Soort Utrecht-eigenaar: No guts, no glory PSV heeft volop vertrouwen in goede afloop tegen Fiorentina 'Balgreep' kost HSV'er vier duels Frans van Seumeren gaat uitdaging bij club uit Domstad aan. Belgen nog niet in juiste stemming voor Ronde van Vlaanderen Vergoossen wil niet worden neergezet als defensieve coach. David Jarolim moet ook een boete van 10.000 euro betalen. 42 I Donderdag 3 april 2008 PZC door Edward Swier UTRECHT - Hoewel Willem van Ha- negem een vrije dag had én hij een bloedhekel aan persconferen ties heeft, was de hoofdtrainer gis termiddag toch naar Stadion Gal genwaard gekomen. Van Hanegem wilde persoonlijk kennismaken met Frans van Seumeren, de man die 16 miljoen euro in FC Utrecht steekt en - door de aankoop van 51 procent van de aandelen - eige naar van de club wordt. Van Hanegem: „Ik wilde even in zijn arm knijpen, kijken of hij echt is." De trainer kon zich niet voor stellen dat iemand 'er in zou trap pen'. „Ik ben geen zakelijk won der, maar investeren in een voet balclub lijkt me een groot risico." Van Seumeren gaat de uitdaging niettemin aan. „'No guts, no glory' is mijn levensmotto." De geboren Utrechter (58) was enkele decen nia algemeen directeur en eige naar van Mammoet, een multina tional gespecialiseerd in het take len en transporteren van groot ma teriaal en materieel. Het bedrijf was verantwoordelijk voor de ber ging van de Russische onderzeeër Koersk in 2001. FC Utrecht heeft, door mismanage ment, zware tijden achter de rug. Nog ieder jaar krijgt de club - on danks een ingrijpende sanering - de begroting (nu 16 miljoen euro) niet sluitend. De eerste tien jaar zal Van Seumeren geen enkel pro fijt hebben. Mocht de club winst gaan maken, dan ziet hij af van di vidend. Ook de renteopbrengst is voor de voetbalclub. Het bedrag wordt niet, zoals sceptici suggereer den, gebruikt om gaten te dichten. W* Hoewel de aankoop van 51 pro- cent van de aandelen van FC Utrecht een emotioneel besluit is, denkt Frans van Seumeren toch dat hij een goede zet doet. Van Seumeren denkt dat hij, nadat Dirk Scheringa eerder al veel inves teerde bij AZ, een trend zal inlui den. „Private investering in voet balclubs, dat is de toekomst." Chel sea, Manchester United, Atlético Madrid, in de Europese top is het gewoon geworden, Nederland zal er ook aan moeten wennen. Van Seumeren: „We hebben in Neder land de beste voetballers van Euro pa, maar de clubs blijven achter. Terwijl er in de omringende lan den meer en meer geld in de clubs wordt gestoken, gebeurt dat hier nog nauwelijks. De gedachte dat een club rendement op kan leve ren, daar zijn ondernemers in Ne derland nog niet zo aan gewend." Frans van Seumeren erkent dat een groot deel van zijn besluit om te investeren terug te voeren is op zijn hart. „In dit geval heeft de emotie het gewonnen. Ik geloof niet dat dat erg is. Maar natuurlijk, als ondernemer ga ik er wel vanuit dat deze investering op den duur rendeert." door Ad Pertijs KOKSIJDE - Het valt voor de Belgen nog niet mee om in de juiste stem ming te raken voor de zondag te rijden Ronde van Vlaanderen. Tom Boonen hield zich ook giste ren koest in de Driedaagse van De Panne. Reserve-volksheld Leif Hos te keek na de tweede etappe zorge lijk naar zijn gekwetste been. De ritwinst ging ondanks de nodi ge inspanningen ook al voorbij aan de neus van de Vlaamse ploe gen. De Engelsman Mark Caven dish van het Duits-Amerikaanse HighRoad gaf iedereen het nakij ken in de massaspurt. Nota bene vier dagen nadat hij in Manchester wereldkampioen op de baan was geworden in de koppelkoers.De man van het eiland Man won met opvallend veel gemak. „Dit laat vol gens mij zien welke stap ik sinds vorig jaar gemaakt heb. Vorig jaar eindigde ik in deze rit bij de laat ste tien." De Ronde van Vlaanderen laat Ca vendish links