ieelan Tweede kernenslag wordt een heel natte Borsele is kampioen bouw brede scholen in NV Economische Impuls niet In Tholen is niemand echt Jongerenraad Tholen wil geld inzamelen voor Burkina Faso. Don Boscoschool al eind mei in nieuwbouw in 's-Heerenhoek. Politie zoekt getuigen van zwembadruzie Toneelvereniging Baarland speelt blijspel Zwembad in Kapelle krijgt een keurmerk Ons Genoegen geeft concert in De Vroone Basisschool herdenkt schrijver Stamperius Lezing over de rol van fruit in de kunst Gemeente maakt wel afspraak voor werken op projectmatige basis. 26 I Zaterdag 5 april 2008 PZC Leden van de Thoolse jongerenraad gingen gisteravond op pad in Sint-Maar tensdijk om de natte kernenslag te promoten. foto Willem Mieras door Rob Paardekam THOLEN - Tholen lijkt er een tradi tie bij te hebben: de kernenslag. De negen kernenslag die vorig jaar in Sint-Maartensdijk werd gehou den was zo succesvol dat de jonge renraad het evenement eind april weer uit de kast haalt. Het thema is water, en dus krijgt het festijn deze keer de naam 'natte kernen slag'. Zwembad De Spetter in Tho len vormt het decor. De natte kernenslag is het eerste in een serie evenementen waar mee de jongerenraad geld wil op halen voor een project in het Afri kaanse land Burkina Faso. „Een ex-Tholenaar, die in het land ver blijft, heeft ons daar over verteld", legt Lourens Riemens uit. „Dat heeft ons zo enthousiast gemaakt dat we eind volgend jaar zelf naar Burkina Faso toe willen om water putten te slaan en te helpen bij de opbouw van een schooltje." Daar is natuurlijk wel geld voor no dig. Dat hoopt de jongerenraad de komende anderhalf jaar op te ha len met allerlei evenementen. Wel ke dat precies worden, is nog niet helemaal duidelijk. Tijdens de nat te kernenslag zal er onder meer een wensput staan waarin mensen en bedrijven geld kunnen gooien. Verder moet het zogeheten plons- bad veel geld in het laatje brengen. Boven dat bad komt een stoel te hangen waarin bekende Tholena- ren moeten plaatsnemen. Door met ballen op een knop te richten - en die ook te raken - kan worden geprobeerd deze personen in het water te laten vallen. „Natuurlijk hopen we burgemeester Nuis in die stoel te krijgen", grapt Lou rens. „Maar het is de vraag of dat lukt. Hij heeft nog niets toege zegd." De natte kernenslag zelf bestaat uit een zeskamp met onder meer waterpolo en touwtrekken in het water, 's Ochtends zijn de kinde ren tot twaalf jaar aan de beurt en 's middags de oudere jongeren. De ploegen bestaan uit zeven men sen. Dat kunnen teams van scho len of verenigingen zijn, maar bij voorbeeld ook vriendengroepen of buren. „Ook jongeren die alleen of met z'n tweeën zijn, kunnen zich aanmelden", benadrukt Lourens. „Dan zorgen wij ervoor dat ze in een team terechtkomen." De kernenslag wordt 's avonds af gesloten met een tentfeest op het zwembadterrein. Daar treedt de Fliplandse coverband JIC op. Er is ook een dj. Alle jongeren van het eiland zijn welkom, ook als ze niet hebben meegedaan aan de natte kernenslag. Die vindt plaats op za terdag 26 april. Aanmelden kan via www.jongerenraadtholen.nl. Na de zeer succesvolle negen ker- nenslag van vorig jaar houdt de Thoolse jongerenraad op 26 april een natte kernenslag in zwem bad De Spetter in Tholen-stad. door Harmen van der Werf 'S-HEERENHOEK - Borsele gaat onver droten voort met de bouw van bre de scholen. Lewedorp had jaren ge leden de primeur. 