Jonkheer De Casembroot golfbreker De Noormannen Mathijs Hage vertrekt naar Baronie Eén op de acht is lid KNVB vergist zich in zaak Preto m -t -vf Voormalig commissaris van de koningin stond aan de wieg van club. Clubtopscorer gaat met pijn in het hart weg bij Zierikzee. In voetsporen van Cees Heijboer Schouwenaren verder in driebandentoernooi Protest Margriet SPZC Donderdag 3 april 2008 45 door Rudy Boogert WESTKAPELLE - De Noormannen... Ja, dat vond jhr. mr. A.F.C. de Ca sembroot wel wat. De jongste bur gemeester van Nederland stak bei de duimen in de lucht en Westka- pelle had de naam voor zijn voet balclub gevonden. Zonder de goed keuring van De Casembroot had De Noormannen nu 75 jaar later zijn diamanten jubileum niet ge vierd. De latere commissaris van de ko ningin in Zeeland (1948 en 1965) door Rudy Boogert WESTKAPELLE - Met de overstap dit seizoen naar het zaterdagvoetbal heeft De Noormannen de wind weer in de rug gekregen. Met 336 leden is één van de acht dorpelin gen lid van de club. Vorig seizoen kon de club met han gen en wurgen twee senioren teams op de been brengen. „Dat was echt de zwartste periode van de club", vindt voorzitter Ad Min- derhoud. „Toen vroegen we ons door Joop van den Oudenhoven COLIJNSPLAAT - Meest opvallende gebeurtenis in de herkansingen van het Gust Boonendriebanden- toernooi was de uitschakeling van titelverdediger Piet van Essen uit Goes. Daarnaast trok het optreden van deed zijn eerste bestuurlijke erva ringen op in Westkapelle. In 1932 werd hij op 25-jarige leeftijd al bur gemeester van de kustplaats. Een jaar later fungeerde hij als golfbre ker bij de oprichting van De Noor mannen. Met ballen die op het strand gejut werden, speelde de lokale jeugd in die jaren op de Westkappelse keien. Maar de honger naar echt gras groeide. „Met knikkende knie ën klopten we aan bij burgemees ter De Casembroot", herinnerde mede-oprichter Aarnout Lievense (bijnaam Dullen) zich later. De burgervader werd op zijn goe de been aangespeeld door de West kappelse pioniers. Hij leidde de echt af voor wie we het deden." Dit seizoen heeft De Noorman nen vier seniorenteams, één vrou wenelftal en alle jeugdteams, be halve A-junioren. Het vrouwenteam is na jaren afwe zigheid nieuw leven ingeblazen. „In de jaren zeventig waren we één van de eerste clubs met een vrouwenteam", weet Erika Touten- hoofd nog. „We speelden toen on der naam De Noorvrouwen in de competitie." de Schouwse deelnemers de aan dacht. Bertus Visser uit Haamste de, André van der Made, Jan Schouwenburg en Jan Hagesteijn, allen uit Zierikzee, knokten in de herkansing dat het een lieve lust was en werden daarvoor beloond met een plaats in de tweede ron- eerste vergaderingen in de openba re school, zorgde voor een trap veldje (op het Zuidervroon) en veegde het verzoek uit de raad van tafel om voetbal op de 'heilige' zondag te verbieden. En hij gaf zijn duimen aan de naam De Noormannen. „Vierhon derd jaar voor Christus", zegt kan tinebeheerder Jan Gabriëlse, bijge naamd Duim, „kwamen de echte Noormannen te vuur en te zwaard afzakken vanuit Scandina vië. In Westkapelle zijn er een paar blijven hangen. De molen heet bijvoorbeeld ook De Noor mannen en we hebben een Viking straat." Vandaar De Noormannen. Duel met oud-Feyenoord De wedstrijd tegen oud-Feye- noord op 13 augustus vormt het sluitstuk van de jubileumac tiviteiten van het 75-jarige De Noormannen. Morgen worden de festivitei ten afgetrapt met een receptie waar alle leden en oud-leden vanaf 19.00 uur welkom zijn. Een dag later wordt de jeugd bediend met Highland Viking Games en aansluitend een feestavond voor allen. de. De Visser pakte zelfs uit met een set met een gemiddelde van 1.400 punten. Hun plaatsgenoot Jürgen Brugge- man en Wim Hage uit Seroosker- ke (S) konden het vege lijf niet red den en mogen het volgend jaar op nieuw proberen. door Rudy Boogert ZIERIKZEE - Met pijn het hart ver trekt Mathijs Hage bij Zierikzee. De topscorer van de Schouwse zondag-derdeklasser voetbalt vol gend seizoen bij Baronie, dat uit komt in de hoofdklasse van het zondagvoetbal. „De clubs in Zee land hebben zitten slapen", vindt Zierikzee-trainer Marco Groene- veld. Hage gaf gisteravond zijn jawoord aan Baronie. Enkele weken gele- 47 goals in 73 duels Mathijs Hage keerde in 2003 terug bij Zierikzee na zeven seizoenen bij RBC Roosendaal. Zijn eerste twee seizoenen bij Zierikzee kenmerkten zich door veel blessureleed. In 2005 begon zijn doelpunten- machine echter te draaien. In middels heeft hij 47 doelpun ten gemaakt in 73 competitie duels. Zijn rapportcijfers: 