Zeeland Activiteiten voor jeugd in meivakantie Als de gasten komen Vermaak voor iedereen Rust is altijd ver te zoeken Recital in Rode Kamer Varkenshouderij in Zierikzee breidt uit Herdenking oorlogsdoden nu op zondag 26 I Vrijdag 4 april 2008 PZC Welzijnshuis zet workshops en superspeeldag op touw. Na de winter komt de bodem van de schatkist in zicht. Animatieteams staan weer in de startblokken voor seizoenvertier. Ook in het kalme seizoen moet er hard gewerkt worden. Slot cultuurseizoen met Maria Philipsen en Hans van Kerckhoven. In de zomervakantie verrees op drie plaatsen het Opblaasdorp: in Bruinisse, Zierikzee en Burgh-Haamstede. foto Marijke Folkertsma door Esme Soesman ZIERIKZEE - Het Opblaasdorp vorig jaar zomer was een succes. Voor het Welzijnshuis was dat echter geen reden om de rest van het jaar achterover te leunen. Voor het eerst worden nu ook in de meiva kantie kinderactiviteiten op touw gezet. Diverse workshops en een superspeeldag kleuren in totaal drie vakantiedagen. Het uitgangspunt is om leuke acti viteiten aan te bieden aan kinde ren van Schouwen-Duiveland. Niet iedereen gaat op vakantie en de activiteiten bij de meeste vereni gingen liggen stil, schetst Jessica van As van het jongerenwerk van het Welzijnshuis de mogelijke be hoefte die er bij de jeugd is aan een verzetje. „De wens om de kin deractiviteiten uit te breiden, be stond al langer. Nu moeten we gaan kijken of het aanslaat, of er ook écht animo voor is." Wat aanbod betreft kan dat haast niet missen. Eén dag wordt het vooral feest, met een superspeel dag en een kindertheatershow. De overige twee dagen zijn er verschil lende workshops te volgen, waar van een aantal 'met een cultureel randje'. De (voor zover tastbare) re sultaten zijn tijdens het Weekend van de Amateurkunst (16 en 17 mei) in respectievelijk de Nieuwe Kerk en in fiZi (Filmtheater Zierik- door Esme Soesman BURGH-HAAMSTEDE - De nieuwe spullen druppelen beetje bij beetje binnen. Er zit een hectische maand aan te komen, weet Henk Goudzwaard van het gelijknamige warenhuis in Burgh-Haamstede. Logistiek althans. Want vóór de meivakantie wil Goudzwaard het zomerassortiment in de schappen hebben. Daarna barst de toeristen- drukte in de winkel los. Tegenover de 3 mensen waarmee Warenhuis Goudzwaard in de winter draait, staan zo'n 12 tot 15 personeelsle den in het zomerseizoen. Best een leuke maar vooral ook een noodza kelijke tijd, zegt Goudzwaard. „Na de winter komt de bodem van de schatkist in zicht. Die moet dan weer nodig gevuld worden." Bij de Albert Heijn in Bruinisse wordt de bevoorrading geregeld via een au tomatisch bestelsysteem, meldt verkoopmedewerker Willemien de Waal. Prachtig systeem, dat zelfs valt af te stemmen op het weer. Is het warm dan wordt het fris en bier in grotere hoeveelhe den aangeleverd. Komen vakantie gangers richting provincie dan gaat de bestellijst automatisch 'om hoog'. Dat laatste is zo rond Pasen al begonnen, aldus De Waal. Als de Duitse gasten komen, wordt er bijvoorbeeld (als gevolg van lagere prijzen) groot koffie ingeslagen. „Pakken koffie en hele kazen. Dat slepen ze allemaal mee." De Waal vindt de zomertijd een 'hartstikke leuke tijd'. „Leuk als ze komen, maar ook goed als ze weer gaan. Dan kom je weer in het normale ritme en heb je meer tijd voor an dere dingen, zoals bijvoorbeekd schoonmaakwerk." zee) te zien. Vrijdag 2 mei wordt de aftrap gegeven. Die middag staan de workshops Maak een Mas ker, Kinderkookclub en Ik ben filmmaker op