Club Devo moet 'iets anders' worden Kloetinge is 's avonds niet meer bij de tijd I VAN SON Vijftig procent meer vrouwen in raad Borsele The Old Firm in La Strada Goes for boys and girls IC T - ondersteuning helder professioneel Nieuwe club in Goes wil uiterlijk in de herfst de deuren openen. In maart 20% korting. Daar moet je bij zijn! m Verlichting uurwerk kerktoren laat het al een maand afweten. B PZC Vrijdag 4 april 2008 27 mt 140 t/m 176 WESTHAVENDUK 9 GOES TELEFOON 00 20 44 29 44 OOESE METAALHANOEL recycling van non-ferro metalen schroot accu's diverse PVC's en grondkabeis electromotoren en oude lasapparaten www.rnarkGovaerts.il! 06 - 24 87 50 53 Turkotaart 7,5° Grof volkoren 1,25 Korte Kerkstraat IS 4461 JE Goes tel (0113)21 61 08 door Harmen van der Werf KLOETINGE - Het begint zo langza merhand irritant te worden. Kloe- tinge is al ruim een maand niet meer bij de tijd. Wie 's avonds of 's nachts argeloos omhoog kijkt naar het uurwerk op de toren van de Geerteskerk, ziet een zwart gat. De verlichting is uit. De dagen worden alweer een beetje langer, maar het gemis blijft. De kerkto ren is eigendom van en in beheer bij de gemeente Goes. Ad Lokerse, medewerker bouwver- Managers Oscar Meijerink (links) en Justin Clarijs hebben grote plannen met de nieuwe club, die momenteel nog verbouwd wordt. foto Willem Mieras door Michiel Bouwman GOES - De vloer is eruit, het pla fond half gesloopt en het geheel wordt verlicht door een bouw lamp wat een enigszins sinistere aanblik geeft. Het is moeilijk voor te stellen dat in het pand aan de Grote Kade een club verrijst 'waar Zeeland behoefte aan heeft.' De managers, Justin Clarijs en Os car Meijerink, wordt vaak ge vraagd of het niet 'La Plaza deel ze ven' wordt. Als we Clarijs, Meije rink en uitbater André Verhoef moeten geloven, wordt dat het al lerminst. Ze hebben grote plannen met het pand in hartje Goes, waar voorheen café Opa Kees en de Kel- derbar waren gevestigd. „Club De vo gaat de naam eer aan doen. De vo is Italiaans voor 'iets anders' of 'vernieuwend'. Er komen banken om te relaxen, een barretje waar tapas te verkrijgen zijn, dranken zoals wijn die per fles besteld kun nen worden en een labelservice: een bestelde fles die nog niet hele maal op is, kan op naam worden bewaard. Bovenal wordt het stijl vol ingericht met subtiele verlich ting die de sfeer creëert", meent Clarijs. Wie bekend is in Goes zal bij een club wellicht denken aan het vorig jaar geopende Grand Café Jersey op de Grote Markt. Maar volgens Meijerink gaat die vergelijking niet op: „Jersey is een restaurant, café, hotel, maar wij gaan het op ónze manier doen en worden puur een club. De minimumleeftijd wordt achttien jaar, met als richtlijn 21-plus. De doelgroep is dus jong volwassenen en ouderen. Boven dien werken we met contant geld 'Goes is een groot dorp, maar ook hier gaan mensen uit' en niet met munten." Correcte stadskledij - in clubtaai 'dressed to go out in tenue de ville' - is een voorwaarde. De club gaat in eerste instantie alleen open op vrijdag en zaterdag, van 20.00 tot 04.00 uur. Het idee ontstond anderhalf jaar geleden. Het is overgewaaid uit de Randstad, waar meer van dat soort uitgaansgelegenheden zijn. „Goes is een groot dorp, maar ook hier gaan mensen uit. We hadden al langer het idee om een club te openen, dus toen we de mogelijk heid kregen, was het snel beslist. Op voorwaarde dat we het hele ge bouw opnieuw zouden inrichten." Omdat de werkzaamheden meer tijd in beslag nemen dan gedacht, is het oorspronkelijke plan om in mei te openen van tafel geveegd. Uiterlijk deze herfst willen ze nu open. Voor Clarijs kan het niet snel genoeg gaan: „Ik zou nu al wil len openen, maar het moet eerst helemaal af zijn. De kwaliteit staat immers voorop." HEINKENSZAND - De Borselse ge meenteraad telt sinds gisteravond de helft meer vrouwen dankzij de benoeming van het nieuwe PvdA- raadslid Ingrid Brilleman (45) uit Lewedorp. Het aantal stijgt van twee naar drie op in totaal negen tien raadsleden. Brilleman is op volgster van Pieter Vollaard uit Nis- se die dertig jaar actief was in de Borselse politiek, waarvan twintig jaar als wethouder. Hij is onder meer vertrokken vanwege drukke re werkzaamheden. Brilleman was al lid van de PvdA-steunfractie en is lid van de dorpsraad Lewedorp. Als het statutair kan, wil zij dorps raadlid blijven. GOES - The Old Firm speelt van avond in Café La Strada in Goes. De drie muzikanten spelen Schot se en Ierse folkrock, maar ook hun eigen stijl die meerdere genres overlapt. De band heeft alweer zijn vijfde cd uitgebracht met als ti tel Travelling Band. Het album telt veertien eigen nummers. Het op treden in La Strada begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. woondecoratie lifestyle Dorpsstraat 59 Wemeldinge gunningen bij de gemeente Goes en betrokken bij de protestantse gemeente in Kloetinge, heeft zich over het probleem gebogen. „De man die normaal het onderhoud doet, is langdurig niet inzetbaar." Lokerse is zelf deze week de toren in geweest. Hij heeft de zekerin gen in alle elektriciteitskasten nage keken; onderin de toren, halverwe ge en bovenin. Voorzover na te gaan was er niks aan de hand. De oorzaak van het probleem zit die per, denkt Lokerse, bij de aanstu ring van de verlichting die op licht en donker reageert. „Wij schakelen een elektricien in." Als alles mee zit, is Kloetinge binnenkort weer helemaal bij de tijd. Grote Kade 40/42 Segeersstraat 64/48 GOES MIDDELBURG o protest o o'neill o billaboncL» j o np-curl; o quiksilvfflT-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63