Buurman minicamping Kreekrug voert strijd op meerdere fronten Eerlijk? Thuis 'Goede controle op hulpmiddelen' Minima kunnen weer goedkoop op vakantie DE m 25 KORTING BLAUWE WINKEL Eis 3 jaar cel tegen hennepkweker Geen paspoort door storing in computers Zittingen bij gemeente Veere en Raad van State op dezelfde dag. Thuiszorgcentrum is extra kritisch bij overname rolstoelen. Cliënten van Emergis vegen elke week de straten van Vlissingen. Week naar Vierhouten of tien dagen met de bus naar Spaanse kust. alléén 3,4 en 5 april 26 Vrijdag 4 april 2008 pzc W door Maurits Sep GRIJPSKERKE - Drie Aatjes in een klein lettertype beslaat het over zicht dat M. Poppe heeft opge maakt van het aantal rechtszaken dat de afgelopen tien jaar is ge voerd tussen de maatschap Pop- pe-Dekker en buurman H. Vader. Gisteren kwamen daar weer twee zaken bij, en volgende week woensdag nog één. Vader verzet zich al sinds 1998 te gen de minicamping die de maat schap Poppe-Dekker bij het boe renbedrijf aan de Steengrachtsweg in Grijpskerke heeft. Hij betwist zowel de vergunningen die de ge meente verleent als de aanwezig heid van de camping zelf, mede omdat hij zegt overlast te hebben van de gasten die er verblijven. Vanwege die overlast eiste hij giste ren bij de Raad van State in Den Haag een planschadevergoeding. „Mijn cliënt heeft geen privacy meer", zei raadsvrouw M. Krijger. Veere wijst die claim echter reso luut af De gemeente heeft de eis laten onderzoeken door de Stich ting Advies Onroerende Zaken (SAOZ), die veel voor de overheid werkt, en SAOZ concludeert dat Vader geen schade lijdt. Hij is er volgens SAOZ eerder beter van ge worden omdat onder het vorige bestemmingsplan agrarische ge bouwen konden worden neerge zet vlakbij de plek waar Vaders tuin begint. Vader denkt er anders over, want nu grenst zijn tuin aan de speel weide van de minicamping. Daar heeft hij overlast van. Over de hoogte van de schadeclaim liet Krijger zich niet uit. „We wachten de uitspraak van de Raad van Sta te af Daarna laten we de schade pas taxeren." Die uitspraak volgt binnen enkele weken. De dag begon dus in Den Haag en eindigde in Domburg, in het ge meentehuis bij de commissie be zwaar- en beroepschriften. Poppe overhandigde daar haar overzicht aan de voorzitter van die commissie. Niet als pleitnota of be wijsmateriaal, maar als achter in Aan de tienjarige juridische strijd tussen H. Vader en minicamping De Kreekrug zijn gisteren twee zaken toegevoegd. Woensdag volgt een derde bij de rechtbank. grondinformatie. Poppe was zelf geen partij bij de hoorzitting; die ging tussen Vader en Veere. Door het wegvallen van de Wet op de Openlucht Recreatie moest de gemeente zelf regels opstellen voor minicampings. Dat is ge beurd en op basis van die verorde ning is begin dit jaar een vergun ning verleend aan minicamping De Kreekrug. De camping bestaat immers al tien jaar en in de om standigheden is niks veranderd. Maar Veere heeft daarbij fouten ge maakt, stelde Krijger. Naam en adres waren niet goed aangegeven; het had netter gekund, erkende ambtenaar R. Dekker. Maar als de vergunning al verstrekt had kun nen worden, dan mag die niet ge bruikt worden, vervolgde Krijger. De Kreekrug voldoet volgens haar niet aan de eisen uit het bestem mingsplan. Zo haalt de maatschap Poppe-Dekker meer inkomsten uit de camping en andere nevenactivi teiten dan uit het boerenbedrijf, beweerde Krijger. Kan de commissie snel uitspraak doen, verzocht Dekker namens de gemeente. Immers, woensdag tref fen beide partijen elkaar over de zelfde vergunning weer: in Middel burg, op de rechtbank. door Maurits Sep VLISSINGEN - Thuiszorgcentrum Zeeland in Vlissingen zal de hulp middelen die het overneemt van Jeremiasse Care2Move kritischer dan normaal onderzoeken. Als ze niet in goede staat zijn, moet er een mogelijkheid zijn om de afge sproken prijs voor de overname te herzien. Dat zegt manager Marleen de Voogd van Thuiszorgcentrum Zee land. Dat zal de helft van de hulp middelen die Jeremiasse