Zeeland Strandpaviljoen vangt bot Fraanje bevestigt bouwplan Den Haag kort gemeente opnieuw Binnenschip raakt stuurloos SCHOUWEN-DUIVELAND Student op zoek naar bijbaantje kan achter stuur bus kruipen 31 Nederlanders varen wel bij oliedollars uit Rusland 36 en 37 Bezwaar van Corazon tegen verhuizing van Strandtent verworpen. Komst startershuizen en gebouw voor Aldi kan nog wel jaar duren. Betere naam Schouwen-Duiveland heeft 270.000 euro minder te besteden. Vrijdag 4 april 2008Tip? redzzee@pzc.nl L door Martijn de Koning BROUWERSDAM - Strandpaviljoen Corazon bij Scharendijke mag dan mogelijk wat inkomsten mislopen door de geplande verplaatsing van collega De Strandtent, dat is niet genoeg om die verhuizing volgend zomerseizoen terug te draaien. Dat vindt de gemeente Schou- wen-Duiveland, die daarom een bezwaar van Corazon afwijst. De eigenaren zijn het niet eens met de verhuizing van De Strand tent van de huidige plaats midden op de Brouwersdam naar de rand bij Scharendijke. Strandafkalving dwingt De Strandtent tot die stap. De gemeente heeft een stek tussen Corazon en Perry's aangewezen als vervangende locatie. Daardoor komen er straks drie paviljoens binnen zeshonderd meter van el kaar te liggen. Volgens Marieke van Eijk, sinds een maand eigenaar van Corazon, is het klantenaanbod daarvoor te dun. „Met name in het voor- en naseizoen." Bovendien steekt het haar dat klanten van De Strand tent net als die van Perry's straks gratis kunnen parkeren. Bij Cora zon, dat via duinovergang Elle- meet bereikbaar is, moeten men sen betalen. De gemeente stelt dat Corazon best wat financiële scha de zou kunnen lijden, maar dat die niet zo groot is dat ze het voort bestaan van Corazon in gevaar brengt. Zij schaart de punten die het paviljoen noemt verder onder 'normale concurrentieverhoudin gen'. Verhuizing van De Strandtent is noodzakelijk door het snelle ver dwijnen van strand en duin bij de huidige locatie. „Dat speelt al een paar jaar", zegt eigenaar Jan de Looff „De gemeente heeft altijd aangegeven mee te werken aan Strandpaviljoen De Strandtent verhuist volgend jaar naar de ok sel van de Brouwersdam. De ge meente wijst het bezwaar daarte gen van collega Corazon af. een compensatielocatie als het niet verder kon. Nu komt de zee wel erg dichtbij. Dit wordt dus zeker ons laatste seizoen." Verplaatsing een stukje noordwaarts is geen op tie, omdat het paviljoen nu al op de gemeentegrens ligt. De Looff zegt met pijn in het hart afscheid te nemen van de huidige stek, maar 'niet ongelukkig' te zijn met de nieuwe locatie. „We willen erg graag op of bij de dam blij ven." Een te grote dichtheid van pavil joens vreest hij niet. „Neem nou Perry's; die richt zich vooral op eters. Wij zijn er meer voor een drankje en een kleinere hap. Mis schien kunnen we elkaar dus wel versterken." door Martijn de Koning NIEUWERKERK - Directeur J. van de Velde van Aannemingsbedrijf Fraanje uit Nieuwerkerk bevestigt het plan om huizen en een onder komen voor Aldi te bouwen in het zogenaamde 'Gat van Nieuwer kerk'. Dat is het braakliggende ter rein bij de stoplichten van zo'n twee hectare groot. Het bedrijf hoopt binnen een maand een plan bij de gemeente Schou- wen-Duiveland in te dienen. Raadslid Wirn Stouten (Leefbaar Schouwen-Duiveland) schermde begin deze week al met het be staan van de plannen. Het doorzet ten ervan zou veel ellende voorko men, is de overtuiging van raadsle den en Nieuwerkerkers. Nu is de Aldi nog van plan