Zeeland PZC 25 Kritiek op verkeer Stampershoek Half uur dansen, rennen en springen t Inwoners Schoondijke kritisch over uitbreiding varkenshouderij Oeverval kost schap tonnen ZEEUWS-VLAANDEREN 31 36 en 37 Ondernemers vrezen zoveelste debacle voor gemeente Sluis. Zeeuws-Vlaanderen doet mee aan actie 'Heel Nederland beweegt'. Student op zoek naar bijbaantje kan achter stuur bus kruipen Nederlanders varen wel bij oliedollars uit Rusland Vrijdag 4 april 2008 Tip? redtem@pzc.nl door Frank van Cooten OOSTBURC - Vrijwel alle onderne mers van bedrijventerrein Stam pershoek in Oostburg hebben for se kritiek op de verkeersafwikke ling op en rond de zuidelijke uit breiding van dit terrein. De huidige verkeersafwikkeling vanaf de rondweg via een haakse bocht naar de Neringweg, een ont- sluitingsweg van het huidige Stam pershoek, is levensgevaarlijk voor fietsers en bromfietsers. De Maai- dijk vanaf de rondweg naar Stam pershoek is immers afgesloten voor auto's maar er ligt nog steeds een fietspad. Dit fietspad wordt met name veel gebruikt door scho lieren. „Zonder ingrijpen gebeuren er straks serieuze ongelukken", zegt Enno Belderok van de gelijk namige groothandel in bouwmate rialen en gereedschap. „Met name mensen die niet be kend zijn met de situatie houden immers geen rekening met fietsers en bromfietsers." Daarnaast zijn de nieuwe bedrijfs- percelen volgens de ondernemers straks onverkoopbaar omdat alle nieuwe wegen dood lopen. „Geen enkel bedrijf wil aan een doodlo pende weg zitten omdat vrachtwa gens niet kunnen keren. Stampers- hoek-Zuid zal straks het zoveelste debacle van de gemeente Sluis blij ken te zijn." fji Ondernemers van bedrijventer- rein Stampershoek dringen aan op maatregelen om de verkeers veiligheid bij dit terrein te verbe teren. De ondernemers boden de ge meente Sluis een tijd terug al een oplossing aan. Herstel de Maaidijk als hoofdtoegangsweg voor het huidige bedrijventerrein Stampers hoek en de toekomstige uitbrei ding. De Maaidijk blijft dan de hoofdtoegang van Oostburg. De reeds nieuw aangelegde wegen worden gekoppeld door middel van een verbinding bij de doodlo pende uiteinden. Dit alternatief wordt gesteund door 42 onderne mers. „Ons alternatief is eenvoudig te realiseren en is veel goedkoper. De aanleg van een nieuwe weg is im mers niet meer nodig. Deze bespa ring kan de gemeente dan mooi ge bruiken om een deel van de finan ciële problemen op te lossen." Wethouder Carien Bolijn liet giste ren weten dat niets veranderd kan worden aan de wegenstructuur op Stampershoek-Zuid omdat het be stemmingsplan al vast is gesteld. Een wijziging van dit plan duurt ja ren. Ze erkent wel de gevaarlijke situa tie voor fietsers en bromfietsers. De gemeente probeert dit zo snel mogelijk op te lossen. 1TERNEUZEN - '...drie, twee, één!!', galmt het in de Terneuzense sport- fhal De Vliegende Vaart uit een paar honderd kinderkelen. Donderdagmorgen, klokslag half twaalf. Naar schatting driehon derd basisscholieren en in de uiter ste hoek van de zaal een handvol ouderen zetten zich enthousiast in beweging. Lopen, rennen, sprin gen. Daarmee leveren ze een bijdrage aan de landelijke recordpoging 'Heel Nederland beweegt in 30 mi nuten'. Dat is een initiatief van het Nederlands Instituut voor Sport en Beweging. Het is dit instituut ei genlijk niet zozeer te doen om het breken van records; het gaat erom dat mensen daadwerkelijk aan eni ge sportaciviteit gaan doen. '30 mi nuten bewegen' vindt om de vier jaar plaats en moet deelnemers vooral overtuigen dat 'bewegen de sleutel is naar gezondheid.' In deze provincie hebben ruwweg drieduizend Zeeuwen gevolg gege ven aan de oproep. In Zeeuws- Vlaanderen haakten de gemeen ten Hulst en Terneuzen bij de cam pagne aan, met verschillende acti viteiten in Zaamslag, Hulst, Axel, Sluiskil, Hoek en Terneuzen. Bij de recordpoging assisteerden on der anderen studenten Sport en Bewegen van het ROC Wester- schelde. foto Camile Schelstraete Mazda 6 1 .Si Sport Touring II Bouwjaar 01-2005, groen, 38.300 km Prijs 19.500,- Voorzien van navigatiesysteem Europa! Slechts 38.000 km!! Bijna nieuw. Compleet met 24 mnd. garantie!!! Zeer ruime 5-drs Hatchback. Autobedrijf Verlinde B.v. Oudelandseweg 31, Terneuzen, telefoon 0115-618500 Internet: www.mazda.nl/verlinde BET IN - BE MOVED OSSENISSE - De oeverval bij Os- senisse die eind maart optrad na een voorjaarsstorm, levert het wa terschap Zeeuws-Vlaanderen een schadepost op van bijna drie ton. Herstel van de teen van de zeewe ring ter plekke kan echter niet wachten. Het waterschap zal 5000 kubieke meter grond moeten laten aanrukken om de wering te her stellen. In 1945 werd de zeedijk op dezelf de plek ook al eens over een leng te van honderd meter beschadigd. door Frank van Cooten SCHOONDIJKE - Inwoners van Schoondijke staan vooralsnog zeer kritisch tegenover de geplande uit breiding van het varkensbedrijf aan de Groeneweg. Dat bleek deze week tijdens een informatiebijeen komst. Eigenaar Michel Raaymakers wil een zeugenstal en een vergistings- installatie bijbouwen. Het bedrijf zorgde in het verleden volgens de inwoners voor nogal wat stankoverlast. Hoewel de over last de laatste jaren een stuk min der is geworden, zijn de bewoners nog steeds bang dat het gaat stin ken. Raaymakers wil zijn bedrijfsactivi teiten concentreren in Schoondij ke. Zijn varkenshouderij in Aar denburg gaat dan dicht. Als zijn plannen doorgaan telt het bedrijf in Schoondijke straks 1020 zeugen en 8200 mestvarkens. Op de infor matiebijeenkomst werd uitgelegd dat het bedrijf na de uitbreiding voldoet aan de strengere milieu wetgeving. Daarnaast zorgen de modernste technieken ervoor dat de geurbelasting een stuk minder is. De inwoners krijgen nog voldoen de inspraak. De gemeenteraad wordt deze maand gevraagd de be nodigde procedures op te starten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69