PZC 'Je moet zelf óók inzet tonen' Reïntegratie werkt goed 25 Inbraak in Schuddebeurs van 4,00 NU 2,50 Mirjam van Wouwe leest het nieuws in een nieuw decor 36 en 37 Zeeuwse jeugd rekent prima, maar is minder goed in taal 31 Noorman nu wel welkom in Karolingische Burg IlilflfMlB 15? Vv4' 1 v Marco van Grootveld knokte zich samen met De Zuidhoek terug. Groep instromers in 2007 kent op het eiland weinig uitvallers. Huis Zaterdag 5 april 2008 Tip? redzzee@pzc.nl ■y - i>f, - - «S yr mmmÊk i ^•■Wv feit BURCH - Destijds, rond de negende eeuw, zochten de eerste bewoners van de Schouwse duinstreek bescherming tegen plunderende Noormannen binnen de Karolingische Burg. An no 2008 blijkt een enkele Noorman van harte welkom. Erik de Viking werd gistermiddag in elk geval als eregast onthaald bij de in oude glorie herstelde ringwalburg in Burgh. Maar hij bracht dan ook het informatiepaneel binnen waarop het hoe en waarom van dit historisch waardevolle stukje land wordt uitgelegd. Dankzij Europese subsidie en met medewerking van Rijk, provincie en gemeente is voor Staatsbosbeheer met het herstel van de ringwalburg een grote wens in vervulling ge gaan. foto Dirk-Jan Gjeltema door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Ja, je mag de prestaties van de Zuidhoek best een succes noemen. Zierikzeeënaar Marco van Grootveld begrijpt heel goed dat het reïntegratiebedrijf van de gemeente Schouwen-Duiveland goed scoort. „Zolang je zelf óók maar inzet toont." Marco werkte een jaar of zeven ge leden in de horeca, toen hij ge vloerd werd door een burn-out. „Ik heb vier jaar thuis gezeten. Ik heb wel gesolliciteerd, hoor. Hon derden keren. Maar ik heb geen pa pieren, dus ik werd overal afgewe zen." Toch ging hij niet bij de pak ken neerzitten en verdiepte zich in computerwerk. „Ik dacht: ik moet wel iets kunnen." Toen hij uit de ziektewet kwam en een uitkering moest aanvragen, raakte Marco in contact met De Zuidhoek. „Daar heb ik eerst afval gescheiden, als onderdeel van een workfirst pro ject. Maar al na een maand vond de Zuidhoek een gesubsidieerde baan die geschikt was voor mij. Ik werd administrateur bij poppo dium Brogum. Vanwege mijn op gedane kennis toen ik thuis zat." Net toen Marco het bij Brogum na dik twee jaar genoeg begon te vin den, vond De Zuidhoek regulier werk voor hem. Nu houdt hij de website bij van het bedrijf Aecom. 'Wat ik vroeger als hobby deed, doe ik dankzij De Zuidhoek nu als werk' „Wat ik vroeger als hobby deed, doe ik nu als werk." Dankzij goed werk van De Zuidhoek én een flin ke portie eigen initiatief, meent hij. „Als die combinatie er is, werkt het prima." SCHUDDEBEURS - De bewoners van een huis aan de Katte in Schudde beurs hebben donderdag onge nood bezoek gehad van een inbre ker. Uit de woning zijn sieraden weggenomen en er is een deur ver nield. Hoe groot de schade is, is niet bekend. De inbraak is ergens tussen 13.50 uur en 23.00 uur gebeurd. In die tussenliggende periode waren de bewoners niet thuis. Tip? redactie@pzc.nl Marco van Grootveld foto Dirk-Jan Gjeltema Donderdag en Vrijdag koopavond Intratuin Koudekerke, Gatgeweg 5 (Provinrialeweg tussen Vlissingen en Koudekerke) Kijk voor meerinformatie op: www.intratuin.nl intratuin door Martijn de Koning ZIERIKZEE - De gemeente Schou wen-Duiveland scoort goed op het gebied van reïntegratie. Van de 55 mensen die begin 2007 via reïnte gratiebedrijf De Zuidhoek naar een baan zochten, vonden er in middels 32 werk. Voor vijftien is het traject nog bezig, acht vielen om verschillende redenen af Wie in de gemeente Schou wen-Duiveland een uitkering aan vraagt, krijgt meteen hulp bij het zoeken naar werk. De Zuidhoek voert die taak uit namens de ge meente. De meerderheid komt in een 'workfirst traject'. Dan kan het gaan om het schoonmaken van museumstukken tot het vouwen van pizzadozen. Van daaruit stro men mensen door naar een regu liere baan. Anderen, vaak mensen die recent nog werk hadden, komen terecht bij een 'jobcoach'. Die probeert mensen meteen aan regulier werk te helpen. De Terneuzenaar wist even niet meer waar hij het moest zoeken. De oplevering van zijn huis in nieuwbouwwijk Othene zou nog maar een maandje op zich laten wachten en dus begon het met de dag meer te jeuken om de ver huisdozen in te pakken. Totdat hij telefoontjes kreeg met de me dedeling dat zijn nieuwe stulp niet op de goede plek was opge trokken. Het moet net iets naar rechts worden opgeschoven, vol gens de tekeningen. Nog altijd verbouwereerd meldde hij zich de volgende ochtend bij zijn op trekje om over de situatie te pra ten. Hij wachtte een halfuur. Op niemand. Hij keek in zijn agen da en zag dat het 2 april was.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 125