het programma. De eerste twee activiteiten zijn be doeld voor kinderen van 5 tot en met 12 jaar. De filmworkshop is voor kinderen van 9 tot en met 12 jaar. Onder begeleiding van Bieke Versloot en Lieke Pruijssen leren deelnemers in kleine groepjes film pjes maken met camera of mobie le telefoon. Diezelfde workshop staat ook woensdag 7 mei op het programma, samen met een thea terworkshop onder leiding van Reint Laan (9 tot en met 12 jaar) en een workshop sprookjesdans (5 tot en met 8 jaar) door Cecilia Meinders. Beide workshopdagen worden gehouden in het MFC, tus sen 13.30 en 15.30 uur. Vrijdag 9 mei is het superspeeldag. Qui-Vive brengt in het MFC (13.15 uur) de kindertheatershow Vakantie. Aan sluitend wordt er verhuisd naar de Mr. Breetveltspeeltuin, waar onder meer een ballonnenclown aanwe zig is. Het Welzijnshuis is nog naar vrij willigers op zoek die deze dagen willen helpen met de begeleiding. Meer informatie en opgeven voor workshops kan via 0111-453459 of via j.vanas@hetwelzijnshuis.nl. Welzijnshuis biedt voor het eerst ook activiteiten aan in de meiva kantie. Tijdens het Weekend van de Amateurkunst worden resulta ten gepresenteerd. door Piet Kleemans BRUINISSE - Speeltoestellen worden gecheckt, de evenementenpro gramma's nagelopen en - waar no dig - sponsors gezocht. De anima tieteams staan op Schouwen-Dui veland in de startblokken om toe rist en recreant te vermaken met sport en spel. Bij vakantiepark Aquadelta in Bruinisse een jaarron de bezigheid, zegt teamleidster Jo ke Keijmel. „We zorgen ervoor dat hier altijd wel iets te doen is. In ons Kinderland - een overdekte speelplaats - kunnen kinderen al tijd terecht." Bij speelparadijs Schouwer Hoeck in Renesse ligt dat iets anders. Bedrijfsleider Frank de Vos: „Ons bedrijf is een echt seizoensbedrijf 's Winters zijn we alleen in de weekends open en in het hoogseizoen de he le week. De speeltuin aan de Lao- ne is vorig jaar opgeknapt en uitge breid. „Ik hoop nu op een paar droge dagen want er moet nog wat schilderwerk gedaan worden. Voor het seizoen moet het er alle maal spie en span uitzien." Guusje Poot van organisatiebureau Schaapslab is nu al druk met de or ganisatie van de jaarlijkse Paarden markt (woensdag 4 juni) en de Zie- rikzeese Dagen (juli en augustus), voorheen bekend als de Maritieme Dagen. Poot: „Het kost maanden aan voorbereiding. Vooral de Paar dendag vergt gewoon erg veel tijd. Ik wil er ook graag elke keer weer iets bijzonders van maken." door Esme Soesman ZIERIKZEE - Stilzitten voor de échte drukte losbarst? Vergeet het maar. „We zitten nog niet helemaal vol van de zomer. Dus ga je nadenken hoe je dat kunt veranderen", wijst Esther Deist van Landschapscam ping Kijkuit in Zonnemaire op de creatieve kant van haar bestaan. Deïst hoorde een enthousiasteling praten over nordic walking en... ta rn, er was weer een nieuw idee ge boren. „We zijn nu aan het kijken of er een arrangement kan worden opgezet, misschien iets met na- tuurgidsen." Het winterprogram- ma van de gemiddelde camping houder? „Snoeien, onderhoud, kij ken waarin je komend jaar wilt in vesteren. En er is altijd heel veel administratie te doen." Rust op een camping annex akkerbouwbe drijf is meestal ver te zoeken. Ech te topdrukte verwacht Deïst ech ter pas rond de meivakantie. Ze heeft er zin in. „Ja! Als we in okto ber dicht gaan is het ook goed, maar ik vind het héérlijk als het weer maart is. Ik ben een mens die van mensen houdt en dan kan ik weer gastvrouw zijn." Corrie