3 Donald Sutherland blijft werken tot zijn dood m media@wegener.nl I media |S| 024-3650570 PZC lïTïi Zaterdag 5 april 2008 terug op beeldbuis RTL en MonteVerdi gaan 'klassiek op 8' RTL Nederland en internetplatform MonteVerdi brengen samen een klassieke ochtend bij RTL 8. Vanaf morgen (zondag) kunnen liefheb bers van klassieke muziek twaalf we ken lang van negen tot twaalf uur bij RTL 8 terecht voor een ochtend- vullende, klassieke programmering onder de titel Klassiek op 8. www.rtl.nl/klassiekop8 redactie.media@wegener.nl 024-3650570 Deejays Ekdom en Schiffers 'vechten' op PodPourri De gezellige televisieavond is terug. Tijd om mee te doen met de ouderwetse spelshow Ik Hou van Holland met Linda de Mol (foto boven links), luidkeels met Cordon mee te zingen met Singing Bee (foto boven rechts) en ongegeneerd met Robert ten Brink mee te snotteren met All You Need Is Love (grote foto). foto's Roy Beusker, William Rutten, Nick Ormondt komt in het voorjaar naar verluidt met een nieuw talentenprogram ma voor zingende kinderen, waar mee de tijden van de Mini Play- backshow van Henny Huisman - vanaf 1983 - lijken te herleven. Gordon merkt op dat hij voor zijn show 'de perfecte lead-in' heeft, door die andere comeback: Robert ten Brink, sinds gisteren terug met het tissuevretende All You Need is Love, toepasselijk gesponsord door Kleenex. Het publiek op de tribunes, wat door de vele locatieprogramma's een uitstervend fenomeen leek te zijn, is weer helemaal terug. Bij Ik Hou van Holland en Singing Bee is hun rol participerender dan gebrui kelijk bij 'klapvee'. Linda de Mol zet ze in als denktank voor de pa nels, bij Singing Bee wordt luid keels meegezongen om de kandi daat een eindje op weg te helpen. Hoe blijft het publiek tijdens de op namen in de juiste stemming? Gor don: „We hebben een geweldige publieksopwarmer. Daarnaast krijgt iedereen eerst een wijntje. Het is ook weer niet zo dat de men sen zwaar beschonken de studio betreden, maar ze hoeven het zoge zegd niet allemaal op een colaa tje-light te doen." Of kneuter-tv een puur Hollandse trend is, kan binnenkort worden vastgesteld. Ik Hou van Holland wordt, naar het schijnt, de komen de dagen tijdens de tv-beurs in Cannes ook aan buitenlandse zen ders te koop aangeboden. Reageren? redactie.media@wegener.nl De Avro start met Avro PodPourri, een nieuw podcastkanaal. Op de website http://podpourri.avro.nl la ten Avro-radiomakers hun passie voor muziek horen in exclusieve uit zendingen die te downloaden zijn. In de eerste PodPourri gaan Gerard Ekdom en Hans Schiffers met elkaar een musical battle aan over muziek die bijzonder voor hen is. Marijke Helwegen krijgt eenmaal eigen blad Marijke Helwegen, de pr-dame van de cosmetische chirurgie, krijgt in juni eenmalig een eigen blad bij uit geverij Sanoma. Het blad gaat 'Marij ke' heten. Behalve met cosmetische chirurgie houdt Helwegen zich be zig met goede doelen, dieren en is zij het gezicht van de stadsvernieu wing in Amsterdam West. Allemaal zaken die in het blad aan bod gaan komen. h edere ster heeft zijn eigen ge- I bruiksaanwijzing. Wie Do- I nald Sutherland wil spreken, wordt door ijverige pr-da- I mes uit zijn entourage nog net niet besnuffeld, maar veel scheelt het niet. De pater fami- lias uit de tv-hit Dirty Sexy Money is allergisch voor sigarettenrook. Of het een fysieke aandoening of een diepgewortelde aversie betreft, blijft onduidelijk, maar het doet niets af aan de strikte voorwaar den voor een ontmoeting met de Canadese filmveteraan. Rokers wordt op het hart gedrukt geen peuk op te steken in de uren voor afgaand aan het gesprek, niet-ro- kers wordt een cafébezoek ontra den. Want