zich te vestigen in het voormalige pand van Meu- belrama, dat ook in het bezit is van Fraanje. Het dorp vreest ver keerschaos, omdat het gebouw al leen te bereiken is via een smalle parallelweg. Volgens Van de Velde voorziet het plan onder meer in de bouw van enkele tientallen huizen, waarvan 'minimaal zes' starterswoningen. Het bedrijfsgebouw voor de Aldi moet als geluidsbuffer tussen het woongedeelte en de N59 dienen. Daarvoor moet wel het bestem mingsplan worden aangepast. Van de Velde: „We gaan de gemeente vragen de detailhandelsbestem ming van het vroegere pand van Meubelrama af te halen en door te schuiven naar die locatie." Het le ge gebouw zou een opslag- of dis tributiecentrum kunnen worden. Zo'n procedure duurt echter wel even, beseft Van de Velde. „Dan ben je zo negen maanden tot een jaar verder." De directeur hoopt de plannen binnenkort aan de Nieu werkerkers te kunnen toelichten. Tip? redactie@pzc.nl Paviljoen De Strandtent moet weg als gevolg van voortschrijdende afkalving van strand en duinen. Op de voorgrond eigenaar Jan de Looff. foto Marijke Folkertsma TERNEUZEN - Sleepboten zijn gister middag op de Westerschelde bij Terneuzen het binnenvaartschip Benfica te hulp geschoten. Door een motorstoring dreef de spits stuurloos midden in het vaar water rond. De sleepboot Zeeland van de Unie van Redding- en Sleepdiensten bracht de Benfica uiteindelijk vejlig naar de haven in Terneuzen. De sleper Multratug 9 en het bergingsvaartuig Brandaris II waren ter plaatse, maar hoefden niet in actie te komen. door Meiita Lanting ZIERIKZEE - De gemeente Schou wen-Duiveland loopt ruim 270.000 euro uitkering mis van het Rijk. Op dit bedrag was wel gere kend met het opstellen van de be groting voor dit jaar. „Dat is heel vervelend", zegt wet houder Wijnand Renden van Fi nanciën. „Dat scheelt een hoop geld." De tegenvaller is aan het licht gekomen toen het Rijk de zo genoemde maart-circulaire rond stuurde. Drie tot vier keer per jaar krijgen gemeenten een bericht vanuit Den Haag waarin staat aan gegeven welke algemene uitkerin gen omhoog en welke omlaag gaan. De gemeenten hebben hier zelf geen invloed op. De Haagse brief heeft overigens ook goed nieuws gebracht. Voor uivoering van de Wet Maatschap pelijke Ondersteuning heeft de ge meente extra geld gekregen (72.000 euro). Dit bedrag is onder meer bedoeld voor mantelzorgers. Op de uitkering voor de bijstands ontvangers heeft de gemeente een positief saldo van 189.000 euro. Dat heeft volgens Renden alles te maken met het gemeentelijk be leid, omdat het aantal uitkeringen flink omlaag is gegaan. Dit jaar wordt bekend waar de gemeente het geld aan zal besteden. Al met al levert de brief van Den Haag een negatief saldo van 12.000 euro op. Dit bedrag wordt verre kend in de jaarrekening 2007. Schouwen-Duiveland verdient een betere naam. Zeg je Renesse ofZierikzee, dan weet iedereen dat je praat over het noordelijk ste Zeeuwse eiland met zijn stran den, discotheken en monumen ten. Bovendien is Schouwen-Dui veland - net als Scheveningen - voor onze Duitse gasten onuit spreekbaar. Daarom zint de wet houder op een andere naam. Het was een leuke aprilgrap van het plaatselijk weekblad en de wet houder van toerisme. Dat wist die Zierikzeese wetenschapper ook wel. Maar omdat hij zo het zijne denkt over durf en slagvaar digheid van het gemeentebestuur deed hij toch een suggestie: de ge meente Luttelgeest.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53