Sluiting zandplaten is voorbarig Sell lid I25 Brede school gaat meer sporten en bewegen Biddag wordt l'Escaut door met vernieuwingen anders ingevuld WALCHEREN 31 36 en 37 Watersportverbond verwacht geen schade door groei recreatie. Woningcorporatie praat over de oude huizen in de Bonedijkestraat. mmm almanak Betere naam Student op zoek naar bijbaantje kan achter stuur bus kruipen Nederlanders varen wel bij oliedollars uit Rusland Vrijdag 4 april 2008 Tip? redwalch@pzc.nl door Maurits Sep VLISSINGEN - Een gedeeltelijke af sluiting van zandplaten in de Wes- terschelde vanwege een groei van de recreatievaart is voorbarig. Dat vindt Het Watersportverbond. „Wij varen om te genieten van de natuur, niet om die te vernielen", zegt Kees van der Vaart, bestuurs lid regio Deltawateren en belast met de portefeuille Westerschelde. Provincie, Rijkswaterstaat en de ge meenten langs de Westerschelde denken na over een regeling om de toegankelijkheid van zandpla ten te verminderen. Watersporters mogen daar nu het hele jaar door op komen, maar omdat er steeds meer watersporters op de Wester schelde komen, willen de overhe den de toegankelijkheid van de pla ten verminderen. Om zeehonden en vogels te beschermen zouden sommige platen een deel van het jaar (met name tijdens het broed- seizoen) verboden gebied moeten worden. Een betredingsverbod gaat de wa tersporters echter veel te ver, zegt Van der Vaart. „Wij verblijven nu soms op zandplaten, maar altijd in volledige harmonie met de natuur. Als ergens zeehonden liggen, gaan watersporters een stuk verderop liggen. Bovendien zijn het vooral de watersporters die hier in de buurt wonen, die recreëren op zandplaten. De Westerschelde is een moeilijke rivier om te beva ren. Passanten gaan meteen naar de havens. Alleen de lokalen ko men op de platen." Van der Vaart verwacht mede daar om ook niet dat het door de toena me van het aantal watersporters in Zeeland drukker zal worden op de zandplaten. „Het kan wel zo zijn dat Vlissingen aantrekkelijker wordt voor mensen met een jacht, maar dat zijn vooral mensen die naar het Veerse Meer willen, of naar zee." Het Watersportverbond en de His- W* Zeeuwse overheden overwegen de toegang tot zandplaten in de Westerschelde te beperken om de natuur te beschermen. Het Watersportverbond protesteert. wa zijn niet faliekant tegen ge sprekken over beheersmaatregelen voor de zandplaten, merkt Van der Vaart op. „Maar dan wel in een breder verband met andere plannen voor natuur, zoals Natura 2000 en Vogel- en Habitatrichtlij nen. We moeten die zandplaten er nu niet uit lichten omdat in Vlis singen plannen zijn voor een nieu we jachthaven. Als we niet op een goede manier afspraken kunnen maken, moeten we misschien wel tegen de nieuwe jachthaven in Vlissingen protesteren en dat zou toch krom zijn." door Dominica Groenleer MIDDELBURG - „We want more!" roept een groepje jongens uit de hoogste groepen van de brede school in Middelburg nadat hun korte streetdance les is afgelopen. Streetdance was een van de spor tieve activiteiten waar de leerlin gen van de brede school mee aan de slag gingen. De school is giste ren officieel van start gegaan als sCOOLsport-school. Als enige in de gemeente zal de school iedere dag wat meer gaan sporten en be wegen met de leerlingen. De start viel samen met de landelij ke recordpoging '30 minuten bewe gen'. Alle negenhonderd kinderen van de brede school, Kinderop vang Walcheren en Stichting Ar duin deden dertig minuten lang verschillende sportieve activiteiten verdeeld over drie pleinen. Naast streetdance werd er onder meer