Care2Mo ve heeft verstrekt aan gehandicap ten en ouderen, overnemen van dat bedrijf Dit is afgesproken in de biedingen voor het nieuwe leve ringscontract met de Walcherse ge meenten. Thuiszorgcentrum Zee land neemt deel aan twee biedin gen: één met Jeremiasse Care2Mo- ve en één met Beenhakker Revaco- re. De Walcherse gemeenten wil len echter van Jeremiasse af, om dat de klanten ontevreden zouden zijn over dat bedrijf. Ze zouden te lang op spullen moeten wachten en het onderhoud zou slecht zijn. Welke combinatie het nieuwe con tract ook krijgt, Thuiszorgcentrum Zeeland zal in ieder geval de helft van de 2400 hulpmiddelen overne men, zegt De Voogd. Het gaat om 1200 tilliften, rolstoelen (van een voudige tot ingewikkelde, elektro nische rolstoelen) en scootmobie- len. De prijs voor de overname is een afspraak tussen Thuiszorgcen trum Zeeland en Jeremiasse Ca- re2Move. Als Thuiszorgcentrum Zeeland de hulpmiddelen over neemt, wordt het ook verantwoor delijk voor het onderhoud ervan. De Voogd: „Wij hebben een eigen technische dienst met mensen die daarin ervaring hebben." Jeremiasse Care2Move is nog in een rechtszaak verwikkeld met de Walcherse gemeenten. Thuiszorg centrum Zeeland wacht die af en maakt zich nu nog geen zorgen. door Wendy van den Hurk vlissingen - Zoals de cliënten van de Stichting Door de zitbankjes in Vlissingen opknappen, zo ruimen de cliënten van Emergis de rotzooi eromheen op. Bijna vrijwillig. „Arjan, ga jij naar de overkant met Sahim? Neem de bak maar mee." James Malawauw kijkt de kliko na, die dendert over de stoepranden van de Hobeinstraat. Zelf prikt de werkmeester gezellig mee en zijn hesje is net zo fluorescerend oran je als dat van de rest. „Dan ziet ie dereen dat we bij elkaar horen." Twee dagen per week trekt Mala wauw met zijn schoonmaakploeg door het centrum van Vlissingen. Vandaag met zijn vijven, maar dat aantal ligt niet vast. Ook de werk tijden zijn flexibel. „Als ze er pas om vijf over negen zijn, is het ook goed. Ze komen hier om structuur in hun leven te krijgen. Sommigen zijn nergens meer te plaatsen. Het is wel een bepaalde groep, weet je. De moeilijkste binnen Emergis. Er zitten middelengebruikers tussen, zal ik maar zeggen. Vaak dubbele diagnoses. Het is mooi als ze toch iets voor de maatschappij kunnen betekenen. Anders voelen ze zich helemaal uitgesloten." Relaxed noemt de groep hem. En zo gedraagt Malawauw zich ook. Hij vraagt de cliënten welke route ze willen lopen en gaat zelf voor op, met zijn grijper. „Maar", relati veert hij, „zo gemoedelijk als van daag is het niet altijd hoor. Ik weet wie er mee lopen. Als er een AD- HD'er bij was, zou het anders zijn. Daar moet je kort op staan." Geen blikje, geen reclamefolder - nog geen snoeppapiertje blijft lig gen. „En we hadden er eerst een, die was zó fanatiek, dat ze zelfs de hondendrollen opruimde", glun dert Malawauw. „Die hebben we opgegeven bij de afvalverwerking van de gemeente." En de gemeen te, die ziet de groep natuurlijk ook graag. Zó graag, dat ze binnenkort een veegwagentje overhandigt. Dat komt mooi uit, zeggen de jon vlissingen - Stichting Vakantie werk Zeeland biedt ook dit jaar va kanties aan voor mensen met een minimuminkomen. Gezinnen kun nen een week naar Paasheuvel- groep De Pinksterbloem in Vier houten, alleenstaanden en echtpa ren tien dagen naar Spanje. Voor de vakantie naar Vierhouten zijn twee weken beschikbaar, van 11 tot 18 juli en van 18 tot 25 juli. De vakantiebus naar Salou (vol- pension in hotel Los Angeles) ver trekt op 19 september en keert op 28 september terug. Vakantiegan gers worden met een luxe bus naar hun bestemming gebracht. Mensen die maximaal 110 procent van de bijstandsnorm krijgen (dus ook mensen met een AOW-uitke- ring) komen in aanmerking voor de goedkope vakanties. De drie Walcherse gemeenten en de stich ting Moerman Promotie Vlissin gen dragen bij. Gezinnen moeten een eigen bijdrage betalen van 40 euro per persoon, die voor alleen staanden en echtparen 170 euro