wie ruikt naar tabak kan de toegang worden ontzegd tot de suite van de 72-jarige acteur in het sjieke Londense hotel, waar hij tijdelijk verblijft om vragen over zijn rol in de tv-serie te beant woorden. Sutherland is meer dan eens opgestapt tijdens een vraagge sprek, en de promotiemachinerie achter Dirty Sexy Money, door de makers gepresenteerd als het jon ge, sexy stiefkind van Dallas en Dynasty, wil zulke toestanden voor alles zien te voorkomen. Er moet immers een veelbeloven de serie aan het Europese kijkers volk worden verkocht. In Dirty Sexy Money, of DSM zoals het dra ma ook wel wordt aangeduid, draait het om de miljardairsfamilie Darling uit New York, met Suther land als de machtige Tripp Darling aan het hoofd. Hij huurt de brave advocaat Nick George (de Six Feet Under-ster Peter Krause) in om zijn vijf kinderen (een overspelige politicus, een bittere dominee, een echtscheidingskampioene en een verslavingsgevoelige tweeling) in al hun zaakjes bij te staan. Voorheen knapte Nicks vader het vuile werk op voor deze moderne Kennedy's, tot hij onder verdachte omstandigheden overleed. Op zijn eerste werkdag moet de huisadvo caat de transseksueel afkopen met wie de keurig getrouwde politicus Patrick (William Baldwin) stiekem de lakens deelt, en de eigendoms rechten regelen van een superjacht dat benjamin Jeremy (gespeeld door Seth Gabel, Famke Janssens zoon in de serie Nip/Tucktijdens een potje poker heeft gewonnen. Sutherland, met heldere blauwe ogen, lang gezicht met sardonische trekken en heftig uit de toon val lende Crocs onder zijn pak, vertelt met zijn kenmerkende, lijzige stem dat hij het script onder ogen kreeg in Nieuw-Zeeland. „Ik was daar met mijn vrouw aan het bijkomen van de opnamen voor Fool's Gold (de actiekomedie met Kate Hud son and Matthew McConaughey, red.). Ik vond het meteen buitenge woon goed geschreven." Zijn enthousiasme voor het nieuw ste geesteskind van Craig Wright (brein achter Lost en Six Feet Un der) daalde echter tot het nulpunt nadat tv-zender ABC een aantal wijzigingen in zijn personage aan bracht. „Van Tripp was een pure slechterik gemaakt, omdat het pu bliek me zo het liefst zou zien. Maar je doet me er geen plezier mee om mij als louter schurk neer te zetten, dus trok ik mijn mede werking in. Uiteindelijk zijn alle aanpassingen weer teruggedraaid. Tripp Darling is nu een man met een moraal, een portie geweten en verantwoordelijkheden." Het bestaat, puissant rijke mensen die fatsoenlijk blijven, betoogt de acteur. „Neem Bill Gates, die on der meer de zaadbank voor uitge storven planten op Spitsbergen fi nanciert. Dat is een schoolvoor beeld van wat een man met zoveel rijkdom zou moeten doen. Dat is een veel nobeler doel dan bijvoor beeld de kas van politici spekken." Sutherland, die in de afgelopen veertig jaar ruim 150 film- en televi- sierollen oppakte, moet naar eigen zeggen nog altijd werken voor zijn geld. „Ik weet niet hoe ik het voor elkaar krijg, maar ik ben altijd blut. Dus ik zal tot mijn dood blijven werken." De boomlange acteur heeft zeer succesvolle bioscoopfilms op zijn naam staan, zoals M*A*S*H, Don't Look Now, Klute, The Eagle Has Landed, Ordinary People en A Dry White Season. Een televisieserie heeft voor- en nadelen, vindt hij. „Het fijne van televisie is dat je de kans krijgt je te verdiepen in een personage. Ik heb 22 uur de tijd om Tripp Darlings karakter te on derzoeken. lammer is wel dat bij te levisie zo veel mensen betrokken zijn. Ik mis de intieme band die je op een filmset hebt met de vaste re gisseur." Dirty Sexy Money, elke dinsdag avond op Net 5, 21.25 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 109