's-Gravenpolder volgde in 2006. In 's-Heerenhoek verhuist de Don Boscoschool al in mei naar nieuwbouw, met de bui ten- en naschoolse opvang plus de peuterspeelzaal. Een brede school in Oudelande zit voor dit jaar in de pijplijn. Ovezande is tegen 2010 aan de beurt. 'Hartstikke tevreden' is directeur ]os Huijbrechts van de Don Bosco school in 's-Heerenhoek. „We prij zen ons gelukkig dat Borsele zo veel aandacht besteedt aan onder wijsvoorzieningen. )e ziet dat niet in veel gemeenten." Voorbeelden noemt hij niet, maar Kapelle komt dan al snel in beeld. Gesteggel over een brede school in Kapelle is daar niet van de lucht. De Kapelse wet houder Jon Herselman (WD, fi nanciën) vindt de vergelijking wat flauw. „Waar denk je dat Borsele al dat geld vandaan haalt? Uit de on- roerendzaakbelasting natuurlijk van bedrijven in het Sloegebied. En Borsele hoeft daar vrijwel niets voor te doen." Maar Kapelle heeft met Smokkel- hoek toch ook een aardig groot be drijventerrein binnen de grenzen? „Ja", reageert Herselman, „dat kan wel zo zijn, maar heeft Borsele bij voorbeeld zulke sportvoorzienin- gen als wij? Voor de renovatie van het overdekte zwembad in Kapelle is laatst nog anderhalf miljoen eu ro uitgetrokken. Die kosten heeft Borsele niet." Borsele bouwt brede scholen 'te gen de klippen' op, terwijl een gemeente als Kapelle maar geen knoop kan doorhakken. Kapelle zit meer in sportvoorzieningen. De verwachting is dat de Kapelse raad voor het einde van dit jaar een ei legt over een brede school. De Don Boscoschool in 's-Heeren hoek (en ook de ds Kerstenschool in Borssele) zitten dan al lang en breed in nieuwbouw. De verhui zing van de nieuwe Don Bosco school is 26 mei gepland. Borsele heeft haast, omdat de oude Don Boscoschool - uit de jaren zeventig en tachtig - snel gesloopt moet worden. Het schoolplein en een nieuwe speeltuin moeten daar ko men. Vervolgens zullen op de loca tie van de oude speeltuin 28 senio renwoningen en twee wooneenhe den met twaalf verpleeghuisplaat sen verrijzen. De Don Boscoschool - met ruim 210 leerlingen tegen zon 160 vijf jaar geleden - is uit haar jas ge groeid. De peuterspeelzaal is ech ter vooral aan iets nieuws toe. Die zit al jaren 'weggestopt' op de zol der van het verenigingsgebouw De Jeugdhoeve. KAMPERLAND - De politie is op zoek naar getuigen van een mis handeling op zondag 23 maart bij zwembad De Roompot in Kamper land. Een man en vrouw kregen in de hal ruzie met elkaar. Toen de ruzie zich naar buiten verplaatste, lieten ze hun drie kinderen, waaronder een baby, binnen achter. Getuigen kunnen zich melden via 0900-8844. BAARLAND - Toneelvereniging Baar land speelt vanavond in dorpshuis The Cameronian de voorstelling 'Niet elke haan kraait'. Het stuk is een blijspel in drie bedrijven. Kaarten kosten vier euro en zijn te reserveren via 0113-639460. Alleen als er nog kaarten over zijn, wor den deze ook aan de deur ver kocht. De voorstelling begint om 19.30 uur. KAPELLE - Wethouder Jon Hersel man van Kapelle heeft namens sportcentrum Groene Woud het Keurmerk Veilig 8c Schoon in ont vangst genomen van keuringsinsti tuut Lloyd's. Het logo werd gistermiddag op de gevel van het complex bevestigd. Met het keurmerk voldoet het Ka pelse zwembad aan alle wettelijke eisen op het gebied van veiligheid, schoonmaak en toezicht. KAPELLE - Muziekvereniging Ons Genoegen treedt vanavond op in De Vroone in Kapelle. Er zijn op tredens van de blokfluitgroepen, samenspelgroepen, de slagwerk groep, het jeugdorkest en het har monieorkest. De laatste twee spe len onder leiding van dirigent René de Jong. Het concert begint om 