Verpaupering bedreigt Axelsestraat Meldpunt Thuishulp en Burenhulp stoppen 'Sluis moet niet op stoel van ondernemer Cadzand-Bad zitten' Markt niet het regionale hart Informatie-avond over dementie Voorontwerp bestem mingsplan Terneuzen Midden gereed. Gemeente moet zich louter beperken tot bestemmingsplan. Open dag praktijk natuurgeneeskunde Kunstuitleen verlengt expositie Ernst Joachim ZPZC Donderdag 3 april 2008 29 door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De Axelsestraat in Terneuzen heeft qua bebouwing, inrichting en functies een bijzon dere karakteristiek. Leegstand en verpaupering vormen hiervoor echter een bedreiging waarop snel dient te worden geanticipeerd. Dat staat in het voorontwerp bestem mingsplan Terneuzen Midden. Dit gebied omvat het deel van de be bouwde kom dat ligt tussen de Otheense Kreek, de Waterviolier, Laan van Othene, Vrijheidslaan, Margarethalaan, de Westerschelde, de Scheldeboulevard, Van Steen bergenlaan, Verlengde Van Steen bergenlaan, Kennedylaan, Haar- manweg, Dokweg, Zuidlandstraat en de Serlippensstraat. Behalve voor de Axelsestraat wordt ook aandacht gevraagd voor de open 'groene' ruimte evenwij dig aan de Azaleastraat die nu een onverzorgde 'braakliggende' uit straling heeft. Door middel van herinrichting als park of heront wikkeling met bebouwing kan hierop worden ingespeeld, wordt gesteld. Aangrenzend aan deze groenzone ligt het kleine buurtwinkelcentrum aan de Gera niumstraat, dat wordt gekenmerkt door leegstand. Een ander aan dachtspunt is de parkeerdruk op de wijk rondom het winkelcen trum in de Serlippenspolder. Aan- 1^ Het nieuwe bestemmingsplan Terneuzen Midden is bedoeld om de bestaande situatie in het noordelijk deel van kern Terneu zen goed te regelen. dacht verdient ook de leefbaarheid in het voormalige dorp Othene. Nu is het een wijk waar de kwali teit van de bebouwing en de bui tenruimte beter kan. Bij herstruc turering of renovatie moet hier re kening mee worden gehouden, al dus het bestemmingsplan. Het be leid moet de komende jaren ge richt zijn op enerzijds het behoud en de verdere ontwikkeling van de bestaande kwaliteiten en ander zijds het waarborgen van de leef baarheid van de wijken. Dit geldt met name voor de oudste wijk in het plangebied, Lievenspolder. De grootste ontwikkeling momen teel in Terneuzen Midden is het volbouwen van de nieuwe wijk Rietlanden. Daarnaast wordt op termijn het verzorgingshuis Ter Schorre gesloopt en vervangen door appartementen. Extra aan dacht verdient volgens het bestem mingsplan het gebied rond de Van der Peijlstraat. Hier ligt nu een 'on bestemde' groenzone. Aangren zend staan twee leegstaande en vervallen panden. De voormalige meubelzaak staat ook leeg. Agri- markt wil een supermarkt begin nen, maar de gemeente is tegen. door Frank van Cooten CADZAND-BAD - Boudewijn 'Bon nie' Vergouwe van The Holiday Shop in het dagjescentrum langs boulevard De Wielingen in Cad- zand-Bad heeft het toekomstige ap partementencomplex van Van der Poel tegenover het dagjescentrum in miniatuur gebouwd. „De poli tiek heeft geen flauw idee wat de gevolgen zijn van dit twintig me ter op zich best fraaie hoge ge bouw voor ons." De maquette is weliswaar niet flit- 'Door verdeel en heers politiek is er enorm veel frustratie in Cadzand-Bad' send maar wel op schaal. „Daarom vind ik het jammer dat ik geen toe stemming kreeg voor een presenta tie in de commissie Ruimte. Kijk, de gevolgen zijn duidelijk te zien. Onze bestaande bebouwing is acht tot negen meter hoog. Van der Poel bouwt twintig meter hoog. Je kunt de gevolgen wel raden. Daar om pleiten wij voor de vaststelling van een bestemmingsplan voordat de eerste spa de grond in gaat. In dit bestemmingsplan moeten alle bouwhoogtes goed zijn geregeld TERNEUZEN - De Markt in Terneu zen moet niet het regionale hart van Zeeuws-Vlaanderen worden. Dat vindt de Terneuzense Pv- dA-wethouder Co van Schaik. Volgens Van Schaik zou een derge lijke positie van het Terneuzense plein de verhoudingen in Zeeuws-Vlaanderen geen goed doen. „Dat we de Markt wat gezel liger inrichten, wat meer uitstra ling proberen te geven is prima, maar we mogen niet de pretentie hebben om ons plein tot het ver pozingscentrum van de regio te maken. Dat zou ten koste gaan van de marktpleinen in Sluis, Hulst en Oostburg. Die plaatsen hebben ook het recht om een ge zellige pleisterplaats te hebben. Ga je daar aan voorbij, dan is dat niet goed voor de verhoudingen in de regio. Verhoudingen die door be paalde ontwikkelingen toch al niet zo goed zijn", aldus Van