PZCI25 Gemeente wijst bezwaren tegen afkickkliniek Wolphaartsdijk af Herdenking op zaterdag 3 mei Thoolse biddag wordt definitief anders ingevuld BEVELANOEN-THOLEN 31 36 en 37 Meer kapers op de kust voor huizenbezit van Poelwijck-De Kraaijert. Dag van de dertig minuten Betere naam Student op zoek naar bijbaantje kan achter stuur bus kruipen Nederlanders varen wel bij oliedollars uit Rusland Vrijdag 4 april 2008 Tip? redgoes@pzc.nl Seniorenwoningen geliefd door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Voor de overna me van seniorenwoningen van stichting Poelwijck-De Kraaijert in de gemeente Borsele zijn meer ka pers op de kust dan alleen woning stichting R B Wonen. Volgens waarnemend directeur Wim van Santen van Poelwijck-De Kraaijert geniet verkoop aan R B Wonen nog altijd de voorkeur, maar, stelt hij, 'de prijs zal redelijk marktcon form moeten zijn'. Vorig jaar oktober kwam voor het eerst naar buiten dat R 8c B Wo nen en Poelwijck-De Kraaijert in onderhandeling zijn. Het gaat om in totaal 140 seniorenwoningen verspreid over Heinkenszand, 's- Gravenpolder, Nieuwdorp, 's-Hee- renhoek, Lewedorp, Oudelande en Borssele. Naar aanleiding van be richtgeving over de besprekingen kreeg Poelwijck-De Kraaijert onver wacht telefoontjes van diverse vast goedondernemers. „We hebben niet zelf actief geworven", ver klaart Van Santen. „Vastgoedonder nemers speuren alles af Ik wist dat ook niet." Uit de reacties heeft Poelwijck-De Kraaijert de les getrokken dat het bod van R 8c B Wonen beter zou kunnen, althans dat er meer voor de seniorenwoningen te krijgen is op de vrije markt. R Sc B Wonen wil de verouderde woningen veel- NW Vastgoedondernemers hebben interesse in Borselse seniorenwo ningen, maar woningcorporatie R B Wonen is nog altijd de eerste kandidaat-koper. al slopen en elders in de dorpen moderne seniorenappartementen bouwen. „Terwijl", weet Van San ten, „er vastgoedondernemers zijn die nog wel toekomst zien voor de woningen." Vandaar dat zij ook meer voor de seniorenappartemen ten willen bieden. Poelwijck-De Kraaijert ziet in R Sc B Wonen nog de eerste kandidaat koper. Van Santen verwacht deze maand duidelijkheid. „Wij hebben een maatschappelijke verantwoor delijkheid", geeft hij zijn uitgangs positie weer, „maar tegenwoordig moeten we in de zorg ook zakelijk zijn." Zo staat Poelwijck-De Kraaij ert voor een grote investering in een nieuw Poelwijck in 's-Heer Arendskerke. Over wat er met de seniorenwo ningen gaat gebeuren, is inmiddels enige onrust ontstaan. De senio renraad Borsele heeft aandacht ge vraagd voor de positie van de be woners. Volgens Van Santen zijn de andere kandidaten betrouwba re partijen. „Ze zullen de huidige bewoners niet uit hun woningen jagen, maar zoals gezegd wij zijn nog volop in onderhandeling met R 8c B Wonen." door Rob Paardekam WOLPHAARTSDIJK - Het dagelijks ge meentebestuur van Goes blijft ach ter de komst van een verslavings kliniek in Wolphaartsdijk staan. De ongeveer 250 bezwaren die te gen dat plan zijn ingediend, zijn al lemaal ongegrond of niet ontvan kelijk verklaard. De afkickkliniek moet in het voor malige verzorgingstehuis Zorgvliet aan de rand van het dorp komen. Het is een initiatief van het van oorsprong Schotse Castle Craig en de GGZ Westelijk Noord-Brabant. Onder de noemer Villa Craig wil len zij in Wolphaartsdijk diverse verslavingen behandelen. Onder bewoners ontstond grote beroering over het plan. Er werd zelfs een actiecomité tegen de komst van de kliniek opgericht. Bij de gemeente kwamen zo'n 250 bezwaren binnen. Die zijn uiteen lopend van aard. Zo vrezen veel mensen voor overlast, maar zijn er ook dorpsbewoners die het nog te bouwen logiesgebouw niet mooi vinden. Ook parkeerproblemen en het verlies van privacy worden ge noemd. Het college heeft die argumenten nu verworpen. Zij zal de provincie om een verklaring van geen be zwaar vragen. Als die er komt, kan een vergunning worden verleend. YERSEKE - De officiële dodenher denking wordt in de Reimerswaal- se dorpen Yerseke en Waarde niet op zondag 4 mei gehouden, maar een dag eerder, op zaterdag. In bei de dorpen wonen veel mensen die erg veel waarde hechten aan de zondagsrust. In de gemeente Rei- merswaal is nog wel een herden kingsplechtigheid op zondag: in het dorp Hansweert. In de andere Bevelandse gemeenten zijn de her denkingen allemaal gewoon op zondag 4 mei. Schouwen-Duiveland verdient een betere naam. Zeg je Renesse of Zierikzee, dan weet iedereen dat je praat over het noordelijk ste Zeeuwse eiland met zijn stran den, discotheken en monumen ten. Bovendien is Schouwen-Dui veland - net als Scheveningen - voor onze Duitse gasten onuit spreekbaar. Daarom zint de wet houder op een andere naam. Het was een leuke aprilgrap van het plaatselijk weekblad en de wet houder van toerisme. Dat wist die Zierikzeese wetenschapper ook wel. Maar omdat hij zo het zijne denkt over duif en slagvaar digheid van het gemeentebestuur deed hij toch een suggestie: de ge meente Luttelgeest. door Rob Paardekam THOLEN - Zoals verwacht heeft een ruime meerderheid van de Thool- se gemeenteraad gisteravond inge stemd met een andere invulling van bid- en dankdag in de gemeen te. Dat betekent onder meer dat het gemeentehuis voortaan open is op beide dagen. Tijdens de commissievergadering van vorige week werd het pleit in feite al beslecht. PvdA, VVD en CDA gaven toen aan af te willen van de strenge regels die nu gelden op bid- en dankdag. Deze partijen hebben tien van de negentien ze tels. Gisteren bleek Algemeen Be lang Tholen zich bij het gezelschap aan te sluiten. Daarmee is een rui me meerderheid van twaalf raads leden voor een ander beleid. Dat nieuwe beleid houdt - naast de openstelling van het gemeente huis - in dat openbare scholen keu zevrijheid krijgen. In de oude si tuatie moesten zij verplicht slui ten. Aan bouwers die voor de ge meente aan het werk zijn wordt in de toekomst niet meer gevraagd om het werk neer te leggen op bid- en dankdag. SGP, CU en RFT wilden alles bij het oude laten. GOES - Leerlingen van de ClOS-sportopleiding in Goes konden er gisteren natuurlijk niet onderuit. Zij moesten zeker meedoen aan de landelijke ac tie 'dertig minuten bewegen'. In heel Nederland sloofden zich ruim 190.000 mensen uit in het ka der van de Nationale Sportweek. Initiatiefnemer NISB (Nederlands Instituut voor Sport en Bewe gen) hoopt met de actie meer Nederlanders aan het sporten te krijgen. In Zeeland gaven ruim vijf duizend mensen gehoor aan de oproep. Vooral basisschoolleerlingen deden fanatiek mee, door te dansen en met hardlopen, foto Willem Mieras ZEEUWSE^HmaHi Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 61