19.30 uur en entree kost vier euro. WILHELMINADORP - Het verleden herleeft dinsdag op basisschool Stamperius in Wilhelminadorp. Die dag is de honderdvijftigste ge boortedag van schrijver Jacob Stamperius. Zowel leerlingen als leerkrachten komen die dag in kle ding uit begin twintigste eeuw naar school. In de pauzes spelen de leerlingen met hoepels en tol len en ook de lessen worden gege ven in de geest van die tijd. KAPELLE - In het Fruitteeltmuseum in Kapelle is vanmiddag een lezing over de rol van fruit in de kunst door de eeuwen heen. Kunstkenner Dick Eijsing geeft de lezing met als titel 'De Kunst van de Waarheid' in het kader van het landelijke Nationale Museumweek end. De lezing begint om 14.00 uur en duurt tot 15.00 uur. Toe gang is gratis. door Mieke van der Jagt WISSENKERKE - De gemeente Noord-Beveland laat de aandelen die NV Economische Impuls Zee land voor de gemeente heeft gere serveerd graag aan een ander. De gemeente ziet nog steeds niet het nut om als aandeelhouder in de Impuls te stappen, behalve als het een keer zo uitkomt. Dan zal Noord-Beveland op projectmatige basis samenwerken met Impuls. Economische Impuls Zeeland is een ontwikkelingsmaatschappij en heeft tot doel het vergroten van de dynamiek van de Zeeuwse econo mie. Al eerder liet Noord-Beve land het Impuls-portie aan Fikkie. Breekpunt was toen dat de ge meente bij de evaluatie na twee jaar niet uit het bedrijf kon stap pen. Weliswaar heeft Impuls maar 483 aandelen gereserveerd, die een waarde van evenzoveel euro's ver tegenwoordigen, de gemeente vaart liever een eigen, koers. Op grond van het businessplan voor 2008 lijkt het bedrijf wel iets voor Noord-Beveland te kunnen betekenen. Er staan speerpunten in ais aquacultuur, leefbaarheid en jachthavens: allemaal dingen waar voor op Noord-Beveland kansen liggen. Noord-Beveland wil wel af spraken maken over hetgeen Im puls voor de gemeente kan doen en wat dat dan gaat kosten. De coalitiefracties in de ge meenteraad van Tholen trok ken donderdag het boete kleed aan. Dat lijkt heel no bel, maar is het dat wel? Bestuurlijk Tholen stond een aantal dagen geleden plots op zijn kop toen bleek dat het budget voor het onlangs opge leverde nieuwe gemeentehuis niet toereikend was. Er is een reken- foutje gemaakt. Het gevolg: een te kort van zeven ton. De schok is groot. Verbijsterd, ge schokt, verdrietig; de gemeente raad kwam donderdagavond woor ANALYSE door Rob Paardekam den tekort om zijn ongenoegen kenbaar te maken. Bij de coalitie fracties vlogen de excuses over de raadstafel. PvdA, SGP, WD en CDA vinden dat de gemeenteraad mede-verantwoordelijk is en gin gen door het stof. Met die houding hielden ze het college - en dan met name projectwethouder Eric Goossen - uit de wind. Die maak te daar gretig gebruik van. Keer op keer liet hij weten de visie te delen dat ook de gemeenteraad verant woordelijk is, omdat de fractie voorzitters in de stuurgroep zaten, die de bouw van het gemeente huis begeleidde. De drie oppositiepartijen - Alge meen Belang Tholen, de Reforma torische Fractie Tholen en de Christenunie - stonden daar lijn recht tegenover. Met name die laat ste partij ging bij monde van frac tievoorzitter Bram van de Sande flink in de tegenaanval. „U kunt die verantwoordelijkheid op u ne men, maar ik weiger dat", riep hij richting de coalitiepartijen. „Het is gewoon niet juist." Volgens van de Sande ligt de eindverantwoorde lijkheid voor het debacle wel dege-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 134