liggen. In Vlaande ren is het nog altijd gissen wie zon dag de grote man wordt. Zeker is dat er twintig Nederlanders aan de start staan. Het is lang geleden dat zoveel 'Hollanders' meereden in 'Vlaanderens Mooiste'. Opvallend is ook dat ze verdeeld zitten over elf (of mogelijk twaalf) ploegen. door Frans van den Nieuwenhof FLORENCE - Italië was PSV nooit gunstig gezind. De Eindhovenaren hebben er in vijftig jaar Europees voetbal nog geen wedstrijd gewon nen. In het toernooi om de Ue- fa-Cup bereikte PSV de laatste der tig jaar nooit meer de halve finale. Het vertrouwen binnen de ploeg is groot dat er tegen Fiorentina vanavond wél een grote stap in die richting wordt gezet. Aanvaller Jef ferson Farfan zei gisteravond: „Wij zijn als team bezig om zoveel mo gelijk prijzen te winnen. Dit is er één van. Natuurlijk is de nationale competitie erg belangrijk, maar als je zover gekomen bent in Europa, wil je op het hoogste podium ko men." De verslagen over Fiorentina heb ben PSV en trainer Sef Vergoossen geen groot gevoel van onrust be zorgd. „Natuurlijk zeg je: we moe ten hier scoren om verder te ko men. Toch zeg ik: ook als je niet scoort, hoeft dat nog niet te beteke nen dat je een slecht resultaat boekt", verwees Vergoossen sub tiel naar de gok op een o-o-gelijk- spel. Kritische opmerkingen dat hij een defensieve coach zou zijn wierp Vergoossen van zich af „Bij het maken van een opstelling denk ik voor zeventig procent aanvallend. Als het mij niet lukt om het team zó te laten functioneren als ik voor ogen heb, mag en móet men mij kritisch benaderen. Maar ik wil niet worden neergezet als iemand die defensief denkt. Dat klopt na melijk niet." Uw eigen thuis voor onderweg. Veilig en vertrouwd. De nieuwe Chrysler Grand Voyager. Met standaard Stow 'n Go, waarmee de tweede en derde zitrij eenvoudig in de vloer verdwijnen. Of als optie het Swivel 'n Go-stoelsysteem met 180 graden draaibare stoelen met zelfs een tafel middenin. Ideaal voor het hele gezin. Met een multimedia infotainment systeem met harddisk voor dvd en mp3 en dubbele 8 inch Icd-schermen. Dat voelt als thuis. Dus ga snel naar de showroom of kijk op www.ditisuwtweedehuis.nl Chrysler is o registered trademark of Chrysler LLC. CHRYSLER ENGINEERED BEAUTIFULLY U rijdl ol een Chrysler Grand Voyager vanaf 45.990,- inclusief btw/bpm en exclusief kasten rijklaar maken, leasetarief vanaf 629,- per maand excl. blw, op basis van Netto Financial Lease, looptijd 48 mnd, financiering via Chrysler Finance te Utrecht. Gemiddeld verbruik: 9,3 - 12,3 I/100 km (10,8 - 8,1 km/1). C02-uilslool: 247 - 294 g/km. Wijzigingen voorbehouden. Kijk voor meer informatie op www.ditisuwtweedehuis.nl JAN HOP CHRYSLER GOES Amundsenweg 37, Goes. Telefoon 01 13 - 25 08 58. www.hopgoes.nl Openingstijden: maandag t/m vrijdag 9.00- 18.00 uur. Donderdag koopavond tot 21.00 uur. Zaterdag 9.00 - 17.00 uur. HAMBURG - Hamburger SV moet het de komende vier competitie wedstrijden doen zonder David Jarolim. De 27-jarige Tsjechische ploegge noot van de Nederlanders Rafael van der Vaart, Joris Mathijsen, Ni- gel de Jong en Romeo Castelen werd gisteren door de Duitse voet balbond DFB geschorst, omdat hij zaterdag in de wedstrijd tegen Ar- minia Bielefeld tegenstander Mar kus Schuier voor het oog van de ca mera bij zijn genitaliën greep. Jaro lim moet ook een boete van 10.000 euro betalen. De Tsjech heeft inmiddels bij trai ner Huub Stevens excuses aangebo den voor zijn opmerkelijke actie. „Hij heeft in duidelijke woorden gezegd dat mijn overtreding hem verbaasde. We hebben echter res pect voor elkaar en dat blijft zo", aldus Jarolim. Frans van Seumeren maakte naam in onder meer de bergingswereld. Hij wordt grootaandeelhouder van FC Utrecht. foto Sergei Chirikov/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 44