Beetje van Shakespeare Zeeland Raad Hulst controleert subsidies niet Pleidooi voor eigen dierenbescherming Bruggetjes Rondje Kreek niet geschrapt Eis twee jaar tegen veelpleger Subsidiebeleid Hulst functioneert redelijk; wel verbeterslag nodig. Willy de Dalie roept mensen op zich aan te sluiten bij nieuwe club. Betere naam Wethouder moet op zoek naar 50.000 euro in de begroting. 1 26 Vrijdag 4 april 2008 PZCZ door Sheila van Ooorsselaer HULST - De gemeenteraad van Hulst maakt niet of nauwelijks ge bruik van de mogelijkheden om het subsidiebeleid van Hulst te controleren of bij te sturen. Dat concludeert de Rekenkamercom missie Hulst in haar onderzoeks rapport over het subsidiebeleid. De Rekenkamercommissie heeft de afgelopen maanden het subsi diebeleid van Hulst onder de loep genomen. Niet omdat er proble men zouden zijn met het beleid, maar omdat het verlenen van sub sidies van wezenlijk maatschappe lijk belang is. De gemeente keert op jaarbasis zo'n vier miljoen euro uit. In het onderzoek is nagegaan hoe het subsidiebeleid van de ge meente is opgezet en hoe het func tioneert. De eindconclusie van de Rekenka mercommissie luidt dat het beleid redelijk functioneert, dat de doel matigheid slechts matig is, maar dat het beleid wel in de lift zit. De toekenning van de subsidies ver loopt goeddeels zorgvuldig en con- Wj De Rekenkamercommissie Hulst vindt dat beter gecontroleerd moet worden of het verstrekken van de subsidies daadwerkelijk nut heeft. door Frank van Cooten RETRANCHEMENT - Voormalig in specteur van de dierenbescher ming Willy de Dalie wil een onaf hankelijke Zeeuws-VIaamse dieren- organisatie oprichten die geen ban den heeft met landelijke dierenbe schermingsorganisaties. De Dalie roept mensen met een hart voor dieren op zich bij deze nieuwe organisatie aan te sluiten. De Dalie doet de oproep naar aan- Schouwen-Duiveland verdient een betere naam. Zeg je Renesse ofZie- rikzee, dan weet iedereen datje praat over het noordelijkste Zeeuw se eiland met zijn stranden, disco theken en monumenten. Bovendien is Schouwen-Duiveland - net als Scheveningen - voor onze Duitse gasten onuitspreekbaar. Daarom zint de wethouder op een form de regels. De gemeente houdt zicht op de besteding van het geld door voortgangsbesprekin gen te houden met de subsidieont vangers, maar er wordt niet geke ken of het verlenen van de subsi die uiteindelijk resultaat heeft ge had en de prestaties van de instan ties die subsidie ontvangen wor den niet geëvalueerd. De gemeenteraad kan het subsidie beleid volgen en bijsturen, maar doet dit niet of nauwelijks. Van zichtbare bijsturing op bijvoor beeld de toedeling van het geld is amper sprake. Volgens de Rekenka mercommissie wil de raad zich lie ver niet mengen in het beleid om dat de keuze voor het één ten kos te gaat van de keuze voor het an der. De Rekenkamercommissie doet een aantal aanbevelingen om het beleid te verbeteren; zo moeten de doelstellingen van het beleid con sistent zijn en moet beter gecontro leerd worden of het verstrekken van de subsidie daadwerkelijk nut heeft; de gemeenteraad moet be ter geïnformeerd worden en de raad moet durven bijsturen. Burgemeester en wethouders kun nen zich grotendeels vinden in de conclusies van het rapport, maar wijzen de Rekenkamercommissie erop dat het wat tijd in beslag neemt alvorens het subsidiebeleids plan dat de gemeente sinds de ge meentelijke herindeling voert, vol ledig tot zijn recht komt. leiding van het