De bondscoach Sport Nederlandse turnsters ruziënd naar landenfinale Bewustzijn groeit Schot pas volgend seizoen bij RBC Suzanne Harmes haalt olympische limiet op onderdeel vloer. Hendriksen zakt verder weg met haar zeilteam Schaker Friso Nijboer alleen aan kop op NK Koen de Kort mist Ronde van Vlaanderen Keen, Jie en Timina verder in kwalificatie Pitcher Jurrjens oogst ovatie bij zijn debuut Kroatische voetballer overlijdt na botsing ZLM Tour wordt zaterdag 19 april met landenteams verreden, Eindzege Driedaagse van De Panne voor tijdrijder Rabo-ploeg. 42 Vrijdag 4 april 2008 PI Verona van de Leur weigerde gisteren op de balk uit te komen tijdens de kwalificaties in Clermont-Ferrand. foto Robin Utrecht/ANP door Peter van Leeuwen CLERMONT-FERRAND - Hoewel turn sters en leiding woensdag nog ru ziënd over straat rolden, slaagde de Nederlandse equipe er gisteren bij de Europese kampioenschap pen in Clermont-Ferrand alsnog in de finale van de landenwed- strijd te bereiken. Opluchting over heerste, zeker bij Suzanne Harmes die op vloer de olympische limiet haalde. Voor even waren er over en weer geen verwijten. Oranje turnde met name op vloer en sprong een degelijke wedstrijd en had het geluk dat Spanje, nor maal een geduchte concurrent, ge havend in het Maison des Sports verscheen. Nadat Sanne Wevers met een knappe oefening op balk (14,650) de rondgang had besloten verzekerde Nederland zich als acht- BLANES - De Nederlandse teams zijn de derde dag van het EK in de olympische Ynglingklasse niet goed doorgekomen. Stuurvrouw Renee Groeneveld zakte met haar team van de eerste naar de derde plaats. De formatie van de uit Mid delburg afkomstige Floortje Hen- driksen moest één plaats inleveren en staat nu zesde. Annelies Thies (elfde) en Marjon Kooistra (der tiende) staan op grotere afstand. HILVERSUM - Friso Nijboer heeft bij het Nederlands kampioenschap schaken in Hilversom ook zijn tweede partij gewonnen. De Am sterdammer versloeg gisteren op indrukwekkende wijze Jan Smeets. Daarmee kwam hij alleen aan kop. Sergei Tiviakov klom naar de tweede plaats door een overtuigende zege op Manuel Bos boom. Hij heeft anderhalve punt. ste en laatste land van een plaats in de landenfinale. Dat was een meevaller na een ex plosieve voorbereiding die de nodi ge perikelen kende rond Verona van de Leur. Nadat eerder in de week besloten was dat niet Anne Tritten maar Suzanne Harmes op sprong zou uitkomen, zag coach Frank Louter mogelijkheden voor zijn pupil Lichelle Wong. Even- 'lk heb op een gegeven moment gedacht: ik neem het vliegtuig naar huis' eens op basis van trainingen en niet volgens de vooraf vastgestelde afspraken werd Van de Leur door topsportmanager Henk Kort gepas seerd op balk voor Wong. De veelvoudig Nederlands kam pioene reageerde furieus en weiger de gisteren, zelfs toen Harmes door een blessure balk moest laten BRUGGE - Wielrenner Koen de Kort moet de Ronde van Vlaande ren aan zich voorbij laten gaan. De Nederlander is zo goed als hersteld van een heupblessure, maar zijn ploeg Astana besloot gisteren De Kort niet te selecteren voor de wie lerklassieker. Tour-winnaar Alber to Contador behoort wel tot de Astana-ploeg in Vlaanderen. „Ik hoopte op tijd klaar te zijn voor Vlaanderen", aldus De Kort. NANTES - De drie Nederlandse deel nemers aan het olympisch kwalifi catietoernooi tafeltennis zijn alle drie nog in de race. Na Trinko Keen en Li Jie plaatste zich giste ren in Nantes ook Elena Timina bij de 32 spelers en speelsters die strijden om elf tickets voor Peking. Timina had de meeste moeite, maar door een 4-3-winst op de Griekse Mirou blijft ze in de race. lopen, alsnog op het onderdeel in actie te komen. „Ik kon het niet. Eerst wel, dan niet. Ik heb op een gegeven moment gedacht: ik neem het vliegtuig naar huis. Zo ver was ik al bijna." De plaatsing voor de landenfinale was na alle misère goed nieuws, te leurstellend was dat geen van de turnsters erin slaagde een toestelfi nale te bereiken. Verona van de Leur was er, als negende op sprong, nog het dichtst bij. Harmes kon ondanks haar blessu re ook tevreden zijn. Ze haalde op vloer, nota bene met een in de eer ste sprongserie opgelopen kuitbles sure, de olympische limiet. Dat biedt de zekerheid dat Nederland bij de vrouwen vertegenwoordigd is bij het turntoernooi in Peking. Tot en met het NK in juni kunnen turnsters op elk onderdeel probe ren de limiet nog meer te overtref fen. Lukt dat niet dan is Harmes voor de tweede keer deelnemer aan de Spelen. DEN HAAG - Honkballer Jair Jurr jens heeft een uitstekend debuut achter de rug bij de Atlanta Bra ves. De pas 22-jarige werper legde de basis voor de eerste zege (in drie wedstrijden) van de Braves, 10-2 te gen de Pittsburgh Pirates. De Ne derlandse international hield de vijandelijke slagploeg vijf innings van scoren af en incasseerde daar bij slechts vier honkslagen. ZAGREB - De Kroatische voetballer Hrvoje Custic is gisteren in het zie kenhuis van Zadar overleden. De 25-jarige speler van FC Zadar knal de zaterdag tijdens een competitie wedstrijd tegen een betonnen muur langs het