzondag rfapnm AlediaÊAIarkt landelijk wonen.n Open dag bij tuinderijen Sponsorloop voor KiKa Gayan de Muynck vrolijkt muur Kapels sportcentrum op. bad ene bhbbbhhhi INTER BORG B PZC Zaterdag 5 april 2008 27 Klarinetweg 14 Tel 0118-650004 Middelburg www.inter-borg.nl Industrieterrein Mortiere Gayan de Muynck bij zijn werk op de muur van sportcentrum Groene Woud in Kapelle. foto Willem Mieras door Lilian Dominicus KAPELLE - 'Sport' staat er, in grote, kleurige letters. Maar dat zie je niet in een oogopslag. „Dat is ook de bedoeling", verklaart Gayan de Muynck (32). Hij werkte deze win ter aan het grafïitiwerk op de muur van sportcentrum Groene Woud in Kapelle. Gistermiddag werd het officieel onthuld. „Het is zo gemaakt dat het mensen pas na een paar keer langslopen opvalt dat het geen abstracte vlakken zijn, maar graffitiletters." Het kleurrijke werk, waarin onder meer basketballen en badminton- shuttles zijn verwerkt, verwijst niet alleen naar het sportieve ka rakter van Groene Woud, maar ook naar de wereld van de graffiti. Van de jongens (en tegenwoordig ook veel meisjes) die met hun spuitbussen de muren van hun woonplaats volkalken, 's Nachts, of in elk geval als niemand kijkt. Paradoxaal genoeg zijn het tegen woordig de gemeentes die graffiti kunstenaars uitnodigen om, tegen betaling, muren op te vrolijken en daarmee illegale graffiti te voorko men. Zo huurde Goes De Muynck vori ge zomer in voor grafïitiwerk in de fietstunnel bij Sportpunt Zee land. En nu dus Kapelle. De kos ten voor het schoonmaakwerk lie pen de gemeente de spuigaten uit. lijk bij het college. De twee andere oppositiepartijen zeiden dat nog niet met zoveel woorden, maar ook zij weigerden nu zelf al de ver antwoordelijkheid op zich te ne men en boden geen excuses aan. In plaats daarvan willen ze een ex tern onderzoek naar de hele gang van zaken. Daaruit zal dan wel blij ken waar welke verantwoordelijk heden liggen. De coalitiepartijen voelen daar helemaal niets voor. Ze zeggen dat wel duidelijk is hoe alles is gegaan. Een groot onder zoek zou niets meer toevoegen. Het enige wat zij nog uitgezocht willen zien is of het adviesbureau dat de bouw begeleidde kan wor den aangepakt. Verantwoordelijkheid nemen, ex- De Muynck ziet de opdracht voor al als een leuke klus. „Het is een toegankelijke en commerciële ui ting van de graffiti", zegt De Muynck, die eigenlijk geen kunste naar genoemd wil worden. „Mijn werk is heel toegepast. Ik ben geen autonome kunstenaar, ik hoef 'De wortels van de graffiti liggen nu eenmaal in de illegaliteit' geen aparte dingen te maken. Ik maak ook ontwerpen voor tassen of portemonnees. Ik zie mezelf meer als een productdesigner." Hij verwacht niet dat andere graffi tispuiters over zijn werk heen zul cuses aanbieden; het lijkt allemaal heel nobel wat de coalitiefracties doen, maar in feite gooien ze de boel op slot. Sorry zeggen en over gaan tot de orde van de dag, daar komt het zo'n beetje op neer. Zo voorkomen ze moeilijke afwe gingen in de toekomst. Want stel je voor dat uit zo'n onafhankelijk onderzoek klip en klaar zou blij ken dat de eindverantwoordelijk heid bij het college ligt. Dan moe ten er misschien wel wethouders naar huis. Nee, dan is het een stuk veiliger om te roepen: 'We zijn met z'n allen schuldig'. Want daar waar iedereen verantwoordelijk is, heeft niemand echt de schuld. Zo wordt een mogelijke bestuurscrisis in de kiem gesmoord. len spuiten. Niet vanwege de onge schreven code in graffttiland die dat verbiedt, maar meer uit res pect. „Omdat het mooi is, als voor beeld kan dienen en omdat er nog genoeg muur overblijft." Hij vindt alle ophef die over de ille gale graffiti wordt gemaakt wel eens jammer. „Het is allemaal niet zo heel heftig. Ik ben ook ooit in de illegaliteit begonnen. Om goed te worden moet je eerst veel rom mel maken. Daar liggen nu een maal de wortels van de graffiti", zegt De Muynck. Rjjj Meer werk van Gayan de Muynck, *-* waaronder de graffiti in het fietstun- neltje bij Sportpunt Zeeland in Goes, is te zien op www.mrse- rious.nl. tot in de kleinste details ontworpen en afgewerkt door onze eigen vakmensen Grenadierweg 17b Middelburg www.baderie.nl VEERE - Groentekwekerij In 't An ker en bloemkwekerij Marinissen in Veere houden vandaag open huis. Bezoekers zijn van 10.00 tot 16.00 uur welkom in de kassen van de twee bedrijven. In 't Anker aan de Veerseweg wor den komkommers geteeld; bij Ma rinissen aan de Vioskeweg amaryl lissen en calla's. Ik ben toch niet gek. MEUBELMAKERIJ Wij maken graag uw bijzondere keuken, interieur en meubels op maat. Zin in een inspirerende afspraak over uw droomkeuken, meubel of interieur? Wij laten u graag kennis maken met de verschillende mogelijkheden die wij te bieden hebben. GOES - Leerlingen van de afdeling Bergweg van de Pontes Scholen- groep hielden gisteren een spon sorloop ten bate van KiKa (Kinde ren Kankervrij). Zo'n honderd eer ste- en tweedejaars leerlingen lie pen rondjes op sportveld De Wei tjes naast de brandweerkazerne in Goes. De opbrengst wordt op 10 april bekend gemaakt bij de uitrei king van de cheque aan KiKa. De sponsorloop zou eigenlijk al in maart plaatsvinden, maar door het slechte weer werd deze uitgesteld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 135