opstappen van het voltallige bestuur van de Zeeuws- aamse afdeling van de dierenbe scherming. „Als er nu iets met dieren aan de hand is, moeten er mensen van de overkant komen. Dat kan niet. Daarom wil ik een onafhankelijke Zeeuws-Vlaamse dierenbescher ming beginnen. Mensen van de huidige dierenbescherming zijn ook van harte welkom. Een hart voor dieren is de enige vereiste. En het is natuurlijk handig een beetje verstand van dieren te hebben." pagina 29: Aftreden verrast Dierenbe scherming andere naam. Het was een leuke aprilgrap van het plaatselijk week blad en de wethouder van toeris me. Dat wist die Zierikzeese weten schapper ook wel. Maar omdat hij zo het zijne denkt over durf en slagvaardigheid van het gemeente bestuur deed hij toch een sugges tie: de gemeente Luttelgeest. De Zeeuws-Vlaamse Operette- en Musical Amateurs gooien het over een andere boeg. Met een muziekmix van opera, musical, maar ook Perry Como en the Beatles. door René Hoonhorst Het publiek is heilig. Als de mensen een lucht hartige opera even wat te zwaar op de maag ligt, dan verdwijnt de operette van het repertoire. Óndanks het feit dat uitvoeringen van operettes 35 jaar geleden op de eerste plaats kwamen bij de oprichting van ZO- MA: Zeeuws-Vlaamse Operette en Musical Amateurs. Hoewel de zangers, acteurs, regis seurs, dirigenten, decorbouwers en grimeurs voor hun eigen ple zier op de planken staan of achter de schermen werken, gaat het ook om de lol van de mensen uit de streek Zij moeten tenslotte in gro ten getale naar de voorstelling ko- door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De loopbruggetjes over de Zaamkreek en over de stuw bij de Waterhyacint worden niet uit het project Rondje Kreek in Terneuzen geschrapt. De raads fracties gaven wethouder Frank van Hulle deze week in de com missie Omgeving opdracht om de extra 50.000 euro die de brugge tjes kosten in de gemeentebegro ting te vinden. De bruggetjes waren aanvankelijk wegbezuinigd, omdat de eerste fa se van de aanleg van fiets- en wan delpaden en recreatieve voorzie ningen rondom de Otheense Kreek ondanks bezuinigingen nog bijna 2,3 miljoen euro kost. Een De fracties in de gemeenteraad vinden dat de bruggetjes niet mogen ontbreken in het totaal van fiets- en wandelpaden rond om de Otheense kreek. men kijken en luisteren. Een aan geklede musical waaraan tiental len spelers en zangers meedoen, kost een behoorlijke grijpstuiver. En subsidieverstrekkers als de pro vincie Zeeland en de gemeente Sluis moeten er elke keer opnieuw van worden overtuigd dat de ZO- MA een onmisbare culturele func tie heeft. De klant is dus koning. En de wen sen van de theaterbezoekers zijn veranderd. Operetteliefhebbers zijn slechts met een lantaarntje te vinden en dan nog voornamelijk onder ouderen van over de grens. Terwijl de ZOMA juist een wat jonger publiek wil aanboren. Musi cals met muziek uit de jaren zestig en zeventig doen het goed. Dus gooide de ZOMA het over een an dere boeg, na meer dan drie decen- 'We wilden een vrolijk spektakel dat het verjaarsfeest recht doet' nia elk jaar een operette op de planken te hebben gebracht. Het gezelschap zocht contact met ande re Zeeuws-Vlaamse verenigingen als toneelvereniging De Plattelan- half miljoen euro meer dan ge dacht. De gemeenteraad gaf vorige maand echter te kennen de brugge tjes te willen houden en opperde de brug bij Othene noord simpe ler uit te voeren. Onderzoek leert volgens Van Hul le dat dit geen goed