Sport hoopt op wind, veel wind bij Posthuma Max Mosley onder druk Mededeling van het waterschap Theo de Rooij wil zijn tanden weer ergens in zetten ,UC I êÊÊMÊ* SSI PZC Vrijdag 4 april 2008 143 Theo de Rooy (midden) bekijkt samen met Danny Moens (links) en penningmeester Rinus Snoek van de organisatie het rondeboek. foto Willem Mieras mis mee." De organisatie van de ZLM Tour is blij dat het toegetre den is tot de Nations Cup. Het geeft de klassieker, die dit jaar een lengte van 180 kilometer heeft, een extra dimensie. „Het is onze dertiende uitgave, maar wij zien dat absoluut niet als een ongeluks getal", liet voorzitter Danny Moens weten. „Het is een wed strijd van wereldniveau. Wij zul len er alles aan doen om goed voor de dag te komen, zodat we ook volgend jaar deel mogen uit maken van deze Nations Cup." Om zo goed mogelijk voor de dag te komen bij de internationale wielrenunie (UCI) is het parkoers van de ZLM Tour aangepast. De or ganisatie heeft de Zeelandbrug en de Stormvloedkering, twee blik vangers, in het traject opgenomen. Dat betekent dat de renners een kleine uitstap maken naar Schou wen. De start is zaterdag 19 april om 12.30 uur op de Grote Markt in Goes. De finish op de Anthony Fokkerstraat is om 16.30 uur. door Jan Dagevos COES - Hij geeft af en toe een cli nic, verzorgt lezingen en kruipt drie keer per week op de fiets. Theo de Rooij heeft het verleden achter zich gelaten. „Ik ben weer een stap verder", zegt hij. De Rooij was gistermiddag in Goes te gast bij de presentatie van de ZLM Tour, een wielerwedstrijd voor de beste beloftes van de wereld. De Rooij nam vorig jaar na de af faire-Rasmussen ontslag als alge meen directeur van de Rabo-wie- lerploeg en verdween van het wie- Iertoneel. „Ik ben er helemaal los van", vertelde hij gistermiddag. „Het is een moeilijke periode ge weest, maar ik wil verder. Ik er vaar al die jaren bij Rabobank niet als negatief Integendeel. Het was een prachtige tijd, met enorme hoogtepunten en ook dieptepun ten. Maar ja, als het leven één rech te lijn zou zijn, zou er geen zak aan zijn." Op de kwestie-Rasmussen en de afwegingen wilde De Rooij giste ren niet ingaan. „Er is genoeg ge zegd, geschreven en onderzocht. Het is een gepasseerd station en ik wil niet in het verleden blijven hangen. Het heeft geen zin om te rug te kijken. Zo zit ik in elk geval niet in elkaar." Rancune koestert hij niet. „Daar heb je alleen jezelf mee", vindt De Rooij. „En spijt heb ik ook niet. Dat is een woord dat nog nooit in mijn woordenboek heeft gestaan." De Rooij wil in de toekomst graag weer aan de slag. Dat kan in de wielersport zijn, maar ook in het bedrijfsleven. „Ik wil nog een keer ergens mijn tanden in zetten. De energie moet uit mijn lijf" DEN HAAG - Formule t-baas Bernie Ecclestone heeft liever niet dat Max Mosley dit weekeinde zijn ge zicht laat zien tijdens de Grand Prix van Bahrein. Het koninklijk huis van de golfstaat heeft Mosley zelfs meegedeeld dat hij niet wel kom is. De derde race van het sei zoen wordt overschaduwd door het seksschandaal rond Mosley, waardoor zijn baan als FIA-presi- dent onder druk staat. De 67-jarige Mosley heeft inmid dels zijn excuses aangeboden voor alle beroering die ontstaan is van wege zijn escapades. In een offi ciële verklaring laat hij weten dat om hem onbekende redenen een geheim onderzoek is opgestart naar zijn privéleven en achtergron den. „Helaas is nu iedereen op de hoogte van de uitkomsten." Het bracht een video aan het licht waarop Mosley te zien zou zijn op een sm-feest met vrouwen in na- zi-kleding. naar de Ronde van Vlaanderen. Dat riep gisteren de vraag op of Posthuma nu zondag ook De Ron de kan winnen. De Nederlander zelf gaat daar niet van uit. „Zon dag rijd ik in dienst van Flecha. Onze kracht is dat we als een ploeg een sterk blok vormen." Posthuma ziet zichzelf als een die sel, die - ook in zijn carrière - lang zaam op stoom komt. Een realist, die stapje voor stapje verder komt. „Maar toch denk ik dat dit wat met hem gaat doen", vermoedt Dekker het begin van een ware doorbraak. Zoals de ploegleider ook de stellige overtuiging heeft dat de zege van Posthuma aan toont dat er echt iets aan het veran deren is bij Rabobank. De deze winter doorgevoerde cultuurom slag is voor hem een 'redelijk grote koerscorrectie' gebleken. Dekker was al een voorstander van het koersen met een doel, dit jaar is er nog veel meer op gericht om koersen te winnen. „Voor mij is het stellen van doelen een enor me verbetering gebleken", beaamt Posthuma. „In het trainingspro gramma wordt nu ook het tijdrij den meegenomen." Langzaam gat er voor Posthuma een veel grotere wereld open. Ook het bewustzijn van wat hij allemaal kan groeit. Na enkele vragen van de aandrin gende Vlaamse pers lijkt Posthu ma zelfs de Ronde van Vlaanderen niet meer uit de weg te gaan. „Je weet maar nooit hoe een koe een haas vangt." Precies zoals dat ook gisteren het geval was. Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden deelt het volgende mee: Verkeersbesluit Het volgende verkeersbesluit is genomen: Het tijdelijk invoeren van een maximumsnelheid van 30 km per uur op de aansluiting Kraaijertse- dijk-Doornboomdijk-Slake in Ovezande. Dit komt door het aanleggen van drie tijdelijke verkeers drempels, inclusief verlichting en door het plaatsen van de verkeerstekens A1-30(zb), A1-60(zb) en J38 bij de drempels. Ter Inzage Het verkeersbesluit en de bijbehorende stukken liggen vanaf 7 april tot en met 19 mei 2008 ter inzage op het hoofdkantoor van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in Middelburg. Voor een mondelinge toelichting op de stukken kunt u telefonisch een afspraak maken. Bezwaar Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan iedere belanghebbende vanaf 7 april tot en met 19 mei 2008 tegen dit besluit bezwaar maken. Het bezwaarschrift dient ondertekend gezonden te worden aan waterschap Zeeuwse Eilanden, Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg. Het bezwaar moet ten minste het volgende te bevatten: de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, vermelding van de datum en het nummer of kenmerk van het besluit waar tegen het bezwaarschrift zich richt en een opgave van redenen waarom men zich met het besluit niet kan verenigen. Als een bezwaar schrift is ingediend, kan de bezwaarmaker ook een verzoek indienen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet gericht worden aan de voorzieningenrechter van de Rechtbank, sector bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Soms onzichtbaar, Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118 - 621000 Fax 0118 - 621990 info@wze.nl www.wze.nl unö&r23 NATIONS' CUP OE JONGE AUTO ADR1A mo£ jom

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 75