Vliegtuig stort neer in Suriname: 19 doden aww.aenietenopziinitaliacins.il minde nieuwe fiat 5001 "f a f Senior Gamej Meer troepen Navo naar Afghanistan Rita Verdonk wil de 'weg met ons-stroming' in Nederland te lijf. Word ook abonnee! Vrijdag 4 april 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 80 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 'Eigen cultuur voorop' BOEKAREST - De Navo-landen heb ben gisteren in Boekarest besloten meer militairen te sturen naar Af ghanistan. De commandant van Isaf wil ïo.ooo man extra, maar krijgt er minder. Frankrijk zegde er 700 toe en de Verenigde Staten 1000. Verder bleef het bij kleinere toezeggingen. pagina 9: Parijs wil militaire hoofdrol Rita Verdonk heeft niets nieuws te bieden Tijdens bid- en dankdag moeten openbare voorzieningen open zijn ^ns WSÊÊBBDËÊËÊÈ 79% oneenf 21% aantal reacties: 550 12° HET WEER: O Bewolkt AMSTERDAM - De politieke bewe ging van Rita Verdonk wil voor al les het karakter van Nederland be waren. Dat wordt nu bedreigd door andere culturen, maar Neder landers moeten zich niet meer aan passen. Zij dienen hun eigen cul tuur en vrijheden voorop te stel len. Dit stelde de politica gisteravond in Amsterdam waar zij een deel van het partijprogramma van Trots op Nederland onthulde. Bui tenlanders die naar Nederland ko men, dienen zich aan te passen. Ze moeten zich volgens Verdonk houden aan wetten en plichten als: Nederlands spreken en schrij ven, werken of een kind opvoe den. Als ze zich daar niet aan hou den moeten ze het land uit. Nu is er volgens Verdonk een 'weg met ons-stroming' die wil doen ge loven dat de Nederlandse cultuur niet meer bestaat. „Die onze nor men en waarden zelfs minderwaar dig vindt ten opzichte van andere culturen. Zij stellen zelfs ons Sin terklaasfeest ter discussie." Marok kanen en Antillianen zijn volgens haar oververtegenwoordigd in de criminaliteitscijfers. Die wil ze straffen 'op een manier die ze voe len'. Verdonk: „Geen lachwekken de taakstraffen meer maar herop voeden." De ouders moeten naar een opvoedcursus en de kinderbij [:m%! Trots op Nederland wil voor alles het bedreigde karakter van ons land bewaren, zei boegbeeld Rita Verdonk gisteren bij de presenta tie van haar partijprogramma. slag gaat naar een heropvoedorga nisatie. Een huiseigenaar of winke lier mag zijn eigendom bescher men tegen een dief De indringer moet maar bewijzen dat hij geen kwaad in de zin had. Provincies wil Verdonk afschaffen. De Tweede Kamer kan terug naar 75 zetels. Als ministers of wethou ders vertrekken moet ook de amb telijke top weg. Op de andere thema's wil Ver donk gevoed worden door haar sympathisanten. Via internet kun nen die hun ei kwijt. pagina 4: traag klinkt het Wilhelmus DOMBURG - Eén van de parade- paardjes van de Europese Senior Games 2009, de atletiek, gaat aan de neus van Vlissingen voorbij. Door het getalm over de aanleg van een sportboulevard tussen Vlissingen en Middelburg is de or ganisatie op zoek gegaan naar een alternatieve locatie. Die is gevonden op sportpark Ban- nink in Zierikzee, zo werd gisteren in Domburg bij de presentatie van het evement bekendgemaakt. Ook in alle andere Zeeuwse gemeenten wordt tenminste één van de 21 on derdelen afgewerkt. Het is de eer ste keer dat de Senior Games in Eu ropa worden gehouden. Verwacht wordt dat zo'n 3500 sporters van 50 jaar en ouder zullen meedoen. pag 2/3: een Olympisch vonkje slaat over naar Zeeland Rita Verdonk groet haar aanhang bij de presentatie van de plannen van haar politieke beweging Trots op Nederland. foto Koen van Weel/ANP PARAMARIBO - Bij een vliegramp in het oosten van Suriname zijn giste ren mogelijk negentien doden ge vallen. Volgens onbevestigde berichten stortte een toestel van de maat schappij Blue Wing gisteren rond het middaguur (Nederlandse tijd) neer tijdens de landing op het vliegveldje van Benzdorp, een plaatsje aan de Marowijne-rivier in het oosten van Suriname. Alle zeventien passagiers en twee be manningsleden zouden daarbij om het leven zijn gekomen. Het toestel van Blue Wing kwam van de luchthaven Zorg en Hoop bij Paramaribo, een klein vliegveld dat alleen gebruikt wordt voor bin- VERDER Zeeland: 2, 3, 25 t/m 31; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland; 7 t/m 9; Meningen: 11; Auto: 15 en 17; Weer; 22; Strips: 23; Cultuur; 34; Economie: 36 t/m 39; Sport: 41 t/m 45; Televisie: 46 en 47. nenlandse vluchten. Naar verluidt bevonden zich geen toeristen aan boord. Alle passagiers zouden Suri naamse ambtenaren zijn geweest en medewerkers van het telecom- bedrijf Telesur. Volgens een ande re bron zouden er ook Braziliaan se goudzoekers aan boord zijn ge weest. Reddingswerkers waren gistera vond nog onderweg naar de plaats des onheils. Het gebied waar het toestel neerstortte is eigenlijk al leen via de lucht redelijk bereik baar, maar het was gisteren nog onduidelijk of de landingsbaan van Benzdorp nog bruikbaar is. pagina 9: crash roept herinneringen op aan ramp 1989 Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 Italië ligt de komende weken in Zonnemaire! Met op-en-top Italiaans design uan o.a. Selua, Minotti, Artemide en Poliform. Wie in dit 'little Italy' zijn/haar slag slaat maakt kans op een lang weekend gratis in de nieuwe Fiat 500 rijden, een weekend Tirol of: 6en Flflt 5OO.' Nieuwsgierig? Ongeduldig? Kijk nu op: 1 o N 711",,»..»* www|nte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1