idee is. Het le vert weliswaar een bezuiniging van 105.000 euro op, zo hield hij de commissie voor, maar ook een groot kwaliteitsverlies voor het project. Het bestaande fietspad over de stuw is al aan de krappe kan voor het woon-werk fietsver- keer dat er nu overheen rijdt. Als daar straks ook de recreatieve wiel rijders die een rondje kreek doen nog eens bij komen wordt het wel erg krap. Bij een verbreding van het pad moet om veiligheidsrede nen ook een weinig fraai ogend hekwerk worden geplaatst. Niet doen, vond ook de commis sie. In ogenschouw nemend dat het project 2,3 miljoen euro kost kan die 50 mille voor de twee bruggetjes er ook nog wel bij von den de fracties. De PvdA wil eerst de achterban raadplegen. 35 jaar operette en musical De Zeeuws-Vlaamse Operette en Musical Amateurs brachten van 1973 tot 2005 elk jaar een operette op de planken. De Vrolijke Vrouwtjes van Kolo nel John F. is het derde 'eigen tijdse' muziektheaterstuk dat de ZOMA sinds 2005 speelt. Er werken 74 mensen (zan gers, dansers, toneelspelers, gri meurs en decorbouwers en re gisseur en assistentes) mee. Een dozijn toneelspelers speelt 34 rollen. Het ZOMA-collectief geeft drie jubileumvoorstellingen: vrijdag 11 en zaterdag 12 april In het Oostburgse Ledelthea- ter, zaterdag 19 april in cultu reel centrum De Halle in Axel. Aanvang telkens 20.00 uur. ders en de balletgroep van Petrella Lion. Uitbreiding met het kinder koor West-Zeeuws-Vlaanderen en leerlingen van het Zwincollege maakt het ZOMA-collectief dit keer zo sterk, dat een voorstelling op poten kon worden gezet die vol doet aan de eigentijdse vorm van muziektheater die het bestuur voor ogen heeft. De terugkeer van initiatiefnemer 4 en ZOMA-oprichter Peter de Lij- j ser resulteerde in het perfecte stuk I voor de viering van het zevende lustrum. Voorzitter Rien van Lies hout, ook als jaloerse echtgenoot en zanger op het toneel: „Eerst kwam Peter met een zwaarder ver haal, maar dat doet het in deze re gio nooit zo goed. We wilden een vrolijk spektakel dat het verjaars feest recht doet." Schrijver-regisseur De Lijser vond dat ideale stuk uiteindelijk op de manier zoals vele groten uit de pro fessionele toneelwereld het ook doen: baseer je losjes op een stuk van de grootste, of toch zeker be kendste toneelschrijver aller tij den: William Shakespeare. De eeu- MIDDELBURG - De maatschappij moet beschermd worden tegen een 30-jarige Terneuzenaar, vindt officier van justitie M. Overmeer. Om die reden vroeg ze de Middel burgse rechtbank hem een zoge noemde isd-maatregel op te leg gen, zodat de man twee jaar wordt opgesloten. In die tijd kan hij aller lei cursussen volgen waardoor hij over twee jaar een nieuwe start kan maken. Als hij daar geen zin in heeft, zoals hij verklaarde, dan moet hij gewoon twee jaar lang zit ten, aldus de officier. De Terneuzenaar is al tien jaar een bekende van de politie. Deze keer moest hij voorkomen omdat hij een auto zou hebben gestolen, een agent zou hebben bedreigd na zijn arrestatie en een tv zou hebben ge stolen bij een inbraak. Alleen dat laatste erkende hij. Raadsman W. Dieleman vroeg de rechtbank de isd-maatregel niet op te leggen omdat de Terneuzenaar er geen zin in heeft. Hij pleitte voor een vrijwillig traject, een be perkte celstraf en een voorwaarde lijke straf. Uitspraak 16 april. Tip? redactie@pzc.nl Het kinderkoor West-Zeeuws-Vlaanderen doet aan de voorstelling mee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 70