touwtjegesprongen. Voor aanvang van de activiteiten zorgden de kinderen uit de kinder- raad van de school voor een korte warming-up voor de kleuters. „En even strekken nog. Ja, goed zo. Zijn we allemaal een beetje warm?" roept een jongen uit de raad. Er volgt een oorverdovend 'ja!', waarna de dertig minuten sporten en bewegen kunnen be ginnen. foto Lex de Meester THOLEN - Zoals verwacht heeft een ruime meerderheid in de Thoolse gemeenteraad gisteravond inge stemd met een andere invulling van bid- en dankdag in de gemeen te. Dat betekent dat het gemeente huis voortaan open is op beide da gen. Tijdens de commissievergade ring van vorige week werd het pleit in feite al beslecht. PvdA, WD en CDA gaven toen aan af te willen van de strenge regels die nu gelden op bid- en dankdag. Deze partijen hebben tien van de negen tien zetels. Gisteren bleek Alge meen Belang Tholen zich bij het gezelschap aan te sluiten. Het nieuwe beleid houdt ook in dat openbare scholen keuzevrij heid krijgen. In de oude situatie moesten zij verplicht sluiten. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Woningcorporatie l'Escaut heeft van de gemeente Vlissingen extra subsidie gekregen voor het grondig vernieuwen van het Middengebied. Om hoeveel geld het precies gaat, konden de woordvoerders van zowel l'Escaut als de gemeente Vlissingen giste ren niet zeggen. Het geld wordt ge bruikt voor het maken en uitvoe ren van nieuwe plannen in de wijk. Het eerste deel van het grote ver nieuwingsproject in het Middenge bied is in volle gang. Het ronde ap partementencomplex in het toe komstige Spaans Kwartier staat in de steigers en vandaag wordt de eerste paal geslagen voor de ande re woningen. l'Escaut heeft nu met de gemeente afspraken gemaakt voor de volgen de fase: het vernieuwingsplan voor de Bonedijkestraat, de twee flats om de hoek in de President Rooseveltlaan en de zogenoemde Engelse wijk. „Die woningen zijn in een kwalita tief slechte staat", zegt Thea de Feijter van l'Escaut. „We hadden aanvankelijk het plan van twee wo ningen één woning te maken en W* Woningcorporatie l'Escaut gaat in 2008 en 2009 verder met het maken van herstructureringsplan nen voor Paauwenburg, Souburg en straten in het Middengebied. die te verkopen. Maar nu er meer geld beschikbaar is gekomen, zijn eigenlijk alle opties open. Er moet wel iets gebeuren. Maar dat zou ook een grootscheepse renovatie kunnen zijn." De woningcorporatie houdt woensdag 14 mei een bijeenkomst voor de bewoners om te horen wat hun wensen en gedachten zijn. De bedoeling is nog dit jaar een visie klaar te hebben voor dit project. Daarnaast heeft l'Escaut met de ge meente afgesproken dat er in 2009 - een jaar later dan gepland - ge sprekken worden gevoerd met be woners uit Paauwenburg en Sou burg en met bewoners van de Pre sident Rooseveltlaan, de Breitner- laan en de Tooroplaan over de toe komst van die woningen. Tip? redactie@pzc.nl Schouwen-Duiveland verdient een betere naam. Zeg je Renesse of Zierikzee, dan weet iedereen dat je praat over het noordelijk ste Zeeuwse eiland met zijn stran den, discotheken en monumen ten. Bovendien is Schouwen-Dui veland - net als Scheveningen - voor onze Duitse gasten onuit spreekbaar. Daarom zint de wet houder op een andere naam. Het was een leuke aprilgrap van het plaatselijk weekblad en de wet houder van toerisme. Dat wist die Zierikzeese wetenschapper ook wel. Maar omdat hij zo het zijne denkt over durf en slagvaar digheid van het gemeentebestuur deed hij toch een suggestie: de ge meente Luttelgeest.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27