Binnenland Donner gelooft niet in verplicht percentage vrouwen in de top A-MERKEN SANITAIR TEGEN ARSOLUTE RODEMPRIJZEN Nederlanders aan de slag tegen piraten FNV-voorzitter Agnes Jongerius pleit voor een wettelijk quotum. 2e Ballonprikaktie met extra kortingen van 3 tlm 101 (bij aankoop van een badkamer van minimaal 2500,- Mensen raken onwel na openen container Verniel-me-nietboom prooi voor vandalen Hulpbisschop: minder vlees is minder seks Mensen onwel na openen container Amsterdammer moet roze huis bruin maken Ruime showrooms met de nieuwste collectie! Staat uw merk er niet bij? Vraag er gerust naar... wij kunnen alles leveren! PZC Donderdag 3 april 2008 7 fil MOMBASSA - Het fregat Hr. Ms. Evertsen is gisteren be gonnen aan de missie in Somalië. Het schip lag al eer der klaar, maar de Tweede Kamer stemde pas dinsdag in met de inzet. De Nederlanders beschermen de ko mende drie maanden overzeese voedseltransporten te gen piraten die de Somalische wateren onveilig maken. De Nederlanders hebben de taak overgenomen van de Denen. Het gaat om een internationale operatie naar aanleiding van een verzoek van het World Food Pro- gramme van de VN. foto Peter van Bastelaar/ANP HILVERSUM - Minister Piet Hein Donner (Sociale Zaken) ziet niets in het voorstel van FNV-voorzitter Agnes Jongerius voor een wettelijk quotum voor vrouwen in topfunc ties. Dat leidt tot overspannen ver wachtingen en dat werkt alleen maar averechts, zei de minister gis teren in het radioprogramma De Ochtenden. Jongerius wil een wettelijk quo tum om te zorgen dat vrouwen over vier jaar veertig procent van de topfuncties bekleden. Volgens haar is in Noorwegen ook pas re sultaat geboekt nadat een quotum was ingevoerd. Volgens de minis ter heeft Jongerius gelijk dat ze zor gen heeft over het aandeel van vrouwen. Maar het leidt tot de ver wachting dat als je iets in de wet zet het gebeurt, zei hij. Dat is niet zo, leert de ervaring met allochto ne werknemers. In Noorwegen moeten sinds janua ri vier op de tien topbestuurders van beursgenoteerde ondernemin gen vrouw zijn. „Noorwegen laat zien dat het werkt", zegt Jonge rius. „Ook Spanje en Denemarken nemen hier een voorbeeld aan. Ik zie geen reden waarom wij het ook niet kunnen proberen." In Noorwegen was op het mo ment dat de regeling werd aange kondigd, in 2003, minder dan ze ven procent van de topbestuur ders vrouw. Volgens Jongerius clai men werkgevers in Nederland al ja ren goede bedoelingen te hebben met vrouwen, maar is het al 25 jaar niet vanzelfsprekend dat vrou wen doorstromen naar de top. „Wat mij betreft wordt het quo tum dit najaar ingevoerd." Recent onderzoek van Eurostat, het statistisch bureau van de Euro pese Unie, toonde aan dat Neder land achterloopt als het gaat om het percentage vrouwelijke mana gers. In Nederland is een op de vier managers vrouw, het Europe se gemiddelde is een op de drie. Jongerius: „Als het om het percen tage vrouwen in de top van bedrij ven en organisaties gaat, bungelt Nederland samen met Botswana ergens onderaan." IC Stoomcabine/Whirlpool aktie. Spectaculaire aanbiedingen op de stoomcabines van o.a Ho, Schavis, Hi-jo, Villeroy Both. alle A-merken, o.a. Grohe, Villeroy Boch en Sphinx keramiek en Hüppe etc. Voorbeeldkorting: Kranen Sani-Dump korting 25% IN irtinj max 10* ROTTERDAM - Na het openen van een container in de Botlek in het havengebied van Rotterdam zijn gisteren veertien personen onwel geworden. Ze moesten allemaal naar het ziekenhuis, aldus een woordvoerder van de veiligheidsre gio Rotterdam. De klachten be stonden onder meer uit misselijk heid, een drukkend gevoel op de borst en duizeligheid. Het is niet bekend welke stof de oorzaak is. MOERGESTEL - Vijfentwintig dagen, zo lang duurde het voordat de 'ver niel-me-nietboom' in het Brabant se dorp Moergestel ten prooi viel aan brandstichters. De stichting WieKentKunst heeft dinsdag aan gifte gedaan van vandalisme, meld de een woordvoerder van de poli tie gisteren. Het wilgje was juist be doeld als statement tégen vandalis me. Hulpbisschop De Jong foto ANP ROERMOND - Monseigneur Everard de Jong, hulpbisschop van Roer mond, raadt jongeren aan minder te eten en dan vooral minder vlees. Dat is zeker goed voor jonge ren die moeite hebben kuis te le ven, zegt De Jong in het jongeren blad Omega. Volgens de hulpbis schop is de consumptie van vlees van invloed op seksuele verlan gens. ROTTERDAM - Na het openen van een container in de Botlek in het havengebied van Rotterdam zijn gisteren vijftien mensen onwel ge worden. Ze moesten allemaal voor controle naar het ziekenhuis. De klachten bestonden onder meer uit misselijkheid, een drukkend ge voel op de borst en duizeligheid. Het is onbekend welke stof de oor zaak is, aldus een woordvoerder van de veiligheidsregio Rotterdam. AMSTERDAM - Een Amsterdammer die de voorgevel van zijn huis roze verfde, moet een dwangsom beta len als hij zijn woning niet over schildert. Dat heeft de Raad van State gisteren bepaald. Het huis zou te veel afwijken van naastgele gen panden en het negentiende- eeuwse karakter van de wijk. De man moet zijn huis weer een mat te, bruine kleur geven. 85 Badmeubels: o.a. Thebalux, Primabad, Pelipal, Sanijura, Riho, Hagon, Gebo, Banubad, iDetrsrmmerie, Sphinx en Villeroy BoOh. 80 Douchecabines: o.a. Hüppe, Sphinx, Sealskin, Kerml, Samo, Riho, iNovaliini, Villeroy 'Boch en PDP. 90 Baden: o.a. Villeroy Boch, Sphinx, Riho, iHoesoh, Ucosan en Wave Design. Sanitair: o.a. Duravlt, ildeaal Standaard, Laufen, Kerarnag en alle series van Villeroy Boch en Sphinx. Kranen: o.a. 'Hansgrohe, Darnixa. Dornbraoht, Borma en alle series van Grohe. Stoomcabines: o.a. Riho, Jaoux/i, Vllloroy iBooh, 'RMo, en Schavis, Wand- en Vloertegels: o.a.'Grespanla, Sphinx en Villeroy :Booh.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7