maar ook met ruimte voor lol Lonink volgt twee sporen Zweedse rockers in The Lane Nog geen oordeel eilandplan 'Stoppen met gemeentehuis' Kreeft voor het goede doel 's-Gravenhof Hulst opgenomen in route buurtbus College stelt zich niet stug op in plannen voor Kennedy en Koegors. College Terneuzen wil plan Scheldefront eerst goed bestuderen. ZPZC Donderdag 3 april 2008 27 Claudine Duitemeijer (I) en Carmen Sijnesael: „ledereen moet zich bij De Vereenigde Vrienden thuis kunnen voelen." foto Wim Kooyman Dat neemt niet weg dat elke muzi kant zich nog altijd moet kunnen aanmelden bij de harmonie, als hij of zij tenminste over twee muziek- diploma's beschikt. „Er moet ruim te blijven voor iedereen, daar ben en blijf je een vereniging voor. Ie dereen moet zich bij De Vereenig de Vrienden thuis kunnen voe len", vindt Duitemeijer. door Raymond de Frel en Wout Bareman TERNEUZEN - De discussie rond de vestiging van grote detailhandel in de Koegorspolder kan er wel eens voor zorgen dat de verwezenlij king van plannen voor met name de Kop van de Noordstraat en Ken- nedylaan-West in het centrum van Terneuzen in een stroomver snelling komt. Burgemeester Jan Lonink en wethouder Adhemar van Waes zijn er in elk geval niet ongelukkig mee. Lonink en Van Waes kijken HULST - In de dienstregeling van de buurtbus Oost-Zeeuws-Vlaan- deren wordt vanaf aanstaande maandag 7 april een nieuwe halte opgenomen; het 's-Gravenhof- plein in Hulst. Met deze nieuwe halte komen de Zaterdag viert De Vereenigde Vrienden in de Vlaanderenhal zijn verjaardag, dan wordt na negen maanden organiseren het kindje geboren dat 'Sas Proms' heet. Het moet meer dan eens aantonen dat spelen in een harmonie allang niet meer gelijkstaat aan 'stijfjes concer teren in een uniform'. Het kan een aanzet zijn om kinderen enthou- vreemd op van de mededeling van wat zij de Club van Vijf noemen (aannemer Van der Poel, woon- stichting Clavis, woninginrichter Naeye-Verstraten, handelsonderne ming De Hoop en projectontwik kelaar Nico Boussen) dat er in 2006 concrete plannen lagen voor de invulling van met name Kenne- dylaan-west en dat die, door onwil van de gemeente, nooit zijn verwe zenlijkt. Lonink: „Er ligt al 15 jaar een gezamenlijke verantwoorde lijkheid om dat gebied te ontwik- Volgeris Lonink kan het plan van de Club van Vijf bestudeerd wor den, terwijl de verkorte bestem mingsplanprocedure voor de Koe gorspolder loopt. buurtbusvereniging en de gemeen te tegemoet aan de wens van be woners uit de omliggende dorpen die graag boodschappen willen doen aan het 's-Gravenhofplein. De dichtsbijzijnde halte bij het plein is die aan de Grote Markt, siast te maken voor het spelen in een harmonie. Sijnesael: „De jeugd moet elkaar met het muziekvirus aansteken. Maar spelen in een harmonie vraagt wel discipline. Elke dag min stens een half uur repeteren is een vereiste. Het blijft echt niet zoals bij veel sporten bij één keer trai nen in de week; je bent er elke dag kelen. Planvorming is niet moei lijk, maar ze uitvoeren is een an der verhaal. We moeten bekijken of het klopt dat de Club van Vijf- en niet de Bende van Vier, want dat is kennelijk een Geuzennaam die ze zelfbedacht hebben - inder daad een plan had. Wij hebben aangegeven dat daar iets kon ge beuren, mits er maar een bovenre gionale trekker bij was. En die heb ben wij nooit gezien." Lonink vindt dat nu twee sporen moeten worden gevolgd: de ont wikkeling van de Koegors én het gebied Noordstraat/Kennedylaan. „Wij stellen ons niet star en stug op." Van Waes kort: „Of de plan nen samen kunnen worden verwe zenlijkt, moeten we bekijken." maar dat is voor mensen die slecht ter