Zeeland slaat over naar Zeeland Senior Games 2009 M val van steiger smaakexp ositie Aandacht OlldcrZOCk fMtlF fhtclle Balkenende overhandigt medaille Von Weizsacker Topsportevenement voor 50-plussers O Zeeland The Netherlands 0'mk m f/L Mil bas+mar de jager PZC Vrijdag 4 april 2008 3 Van 7 tot en met 12 september 2009 vinden in Zeeland de Senior Games plaats. Vijftigplussers uit heel Europa nemen het tegen elkaar op in 21 sporten in het hoofdprogramma, en in 8 demonstratiesporten. Atletiek Zierikzee Sportpark Bannink Triathlon Noord-Beveland Parkoers Schotsman Hockey Vlissingen Sportpark Bonedijke Tennis Middelburg/Vlissingen Diverse accommodaties Voetbal Diverse plaatsen Schieten Rilland-Bath Geluidssportencentrum Badminton Terneuzen De Vliegende Vaart Er zijn 2 deelnemerscategorieën: Categorie A: Deelnemer wordt getoetst aan de hand van criteria bepaald in overleg met landelijke sportbonden. Categorie B: Deelnemer wordt niet getoetst en is zelf verant woordelijk of hij/zij aan gestelde criteria voldoet. Golf Golfbanen Axel, Bruinisse, Goes, Oostburg, Rilland-Bath Dammen/schaken Goes Sportpunt Zeeland Hand boogschieten Ovezande Stichting Handboogsport Hippische sport Domburg Prinsewege.o. Judo Goes Sportpunt Zeeland Tafeltennis Middelburg Voorborch Zandkuil Volleybal Hulst Sporthal Den Dullaert Petanque Middelburg Centrum Jeu des Boules Zwemmen Terneuzen De Vliegende Vaart Demonstratiesporten Koersbal Goes Zeelandhallen Darts Goes Zeelandhallen A Bowls Goes Zeelandhallen Wandelen Diverse parkoersen Korfbal Interland Nederland-België locatie onbekend Dansen Goes Zeelandhallen Bowling Goes/Middelburg Diverse locaties Turnen Goes Zeelandhallen PZC Donja Odijk bron GN foto ANP Senior Games 2009 in Zeeland k- Inschrijven kan vanaf 1 juni via www.seniorgames2009.com. De limieten voor inschrijving in de A-categorie, worden later bekendge maakt. Sporters die buiten een vereniging om willen deelnemen, kunnen zich ook aan die tijdsgrens spiegelen. Toegang tot de wedstrijden is gratis. The Senior Olympics Senior Games is een fenomeen in Noord-Amerika en Australië. In de VS worden sinds 1987 om de twee jaar The Senior Olympics ge- organisiseerd. De eerste keer in St. Louis trok 2500 atleten. In 2007 was het deelne mersveld uitgegroeid tot 12.100 sporters. COMMENTAAR et een spetterende presentatie vond gisteren in Domburg feitelijk de aftrap van de Senior Games in 2009 plaats. Volgend jaar september komen horden oudere sporters inclusief supporters naar Zeeland en daarmee gaat de lang gekoesterde wens van initiatiefnemer Ton Kienhuis en pleitbezorger gedeputeerde Harry van Waveren in vervulling. Al sinds 2004 stellen zij veel in het werk om dit evenement in Zeeland te kunnen houden. Het topsportevenement voor vijftigplussers wordt georganiseerd naar voorbeeld van de gelijknamige spelen in de Verenigde Staten. Kienhuis, tot voor kort directeur van SportZeeland, krijgt nu de kans met de organisatie van het evenement de Senior Games ook in Europa echt op de kaart te zetten. Zeeland onderkent het belang van dit initiatief. Provinciale Staten staken begin vorig jaar hun nek uit door unaniem in te stemmen met het voorstel om Zeeland kandidaat te stellen voor de organisatie. Volgend jaar zullen ze oogsten. Want het zal ongetwijfeld een enorme impuls betekenen voor de seniorensport in Zeeland en ver daar buiten. Bovendien zal er in binnen- en buitenland veel aandacht zijn voor het evenement. In het kielzog van de sporters en de toeschouwers komen journalisten naar de Zeeuwse stadions en sportvelden en zal de provincie volop in het nieuws zijn. Met een geslaagd evenement genereert Zeeland meer media-aandacht dan met welke imago-campagne ook. door Dewi Gigengack VLISSINGEN - De politie en arbeids inspectie stellen een onderzoek in naar een bedrijfsongeval dat giste ren plaatsvond bij verzorgingshuis Ter Reede, aan de Koudekerkse- weg in Vlissingen. Een bouwvak ker viel van een steiger, en over leed ter plekke. De 59-jarige man uit het Brabant se Oosterhout was met bouwwerk zaamheden bezig toen hij rond kwart voor twee van de tien meter hoge stellage viel. De oorzaak van de val is nog onbekend. Een trau mahelikopter kwam nog ter plaat se, maar kon niks meer voor de man betekenen. Een gedeelte van de Koudekerkse- weg was een tijd afgesloten omdat de traumahelikopter daar moest landen. Het verkeer moest achter het verzorgingshuis langs omrij den. De omhet leven gekomen was werkzaam bij Bouwgroep Peters uit Middelburg. Het bedrijf was gis termiddag niet bereikbaar voor een reactie. Ter Reede wordt sinds vorig jaar verbouwd. Het verzorgingshuis wordt een verpleeghuis met klein schaliger eenheden, voor demente renden en somatische patiënten. De politie wist gisteren nog niet te melden wanneer het onderzoek naar de toedracht van de val is af gerond. MIDDELBURG - Minister-president Jan Peter Balkenende reikt op 24 mei in de Nieuwe Kerk in Middel burg de International Four Freedoms Award uit aan de voor malige Duitse president Richard von Weizsacker. Ook koningin Beatrix, prins Willem-Alexander en prinses Maxima wonen de uit reiking bij. Dat heeft de Rijksvoor lichtingsdienst bekendgemaakt. Er worden die dag nog vier Freedom Awards uitgereikt. Voor malig vertegenwoordiger van de Verenigde Naties Lakhdar Brahimi krijgt de prijs voor vrijheid van meningsuiting. De Britse gods dienstwetenschapper Karen Armstrong ontvangt de onder scheiding voor de vrijheid van godsdienst. De medaille voor vrij waring van gebrek is voor de Noor se diplomaat Jan Egeland. Namens War Child neemt Willemijn Ver loop, oprichtster van War Child Nederland, de prijs voor vrijwa ring van vrees in ontvangst. een wandeling door de winkel is deze weken als een kettingreactie van smaakexplosies, dankzij oogstrelende combinaties, tijdens de smaakexplositie worden uw aankopen op gepaste wijze beloond met bijvoorbeeld dinercheques of een mondgeblazen glaskunstobject van bernard heesen. kerkplein 57 kapelle 0113 343810 www.basmar.nl www.zeelandboten.nl 0118-613659 lOp zoek naar leen boot?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3