per persoon. Belangstellenden kunnen zich in schrijven op 14 april in Middel burg (Stichting Welzijn Middel burg, Oranjelaan 19; van 10.00 tot 12.00 uur) en in Veere (gemeente huis Domburg; van 14.00 tot 16.00 uur) en op 15 april in Vlissingen (wijkcentrum Het Palet, Irislaan; van 13.30 tot 17.00 uur). Mensen die zich willen inschrij ven, moeten een overzicht van hun maandelijkse inkomsten mee nemen. De aanbetaling bedraagt 40 euro voor gezinnen en 60 euro voor alleenstaanden en echtparen. Meer informatie via 0118-419999. T JEANS CASUA NIEUWE BURG 27 MIDDELBU LS RG bij aankoop vanaf 100 middelburg - Ruim een jaar lang was een inwoner van Zwijndrecht betrokken bij een hennepkwekerij in Wissenkerke. De 29-jarige man was naar eigen zeggen gevraagd om te helpen bij het oogsten van de toppen. Vervolgens reed hij we kelijks naar de plantage om de 738 planten water te geven. Een ande re medewerker van de kwekerij stapte vorig jaar naar de politie om te vertellen over de illegale acti viteiten in de Ooststraat in Wis senkerke. Na die tip arresteerde de politie de man uit Zwijndrecht. In zijn garage trof de politie ook nog eens 83 gram cocaïne aan en 3085 xtc-pillen. Tegen de verdachte is gisteren voor de Middelburgse rechtbank een celstraf van drie jaar onvoorwaardelijk geëist. Uitspraak 16 april gens, anders moet je de vuilnisbak ken telkens omgooien. Zo'n karre tje draagt alles lekker zelf mee. Al een paar maanden neemt Arjan uit Aardenburg elke dinsdag en el ke donderdag de boot in Breskens naar Vlissingen, om daar de stra ten schoon te maken. Niet zozeer om zich nuttig te maken voor de maatschappij - hij heeft wel wat anders aan zijn hoofd - maar om lekker bezig te blijven. „Ik zit in de bijstand en ik heb al een paar re-in- tegratieprojecten gevolgd. Ik kom niet zo makkelijk aan de bak." Dat komt, zegt Arjan erbij, omdat hij drinkt. Hoewel het steeds beter gaat. „Sterke drank doe ik sowieso niet meer. Bier wel, maar dat ook steeds minder. Het gaat écht beter. Dat komt niet door praatgroepen of door gesprekken met de psy chiater. Ja, dat heb ik ook allemaal 'Ik wou dat iedereen tegen ze aankeek zoals ik: niet als junks, maar als mensen' gedaan, maar ik ben meer een doe ner. Daarom is die veeggroep zo goed voor mij. Hier kom ik niet in de verleiding. Eerlijk? Thuis had ik nu al aan het bier gezeten." Hoewel de route niet bewust langs de berk bij het HKPD voert, is Ar jan zich wel heel bewust van het publiek erbinnen. „Als ik een zwer ver of een verslaafde om een bier tje zie bietsen, zet me dat wel aan het denken. Dat is goed." Uitgeprikt, bijna pauze. „Dan gaan we samen lunchen", zegt de werk meester. Hij vraagt wie zin heeft. Sahim niet, die moet zijn medicij nen nog halen uit het Witte Huis. „Ik wil niet eten. Ik heb vannacht niet geslapen." Malawauw zegt dat dan juist goed is om toch even te eten. Maar het mag ook straks. Het begrip moeten kent hij niet. Noem het relaxed, hij noemt het respectvol. „Ik hou van mensen. Ik heb vijftien jaar tussen vier muren gewerkt als gevangenisbewaarder, ik ben blij dat ik lekker buiten ben met die gasten. Ik wou dat ieder een zo tegen ze aankeek als ik: niet als junks, maar als ménsen." middelburg - Door een computer storing heeft de gemeente Middel burg gisteren geen rijbewijzen en paspoorten kunnen aanvragen. De problemen zijn zo groot dat ze waarschijnlijk vandaag pas opge lost kunnen worden. Al in de ochtend ontstond een pro bleem met het computernetwerk. Ambtenaren konden internet en e-mail niet gebruiken maar ook niet in de systemen om bijvoor beeld documenten aan te vragen voor burgers. Ook hun gewone werk konden ze voor een deel niet doen. De gemeente heeft geprobeerd een noodvoorziening te maken zo dat de dienstverlening toch hervat kon worden. In de loop van de middag bleek dat het niet zou gaan lukken om dezelfde dag nog weer volledig aan het werk te kun nen. Ook de website van de ge meente was onbereikbaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 28