Schaik. De maquette met links de nieuwbouw. zodat onze mogelijke toekomstige Collega-ondernemer Tini van de bouwplannen niet op bezwaren Luijster gaat nog een stap verder, stuiten van bewoners van het nieu- „De Sluise gemeenteraad moet we appartementencomplex." zich beperken tot de vaststelling foto Wim Kooyman van het bestemmingsplan en niet op de stoel van de ondernemer gaan zitten. De ondernemers van Cadzand zijn goed in staat zelf bouwplannen te ontwikkelen. De kleine ondernemers hebben meer belang bij Cadzand dan projectont wikkelaars." Van de Luijster twijfelt daarom over de haalbaarheid van het ambi tieuze project 'Cadzand-Bad, Na tuurlijk Stijlvol'. „De gemeente wil alles zelf regelen. Maar zo werkt het niet. Aan de ondernemers is nooit gevraagd wat zij willen." Zij hekelt de in haar ogen voor keursbehandeling voor Van der Poel die in september mag begin nen met bouwen. „Dat zorgt voor enorm veel frustratie in Cadzand. „En wij zitten straks anderhalfjaar in een bouwput. Voor ons is op het gebied van bijvoorbeeld parke ren niets geregeld. En ook de toe komst van disco Joy is nog steeds ongewis." Het ontbreken van een bestem mingsplan is echter het grootste ge mis. „Dat werkt willekeur in de hand. De verdeel en heers politiek zorgt al jaren in Cadzand-Bad voor ongewenste verdeeldheid en te veel frustratie." Wethouder Maria le Roy riep de ondernemers onlangs op eindelijk eensgezindheid te tonen. Van de Luijster reageert fel. „De gemeente werkt de verdeeldheid zelf in de hand. De gemeente moet zich be houdens het bestemmingsplan niet bemoeien met Cadzand-Bad. Dat doen de ondernemers wel. De politiek moet eindelijk eens ver trouwen hebben in ons." door René Hoonhorst OOSTBURC - De Stichting Welzijn West-Zeeuws-Vlaanderen heeft twee kleinere welzijnsorganisaties onder haar paraplu genomen. De stichtingen Burenhulp en Meld punt Vrijwillige Thuishulp West- Zeeuws-Vlaanderen hebben zich vorige maand beiden opgeheven. Door invoering van de Wet Maat schappelijke Ondersteuning werd veel vaker een beroep gedaan op de twee kleinere stichtingen. Hoe wel het Meldpunt en Burenhulp hun bestaan daarmee meer dan rechtvaardigden, liepen beiden aan tegen een tekort aan vrijwilli gers en professionele ondersteu ning. Door op te gaan in de Stich ting Welzijn kunnen de opgehe ven hulporganisaties meer en be ter werk doen voor hun vroegere cliënten is de verwachting. De vrijwilligers van Burenhulp de den boodschappen en kleine klus jes in en om het huis. Ook bege leidden ze zieken, ouderen en an dere hulpbehoevenden naar het ziekenhuis, een arts of een winkel. Het Meldpunt Vrijwillige Thuis zorg zorgde onder meer voor het koppelen van aanvragen voor vrij willige thuiszorg aan kandi daat-vrijwilligers of organisaties. De Stichting Welzijn kende al ouderenadviseurs en thuiswach ten. De stichting kijkt op welke manier het in één klap flink grote re reservoir vrijwilligers het beste kan worden ingezet. Daarnaast roept ze mensen op die belange loos maaltijden willen rondbren gen, (kleine) klusjes in huis of tuin willen doen of zich op andere wijze willen inzetten voor nood- druftigen. EEDE - Natuurgeneeskundige prak tijk Van der Hooft-Meulenaere aan het Dorpsplein in Eede houdt zondag 6 april van 14 tot 18 uur open dag. Natuurgenezers zijn geen wonderdokters, maar veel kwalen die niet genezen met 'ge wone' middelen zijn door handop legging, fytotherapie (helen met plantaardige middelen) of voe dingsaanpassing te verhelpen. TERNEUZEN - Bronzen beelden en pentekeningen van Ernst Joachim, vooral geïnspireerd op natuur en architectuur, zijn nog twee weken langer te zien in de Terneuzense kunstuitleen. Omdat de belangstel ling voor de expositie groter is dan verwacht, blijft het werk tot en met zaterdag 19 april tijdens ope ningstijden te bewonderen in de artotheek aan de Bellamystraat. BIERVLIET - Mantelzorgers, familie leden en vrienden van demente renden, kunnen op initiatief van zorg- en welzijnsorganisatie Aan Z informatie krijgen over dementie, de gevolgen van de ziekte voor de gezondheid, relaties, het omgaan met de ziekte en het belang van so ciale netwerken. Dag en nacht klaar staan voor een dierbare met dementie is niet mak kelijk, weten alle mantelzorgers. Daarom kunnen mensen op drie donderdagen (17 en 24 april en 8 mei) te weten komen hoe ze on dersteuning van vrijwilligers en professionals kunnen krijgen. De drie avonden worden gehouden in het dorpshuis van Biervliet en zijn telkens van 19.00 tot 21.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65