veld. Custic liep daarbij zware verwondingen op aan zijn hoofd. Aan de gevolgen hiervan is hij overleden, bericht ten Kroatische media. door Jan Dagevos GOES - Van Egon van Kessel mag het zaterdag 19 april bij de dertien de editie van de ZLM Tour hard waaien. „Omdat dat in ons voor deel is", meent de bondscoach. „Dan kunnen we de boel op de kant gooien en hopelijk een hoop punten binnenhalen." Van Kessel sprak die hoop gister middag in Goes uit tijdens de pers conferentie van de wielerkoers voor renners onder 23 jaar. „Onze kwaliteiten liggen in dit soort wed strijden", stelde Van Kessel. „Het is een vlakke koers met veel smalle wegen en als er dan veel wind staat, kunnen we onze slag slaan. Wij beheersen het waaierrijden. Bij dit soort wedstrijden is het on derling allemaal niet zo strak gere gisseerd. Als de omstandigheden ernaar zijn, mag wat mij betreft de wedstrijd na vijf kilometer al open. Echt, ik hoop op wind, veel wind." Van Kessel maakte het zo'n vier jaar geleden al eens eerder mee. Tijdens een wereldbekerwedstrijd voor junioren in Limburg was de wind een belangrijke factor en werden na tien kilometer de ver schillen al gemaakt. De jury vond dat echter wat al te gortig, greep in en liet de geklopten terugkomen. Tot woede van Van Kessel. „Ik De ZLM Tour is dit jaar een wie lerkoers voor aanstormende we reldtoppers. De klassieker staat open voor wielrenners onder de 23 jaar. door Barry van der Hooft THOLEN - Het debuut van John Schot bij RBC laat nog enkele maanden op zich wachten. De voormalige speler van onder meer Kloetinge en Hoek zou onlangs na een testwedstrijd per direct aan de eerste selectie van de Roosendaal- se eerstedivisionist worden toege voegd. „Maar we hebben nu afge sproken dat ik pas volgend seizoen bij de club begin", zegt Schot. De Thoolse aanvaller, die in janua ri vertrok bij Hoek, speelde eind fe- door Ad Pertijs DE PANNE - De ontlading was groot gisteren in de bus van Rabobank. Op een 'sneeuwerig' televisie scherm zag Joost Posthuma hoe hij zijn concurrenten Quinziato en Gasparotto in de afsluitende tijdrit onverwacht diep in het stof liet bij ten, waardoor de 27-jarige Twent niet alleen de chronorit, maar ook het eindklassement van de Drie daagse van De Panne won. „Het verschil was bij de start nog zo groot ('twee seconden per kilo meter') dat ik voor niet meer dan een podiumplek dacht te gaan. hoop dat een dergelijke interven tie bij de ZLM Tour uitblijft", zei Van Kessel gistermiddag in Goes. „Koers is koers." De ZLM Tour maakt dit jaar deel uit van de Nations Cup. Het is een serie van acht internationale wed strijden. De reeks staat open voor de beste 26 wielerlanden van de wereld. Als gastland mag Neder land twee ploegen van elk zes ren ners aan het vertrek brengen. Cou reurs van onder de 23 jaar krijgen startgelegenheid in deze klassie kers. De Grand Prix du Portugal was de openingskoers. Na de Ron de van Vlaanderen (12 april) en la Cöte de Picarde (16 april) is de ZLM Tour de vierde in de reeks. Wie na acht wedstrijden bij de bes te vijf eindigt, mag een extra ren ner naar het WK afvaardigen. „Het is een mooie competitie", al dus Van Kessel. „Het is voor jonge renners de kans om op het aller hoogste niveau te strijden met ren ners uit andere landen." Het komt in deze wedstrijden meer dan ooit aan op het koersin- zicht van de renners. Bij de belof tes mag sinds het begin van dit sei zoen geen gebruik meer gemaakt worden van de 'oortjes'. De ploeg leider kan zijn renners dus tijdens de koers niet meer vanuit de auto voorzien van allerlei belangrijke in formatie. „Dat maakt het voor mij makkelijker", zei Van Kessel met een vette grijns op zijn gezicht. „Ik heb het hierdoor veel rustiger en ik kan niet meer de schuld krijgen als er iets fout gaat. Ik ben blij dat die oortjes zijn afgeschaft. Als ren ner moet je fouten maken om la ter beter te worden. Nou, dat kan in dit soort wedstrijden. Het is ouderwets koersen en daar is niks bruari een testduel in Roosendaal. Hij maakte indruk en kreeg een contract aangeboden. „Maar ik had een tijdje stilgelegen en daar om begin ik pas in juli bij RBC. Ik voel me nu fit, maar laat me nog wel behandelen aan mijn lies. Bij de start van het seizoen wil ik er staan. Ik heb binnenkort nog een bespreking met de mensen van RBC en zie dit als een mooie kans om betaald voetbal te spelen. Die kans wil ik deze keer ook echt met beide handen aangrijpen." Rolt dit er uit", jubelde de opvol ger van Frans Maassen, die de West-Vlaamse rittenkoers in 1992 won. Dat Posthuma hard kan fietsen weet iedere volger. „Vorig jaar werd hij niet voor niets ook al tweede hier", zei zijn ploegleider Erik Dekker. „Maar de manier waarop hij vandaag wint, is ook voor mij indrukwekkender dan ik ooit had gedacht. De achterstand die hij moest goed maken, 27 se conden liefst, was erg groot." 'De Panne' is de jaarlijkse opmaat fW Dankzij een ijzersterke tijdrit wint Joost Posthuma het eind klassement in de Driedaagse van de Panne. Hij maakt liefst 27 se conden op de concurrentie goed.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 44