Klap van het aan de Nieuwe Kool- weg in Zierikzee gevestigde Gast huis Klap kan zich op dit moment helemaal op die rol uitleven. „We zitten in de groepensector, heel veel familie-uitstapjes. Dan is het vooral in het voor- en naseizoen druk. We zitten er nu midden in." Maar ook voor Klap geldt dat het werk nooit is gedaan. „Wil je de boel in goede conditie houden, dan is er altijd werk." ZIERIKZEE - In tegenstelling tot in enkele andere Zeeuwse plaatsen, vinden de dodenherdenkingen in Renesse en Bruinisse gewoon op 4 mei plaats. Dat heeft burgemeester Jack Assel- bergs gisteren bevestigd. Dit jaar valt 4 mei op zondag. Voor de Rei- merswaalse dorpen Yerseke en Waarde reden om de herdenkin gen een dag eerder te houden, op zaterdag 3 mei. In beide dorpen hechten velen veel waarde aan de zondagsrust. In de gemeente Rei- merswaal is nog wel een herden kingsplechtigheid op zondag: in het dorp Hansweert. In de andere Bevelandse gemeenten zijn de her denkingen allemaal op zondag. ZIERIKZEE - Maria Philipsen (pia no) en Hans van Kerckhoven (viool) sluiten zaterdag 19 april met een recital het cultureel sei zoen in de Rode Kamer in Zierik zee af Het duo brengt een pro gramma met werken van Handel, Mozart, Kabalevky, Grieg, Dvorak en De Sarasate. Maria Philipsen woont sinds 1998 in Zierikzee. Zij was 26 jaar aan het Maastrichts Conservatorium verbonden als docente piano en als co-repetitor. Zij begeleidde veel al zangers, blazers en strijkers. Zij gaf zowel als soliste en als begeleid ster recitals in Nederland en Bel gië. Philipsen vormt sinds acht jaar een duo met violist Hans van Kerckhoven met wie zij kort gele den nog een aantal recitals heeft gegeven op Sint Maarten. Van Kerckhoven is geboren en ge togen in Antwerpen. Hij behaalde in 1999 zijn diploma docent en uit voerend musicus aan het Conser vatorium Rotterdam. Hij is als con certmeester verbonden aan het Ka merorkest van Vlaanderen Prima la Musica en is lid van het strijk kwartet Ars Longa. Van Kerckho ven bespeelt één van de mooiste exemplaren van de Napolitaanse vioolbouwer Nicolo Gagliano uit 1750 en een viool van Joseph Cur- tin uit 1991 uit Detroit. Recital, Rode Kamer, Havenpark 15-17, Zierikzee, 20 uur. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Varkenshouderij Hey- dehoeve aan de Lange Blokweg in Zierikzee breidt uit met zevenhon derd dieren. Daar is een nieuwe stal voor no dig. Momenteel houdt de Brabant se ondernemer M. Schepens van AgriGroep Zeeland BV 7500 var kens in Zierikzee. „Ik wist dat de aanvraag er lag. Kennelijk is er toe stemming verleend," zegt wethou der Roel van der Wekken. Volgens de wethouder past de uitbreiding in het bestemmingsplan. Ook van uit milieu-oogpunt is de uitbrei ding mogelijk. „In de huidige ver gunningen heeft Schepens nog zo'n tien procent ruimte. Voor de uitbreiding hoeven B en W dus geen besluit te nemen," aldus Van der Wekken. De zaak is ambtelijk afgedaan. De varkenshouderij kreeg in 1994 vergunning. In 2003 stapten drie inwoners van Schud- debeurs naar de rechter vanwege stankoverlast. De stallen zouden niet volgens de voorschriften zijn gebouwd en ook de mestafvoer was niet volgens afspraak gemaakt. De bezwarencommissie wees het protest echter af, omdat de bouw- afwijkingen op korte termijn le gaal werden gemaakt. In 2004 kre gen de bewoners opnieuw het dek sel op de neus. Hun bezwaar tegen een ander mestafvoersysteem werd ongegrond verklaard.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 54