Taxi Renesse niet bang voor tuktuk Ir&ssv Ttr^rtT Ergernis over motie intercity déÜRVKKERY 31 i PRIJZEN CIRCUS Bruse muziektent wordt hersteld SCHOUWEN-DUiVELAND 35 M11 JT MJKj Van der Hoek: 'Zes personen in Oosterse driewieler is gevaarlijk'. Eerste Oosterscheldekreeft doet 3300 euro -m Middelburgs voorstel over behoud sneltrein ontstemt Reimerswaal. pr\\zenCii"cus ff'cfcers °flVe'20%? Haal het stickervel in de winkel! Brasseriemenu met Kanteling Johan de Boose poëzie Versterking Musea openen de deuren weer in het weekeinde Donderdag 3 april 2008 Politie sluit aantal kleinere bureaus in Zeeland Tip? redzzee@pzc.nl door Ton van den Nouweland RENESSE - Taxibedrijven in Renes se liggen niet wakker van de tuk tuks die daar vanaf Pinksteren rij den. Er is wel zorg over de veilig heid van de passagiers in deze Oos terse autootjes. Bruno van der Hoek van New York Taxi: „Tuktuks? Als ik erg mijn best doe, kom ik niet verder dan 'grappig'. Er is landelijk een hoop te doen over tuktuks, vooral in de grote steden. De taxibranche moet aan strenge regels voldoen en krijgt enorme boetes als ze daar van afwijkt. Die wetgeving is geba seerd op vierwielige voertuigen. Een tuktuk heeft drie wielen. Het bedrijf dat daarmee rijdt, zwijnt dus overal tussendoor." Van oneerlijke concurrentie wil Van der Hoek niet spreken. „Mis schien is dat zo, maar dat moet ik nog zien. Ik heb de markt stevig in handen. Als zich zoiets voordoet, ga je toch eerst naar je eigen pro duct kijken." Raymond Verduit uit Bergen op Zoom beschouwt zichzelf ook niet als concurrent van de taxi. Hij rijdt sinds twee weken met tuktuks in zijn woonplaats en begint met Pinksteren met twee karretjes in Renesse. „Het zijn toch meer bus klanten die met de tuktuk rijden. Dat ligt deels aan het tarief, maar vooral aan afstanden. Wij maken kleine, leuke ritjes in en om het centrum. Dat gaan we in Renesse ook doen. Ik had laatst iemand die per se van Bergen op Zoom naar Tholen wilde. We hebben gere den, maar voor zulke afstanden is de tuktuk niet bedoeld." Van der Hoek mag de concurrentie dan niet vrezen, hij stoort zich wel aan Verduits aankondiging dat deze met zespersoons tuktuks gaat rij den. „Dat is gewoon onveilig. Die dingen zijn topzwaar. In Amster dam is er onlangs een omver ge gaan." De Renesser taxiondernemer ver- De Bergse ondernemer Raymond Verduit laat vanaf Pinksteren twee tuktuks rijden in Renesse. De lokale taxibranche is niet bang voor concurrentie. wacht dat er binnenkort ook voor tuktuks regels gaan gelden.. „Want of je nu op drie of vier wielen rijdt; het blijft toch personenver voer. Kijk, in een badplaats als Re nesse is zoiets nog wel leuk. Maar de collega's in de grote steden zijn echt niet blij met dit soort ver voer." Verduit komt vrijdag 9 mei vier tuktuks showen in Renesse. Hij zegt alle benodigde vergunningen binnen te hebben. Een standplaats in het Schouwse toeristendorp heeft de Bergse ondernemer ech ter nog niet. COLIJNSPLAAT - Kreeft en het goede doel, dat bijt elkaar niet. In de vismijn in Colijnsplaat leverde een Amerikaanse veiling van de eerste Ooster scheldekreeft van het seizoen: een enorm gevaar te, gevangen en gegeven door Piet Maaskant van de Bru 28, 3300 euro op voor de Clinidowns. Ri- nus Platschorre uit Kortgene was de laatste bie der. In Tholen waren het dinsdag al de sublieme Oosterscheldekreeften, die - bereid en voorzien van wijn - 1500 euro in het laatje brachten. Het geld ging naar het Streekmuseum De Meestoof in Sint-Annaland. foto Willem Mieras KRUININGEN - Het gemeentebe stuur van Reimerswaal is ont stemd over een motie die maan dagavond door de Middelburgse gemeenteraad is aangenomen. Daarin staat dat het Middelburgse college van burgemeester en wet houders met NS in gesprek moet gaan over behoud van de intercity in Zeeland. „Schandalig", zegt de Reimerswaalse wethouder Cees Knuit (PvdA). Het CDA, dat de motie bedacht, wil de huidige intercity behouden, zodat die niet op alle stations stopt. Tot ongenoegen van Knuit. „We hebben met pijn en moeite die stations kunnen openhouden en nu gaat Middelburg ineens kla gen." De Kapelse wethouder Jon Hersel- man liet eerder ook al weten ont stemd te zijn over de Middelburg se handelwijze. Markt 51 Middelburg T0118 886 886 vanavond vanaf 17.30 uur soep van doperwten, paella of gevulde courgette en ij staartje 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 donderdag 3 april 19.30 uur 13 x overleven presentatie poëziebundel zaterdag 5 april 12.00 uur kijk ook op: www.drukkerijmiddelburg.nl r BRUINISSE - Het is de bedoeling dat de muziektent in het centrum van Bruinisse op Koninginnedag ligt te flonkeren in de zon. Werkers van de gemeente zijn bezig met een op knapbeurt van het door vandalis me geteisterde gebouwtje. Voor het beschadigde stucwerk komen platen, aan de buitenkant worden de boeiboorden vervangen, het pla fond wordt schoongemaakt en het elektra wordt nagekeken. Een schil derbeurt rondt het werk af Bruë- naren lieten in een enquête weten dat de muziektent moest blijven. De opknapbeurt kost 15.000 euro. Tipredactie@pzc.nl Als groepsleider van de onder houdsploeg bij de Stoomtrein Goes-Borsele moet die inwoner van Goes ook nieuwe medewer kers wegwijs maken. Op een zaterdagochtend was het weer zover. Een jongen van een jaar of vijftien kwam de ploeg versterken. Na een korte introductie spoor- bouwtechniek had de groepslei der een laatste mededeling voor de nieuwe stoomtreinmedewer ker. „In het begin zullen de ter men je wel om de oren vliegen, maar als je iets niet weet kun je het altijd vragen." Waarop de jongen antwoordde: „Eehhm, ik heb nu al een vraag, wat zijn termen precies...?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53