been zijn toch nog een heel eind. Nu worden ze voor de deur afgezet. Om de komst van de nieu we halte te vieren, trakteert de su permarkt de passagiers maandag 7 april op koffie en taart. weer mee bezig. Dat vraagt discipli ne." Tijdens Sas Proms wordt de har monie geassisteerd door tal van ar tiesten. Rappers, zangers en gast muzikanten dragen hun steentje bij om te laten zien dat De Veree nigde Vrienden ondanks de diver se pluimage en het hoge niveau zijn naam eer aandoet. OOSTBURC - Café The Lane in Oost burg profileert zich meer en meer als muziekcafé. De kroeg hoopt morgen veel (Zeeuws-)Vlaamse stonerrockers naar de Nieuwstraat te halen voor een optreden van de Truckfighters, een furore makende Zweedse band. De band trad eerder in Nederland op in roemruchte zalen als de Effe naar in Eindhoven en Waterfront in Rotterdam. De Truckfighters maakten onder meer naam in het voorprogramma van Fu Manchu. Op diverse internetsites woedden felle discussies of de Truckfighters een aanwinst zijn of dat ze slechts imitators zijn van bands als Sonic Youth of Queens of the Stone Age. Maar vriend en vijand zijn het er vaak over eens dat de Truckfigh ters garant staan voor een stevig en stomend concert. Het optreden op vrijdag 4 april be gint omstreeks 22.00 uur. In het voorprogramma staat de Zeeuwse stonerrockband The Massacrista. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Burgemeester en wet houders van Terneuzen laten zich nog niet uit over het ambitieuze plan voor allerlei waterattracties om en bij de voormalige veerha ven. „Wij kunnen hier pas een oordeel over geven na bestudering van het planconcept nadat het aan ons col lege is voorgelegd", antwoordden B en W op vragen van raadslid Cees Freeke. Die wilde weten of het college het eens is met voorzit ter Piet van Driel van de water sportvereniging Neusen die het plan van de Grontmij 'belachelijk' noemde. Onderdeel van het plan is de aanleg van een outdoor-ei- land in de Westerschelde. Echter, net op die plaats is de waterweg volgens ingewijden wel vijftig me ter diep. Aanleg van een kunstma tig eiland op die plaats zou dan ook handenvol geld kosten. Boven dien is er precies op die plaats ook sprake van sterke stromingen. In een eerste reactie liet natuurbe schermingsvereniging de Stelt- kluut al weten dat het plan Schel defront bovendien deels strijdig zou zijn met de aanwijzing als 'Na- tura 2000-gebied'. Cees Freeke wil de weten of burgemeester en wet houders die mening ook delen. „Aangezien het nog slechts een ge dachtegang is hebben wij ons hier over nog geen oordeel gevormd", luidt het antwoord van het colle ge- Burgemeester en wethouders van Terneuzen reageren nog niet op de forse kritiek op het idee om een kunstmatig eiland voor de Scheldedijk aan te leggen. SLUIS - De gemeente Sluis moet stoppen met de plannen voor de verbouwing van het gemeentehuis in Oostburg. Deze oproep komt van de WD-fractie in de Sluise ge meenteraad. „Ik kan het niet ver antwoorden voor mezelf en de burgers om daar maar stug mee door te gaan, terwijl we weten dat de gemeente Sluis miljoenen te kort komt", stelt WD-raadslid Chris van de Vijver. COLIJNSPLAAT - Kreeft en het goe de doel, dat bijt elkaar niet. In de vismijn in Colijnsplaat leverde een veiling van de eerste Oosterschel- dekreeft van het seizoen, een enorm gevaarte, gevangen en gege ven door Piet Maaskant van de Bru 28, 3300 euro op voor de Clini- Clowns. Rinus Platschorre uit Kortgene was de laatste bieder. In Tholen waren het dinsdag al de su blieme Oosterscheldekreeften, die 1500 euro in het laadje brachten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63