Zeeland PZC 25 ZMF is laster' mosselsector beu déD RVKKE RY SS ik BEVELANDEN-THOLEN 35 31 ■HMÉÉSlr m Begin bouw startershuizen Yerseke Intercity-motie valt verkeerd in Reimerswaal PRIJZEN CIRCUS 1_ Zwartepieten maakt problemen alleen maar groter. Brasseriemenu met Kanteling Johan de Boose poëzie Versterking f Musea openen de deuren weer in het weekeinde Politie sluit aantal kleinere bureaus in Zeeland Donderdag 3 april 2008 Tip? redgoes@pzc.nl door Harmen van der Werf GOES - Dernosselsector is volstrekt verkeerd bezig door natuurbescher mingsorganisaties de schuld te ge ven van het voorlopige verbod op mosselzaadvisserij in de Wadden zee, aldus de Zeeuwse Milieufede ratie (ZMF) in een gisteren uitgege ven persverklaring. Mosselkwekers maken de problemen alleen maar groter en dragen niet bij aan een constructieve oplossing, stelt de ZMF, door een 'heilige oorlog' te voeren tegen natuurbeschermings organisaties. ZMF-medewerker-Gijs van Zonne veld heeft de persverklaring opge steld. Hij is onaangenaam verrast door de reacties uit de mosselsec tor, met name die van voorzitter Wout van den Berg van vissersver eniging Algemeen Belang uit Brui- nisse. Van den Berg hekelde afgelo pen vrijdag in felle bewoordingen de 'groene leugen' die natuurbe schermingsorganisaties over onder de mosselzaadvisserij zouden ver spreiden. Met hun kritiek zijn Van den Berg en zijn collega's naar het oordeel van Van Zonneveld aan het foute adres. Zij moeten in Den Haag zijn, bij het ministerie van Land bouw, Natuur en Voedselkwaliteit IJl De Zeeuwse Milieu Federatie vindt dat natuurbeschermingsor ganisaties geen schuld hebben aan het voorlopige verbod op mosselzaadvisserij. (LNV). LNV heeft jarenlang slecht onderbouwde vergunningen voor mosselzaadvisserij afgegeven, stelt Van Zonneveld. Er is onvoldoende in beeld gebracht of zaadvisserij schadelijke gevolgen heeft en wel ke, zoals ook de Raad van State eind februari stelde. „Dat de ver gunning 2006 is vernietigd, kan geen verrassing geweest zijn voor de sector." „Wij vragen de minister niets an ders dan te zorgen voor een gezon de natuur", zegt Van Zonneveld. „Als daar helderheid over is, kan gezocht worden naar de beste ma nier om een juridisch houdbare vergunning te maken." LNV heeft aangegeven deze zoektocht bin nen -enkele maanden af te ronden. Er kan ruimte blijven voor visserij, aldus Van Zonneveld. Hij ziet kan sen voor innovaties, zoals het in vangen van mosselzaad in het wa ter. „Wij willen ook een werkelijk duurzame, economisch vitale mos selsector." De ZMF was overigens geen partij bij de Raad van State, maar de Waddenvereniging en Vo gelbescherming. vanavond vanaf 17.30 uur soep van doperwten, paella of gevulde courgette en ij staartje 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 kijk ook op: wwv\ donderdag 3 april 19.30 uur 13 x overleven presentatie poëziebundel zaterdag 5 april 12.00 uur /.drukkerijmiddelburg, nl YERSEKE - In het plan Steehof, aan de Govert Flincklaan in Yerseke, is gisteren begonnen met de bouw van tien starterswoningen. Het is het derde startersproject in de ge meente Reimerswaal, na Oostdijk en Rilland. Voor de tien woningen hadden ze ventien mensen interesse getoond, er moest dus worden geloot. In de tweede helft van dit jaar wordt wellicht nog begonnen met de bouw van starterswoningen in Kruiningen (Zandweg). Daarna is Hansweert (Braakmanstraat) aan de beurt. Tip? redactie@pzc.nl Als groepsleider van de onder houdsploeg bij de Stoomtrein Goes-Borsele moet die inwoner van Goes ook nieuwe medewer kers wegwijs maken. Op een zaterdagochtend was het weer zover. Een jongen van een jaar of vijftien kwam de ploeg versterken. Na een korte introductie spoor- bouwtechniek had de groepslei der een laatste mededeling voor de nieuwe stoomtreinmedewer ker. „In het begin zullen de ter men je wel om de oren vliegen, maar als je iets niet weet kun je het altijd vragen." Waarop de jongen antwoordde: „Eehhm, ik heb nu al een vraag, wat zijn termen precies...? COLIJNSPLAAT - Kreeft en het goede doel, dat bijt elkaar niet. In de vismijn in Colijnsplaat leverde een Amerikaanse veiling van de eerste Ooster scheldekreeft van het seizoen, een enorm gevaar te, gevangen en gegeven door Piet Maaskant van de Bru 28, 3300 euro op voor de CliniClowns. Ri- nus Platschorre uit Kortgene was de laatste bie der. In Tholen waren het dinsdag al de sublieme Oosterscheldekreeften, die - bereid en voorzien van wijn - 1500 euro in het laadje brachten. Het geld ging naar het Streekmuseum De Meestoof in Sint-Annaland. foto Willem Mieras door Luc Oggel KRUININGEN - Het gemeentebe stuur van Reimerswaal is ont stemd over een motie die maan dagavond door de Middelburgse gemeenteraad is aangenomen. Daarin staat dat het Middelburgse college van B en W met NS in ge sprek moet gaan over behoud van de intercity in Zeeland. „Schanda lig", zegt de Reimerswaalse wet houder Cees Knuit (PvdA). De motie was een initiatief van de CDA-fractie. Raadslid Jo Kodde liet weten de huidige dienstrege ling (één keer per uur een stop trein en één keer per uur een inter city) prima te vinden. Waarschijn lijk eind dit jaar verandert dat. Dan zullen er twee intercity's per uur rijden, die echter wel op alle stations stoppen. De Middelburgse raad wil nu dat de 'echte' intercity behouden blijft, tot ongenoegen van Knuit. „We hebben met pijn en moeite die stations kunnen openhouden (voor Krabbendijke, Kapelle-Biezelinge en Arnemui- den dreigde sluiting) en nu gaat Middelburg ineens klagen." De Kapelse wethouder Jon Hersel- man liet ook al weten ontstemd te zijn over de Middelburgse handel wijze. inhetV&O or\\zenC»rcU

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 71