2003/2004: 5 duels, 2 goals 2004/2005: 10 duels, 3 goals 2005/2006: 22 duels, 16 goals 2006/2007:17 duels, 8 goals 2007/2008: 19 duels, 18 goals den was hij ook al in gesprek met de club uit Breda, maar toen ketste een overgang af. „De tweede aan bieding kon ik echter niet afslaan", bekende Hage. Volgende week woensdag wordt hij in Breda ge presenteerd. „Ik vertrek met pijn in het hart", aldus Hage. „Zierikzee heeft voor volgend seizoen een paar nieuwe spelers aangetrokken en heeft een mooi toekomstperspectief Maar ik vind dat ik lef moet tonen en ga het proberen." Zijn trainer Marco Groeneveld noemt het vertrek van zijn topsco rer 'een aderlating'. „Maar Mathijs verdient het. Ik vind wel dat de clubs in Zeeland hebben zitten sla pen." Bij Baronie wordt Hage herenigd met Peter Maas, van wie hij in zijn jeugdjaren bij RBC Roosendaal nog twee jaar training heeft gehad. „Ik had eigenlijk nooit veel con tact met hem, maar toen ik ben weggegaan bij RBC is de band juist gegroeid. Ik heb hem ooit al eens naar Zierikzee proberen te ha len, maar dat mislukte. Toen heb ik gezegd, dat we ooit nog wel 's zouden samenwerken." Dat gebeurt volgend seizoen bij Ba ronie. 1*^ Mathijs Hage speelt volgend sei- zoen bij zondag-hoofdklasser Ba ronie uit Breda. Hij wordt daar herenigd met zijn jeugdtrainer bij RBC Roosendaal, Peter Maas». door Frits Bakker TERNEUZEN - Het KNVB-bureau in Breda heeft zich vergist in de eigen reglementen en gaat zich opnieuw buigen over de zaak die Terneuzen heeft aangekaart naar aanleiding van de bekerwedstrijd tegen Uni- tas. In die wedstrijd zou de Portugees Preto onder de naam van een Bra ziliaan hebben gespeeld voor Uni- tas. Terneuzen, dat het duel ver loor na strafschoppen, kreeg maan dag van de KNVB te horen dat het te laat was met een protest. Dat blijkt niet zo te zijn. Wim Jagt, manager van het dis trictsbureau, gaf gisteren toe dat zijn mensen zich hebben vergist. „Wij gingen ervan uit dat Terneu zen binnen twee dagen had moe ten reageren, maar dat geldt alleen voor competitiewedstrijden, niet voor de beker." Voor de bekercompetitie is nog al tijd een termijn van zes dagen vast gesteld. Terneuzen heeft op de vijf de dag na de wedstrijd tegen Uni- tas gereageerd en is derhalve op tijd. De club heeft via een advo caat gevraagd de zaak te herope nen. De KNVB heeft dat toege zegd en is onmiddellijk in actie ge komen. Als Terneuzen gelijk krijgt, speelt de club in principe op 13 april de halve finale tegen de winnaar van Baronie tegen Steenbergen, die el kaar op 8 april treffen. De KNVB moet nu alleen nog vast stellen of de Preto van Hoek en de Preto van Unitas inderdaad dezelf de speler is. Bij Hoek had de speler zich gemeld met een Portugees paspoort, bij Unitas staat hij als Braziliaan geboekt. Wim Jagt: „We gaan er nu haast mee maken om het uit te zoeken wat er werkelijk met die jongen is gebeurd. Voorlopig is het voor ons een groot raadsel. Volgens Unitas gaat het om een andere speler dan de jongen die bij Hoek heeft ge speeld." De KNVB hoeft maar met Hoek te bellen om het tegendeel vast te stellen. Die club is in januari door de voorzitter van Unitas gebeld met de vraag of Preto nog verplich tingen had bij Hoek. OSS - Ook de w Margriet uit Oss heeft bij de KNVB geprotesteerd tegen het spelen van Preto in de competitiewedstrijd zondag tegen Unitas. Margriet verloor met 5-3. Voorzitter Boerdonk van Margriet: „Wij verliezen niet graag, maar nog erger vind ik het dat het ima go van het voetbal wordt geschaad door dit soort praktijken." door Rudy Boogert ZIERIKZEE - Mathijs Hage treedt met zijn overstap naar Baronie in de voetsporen van een illustere oud-Zierikzee-speler: Cees Heij boer. Heijboer, bijgenaamd Kinne, zette in 1966 dezelfde stap als Hage. Hij schoot voor Zierikzee in vier sei zoenen 84 keer raak en 'verdiende' daarmee een transfer naar Baro nie, dat toen nog in het betaalde voetbal speelde. Daarmee was Heij boer de eerste van een handvol Zierikzee-spelers die in het prof voetbal terechtkwam. Vleesveebedrijf Vers rundvlees, rechtstreeks van Örize boerderij in Baarland naar uw diepvries. Wij garanderen een diervriendelijke productie. Betrouwbaar vlees zonder toevoegingen en op ambachtelijke wijze geslacht. Thuisbezorgd i Walcheren, Noord- en Zuid Beveland) in pakketten van 20 kilo voor^^f^'per kilo. Burg. Vogelaarstraat 17 ÜT (0113) 63 96 44 - 4435 AR Baarland M 06 51 35 96 21 H janenanitagoud#planet.nl Mathijs Hage verkast volgend seizoen van Zierikzee naar hoofdklasser Baro.- nie. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59