Sport PZC PSV trotseert een dubbele klap Dick Advocaat looft zijn spelers De goedkoopste autoverzekering BenZeker van Nederland? 41 Posthuma doet wat Maassen als laatste Nederlander deed 42 en 43 Nederlandse turnsters ruziën, maar halen wel de landenfinale op EK 42 Doelman Gomes valt uit met beenblessure, PSV redt gelijkspel. Vrijdag 4 april 2008 Tip? sport@pzc.nl door Frans van den Nieuwenhof FLORENCE - Ook zonder de man die onmisbaar leek, kan PSV een topprestatie leveren op Europees niveau. Gisteravond leek een bles sure van doelman Gomes, opgelo pen bij de eerste treffer van Fioren- tina, heel even de opmaat tot een treurige nacht, maar zonder een spoortje van verontrusting kaapte PSV alsnog een zeer kostbaar ge lijkspel (t-i) weg uit Italië. De weg naar de finalestad Man chester telt steeds minder bochten voor het team van trainer Sef Ver- goossen. Dertig jaar na dato lijkt de eindstrijd van de Uefa Cup weer binnen bereik. Fiorentina kan volgende week zonder treffers verslagen worden (o-o is genoeg), waarna eventueel in de halve fina le de winnaar van Rangers-Spor ting Lissabon wacht: ook geen hoogvliegers in Europa. De dubbele klap die PSV opliep in de zestigste minuut werd zonder mokken geïncasseerd. Gomes' ver vanger, de 35-jarige debutant Bas Roorda, kreeg in het laatste half uur nauwelijks nog werk op te knappen. Onverstoorbaar ging PSV zelfs direct op jacht naar de gelijkmaker, die er kwam via Dan ny Koevermans, en hield de ploeg stand tegen het soms ontketende maar wat primitieve Fiorentina. PSV bleef niet alleen vrij gemakke lijk overeind, het domineerde zelfs grote gedeeltes van de wedstrijd. De status van Fiorentina, als num mer vier in Italië hoger geklas seerd dan AC Milan, sloot niet aan bij het vertoonde spel. De veel ge roemde aanvalsdriften smoorden meestal ver voor het strafschopge bied. PSV was tactisch veel slimmer. Het zorgde voor een stevige bezet ting op het middenveld en pro beerde via de flanken aan te val len. Daar kregen Jan Kromkamp en Ibrahim Afellay enorm veel ruimte. Beiden gingen daar vaak prima mee om. Kromkamp leidde na drie minuten de gevaarlijkste aanval van PSV in de eerste helft in. Uit zijn voorzet kopte Koever mans de bal bijna voorbij doelman Sébastian Frey. Afellay was zonder twijfel de beste man bij PSV. Hij speelde vanaf links, vanwaar hij steeds dreigend binnendoor of buitenom glipte. De afstand tussen Afellay en het doel was echter te groot om voor doelgevaar te zorgen. Maar met zijn dwingende spelstijl nam Afel lay zijn ploeg tenminste bij de hand. PSV gaf nauwelijks iets weg, al had Dirk Marcellis geluk dat een overtreding op Adrian Mutu geen gele kaart opleverde. Daardoor ont liep hij een schorsing voor de te rugwedstrijd (Farfan deed dat later niet). Het grootste doelgevaar kwam niet van de Florentijnse spit sen, maar van verdediger Tomas Ujfalusi, die Gomes met een venij nig schot tot zijn enige relevante redding van de eerste helft dwong. Na de rust zette PSV de goede lijn moeiteloos voort. Het dwong de Italianen steeds weer terug. Na twee missertjes legde Koevermans vervolgens al zijn gram in de gelijk maker. Op het moment dat Danko Lazovic al klaar stond om hem te vervangen, knalde 'Koef raak uit een prachtige steekpass van Afel lay. PSV herstelde zich op die ma nier van de opdoffer die Mutu kort daarvoor had uitgedeeld. Hij reageerde het meest alert op een dieptepass, die door Marcellis en 11^ PSV speelt met 1-1 gelijk bij Fio- rentina in de kwartfinale van de Uefa Cup. De goede uitslag wordt overschaduwd door het uitvallen van keeper Comes. Salcido slecht werd getaxeerd. Go- mes kwam wat aarzelend zijn doel uit en bokste de bal tegen Mutu's lijf) waarna het stadion ineens ex plodeerde: 1-0. Gomes viel kort daarop uit. Zijn vervanger Roorda kreeg nog een knal van Riccardo Montalivo te verwerken en kon na zijn Europe se debuut en zijn eerste duel voor de club opgelucht ademhalen. Fiorentina (Ita) - PSV (Ned) 1-1 (0-0). 56. Mutu 1-0, 63. Koevermans 1-1. Scheidsrechter: Duhamel (Fra). Gele kaart: Donadel (Fiorentina), Farfan (PSV). Aantal toeschouwers: 34.317. Kwartfinales Uefa Cup, heenwedstrijden Bayer Leverkusen (Dui) - Zenit St. Petersburg (Rus) 1-4 (1-1). 20. Ars- javin 0-1, 33. Kiessling 1-1, 52. Pogrebnjak 1-2, 61. Anjoekov 1-3, 64. De- nisov 1-4. Scheidsrechter: Benquerenca (Por). Gele kaart: Barnetta, M, Friedrich (Bayer Leverkusen), Krizanac (Zenit St. Petersburg). Aantal toe schouwers: 22.500. Bayern Miinchen (Dui) - Getafe (Spa) 1-1 (1-0). 26. Toni 1-0, 90. Con tra 1-1. Scheidsrechter: Webb (Eng). Gele kaart: Toni (Bayern), Mario, Te- na, Granero, de la Red (Getafe). Aantal toeschouwers: 62.000. Glasgow Rangers (Sch) - Sporting CP (Por) 0-0. Scheidsrechter: Baska- kov (Rus). Gele kaart: Ferguson, Weir (Glasgow), izmailov, Grimi, Liedson (Sporting). Aantal toeschouwers: 48.000. LEVERKUSEN - Zenit Sint Peters burg heeft gisteren in de kwartfina le van de Uefa Cup Bayer Leverku sen in eigen huis vernederd. De Russische ploeg van trainer Dick Advocaat won in Duitsland met 4-1. De Nederlander bekeek de wedstrijd vanaf de tribune, hij zat zijn laatste duel schorsing uit. Advocaat was na afloop lovend over zijn ploeg. „De ploeg speelde geweldig. We wilden net zo spelen als we in eigen stadion zouden doen en dat is gelukt." De Neder lander wees zijn ploeg op de ver rassende Uefa Cup-winst van CS- KA Moskou in 2005. „Als CSKA dat kan, kan Zenit dat ook", aldus Advocaat. Bayern München moet over een week nog flink ploeteren om de halve finales te bereiken. In eigen huis kwamen de Duitsers gistera vond niet verder dan 1-1 tegen Ge tafe. De Duitsers stonden in Mün chen lang met 1-0 (goal Luca Toni) voor, maar Cosmin Contra maakte in blessuretijd gelijk. Glasgow Rangers-Sporting Lissa bon bleef 0-0. De Portugezen kre gen de beste kansen, maar wisten de Schotse doelman Allan McGre gor niet te passeren. BenZeker.rh vergelijkt en helpt u op weg! mÈËÊM Doelpuntenmaker Danny Koevermans wordt besprongen door zijn ploeggenoot Ibrahim Afellay. foto Alessandra Tarantino/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 43