is een aanwinst voor de wijk Ondernemers breken lans voor Touristshop Middelburgse motie ontstemt Reimerswaal 1 1 «aslCI Veere stopt geld in Dodendans kwekerij 'De Groene Kraai7 Kwaliteit promotie Middelburg biedt geen reden voor verandering. THAT Verkoop alleen op zaterdag: 9.00-14.00 uur of op (telefonische) afspraak Dé specialist voor uw nieuwe haag. Bovendien krijgt u nu bij besteding van 100,- haagplanten een gratis buxus in kegelvorm Oude Kraayertsedijk 18 Lewedorp telefoon (0113) 61 24 59 www.degroenekraai.nl De Veersepoort krijgt het kunstwerk You mean so much to me van Hen- drik-Jan Hunneman. In Klarenbeek wordt het ontwerp De moeders van Klarenbeek van Birthe Lee- meijer gerealiseerd. door Emile Calon MIDDELBURG - Middelburgse recrea tieondernemers zijn zeer tevreden over de samenwerking met de Tou ristshop. In een brief aan de ge meenteraad laten ze weten dat wat hen betreft de gemeente op het gebied van promotie en het gastheerschap ook na 1 mei 2009 blijft samenwerken met de Tou ristshop. Het contract met die shop loopt mei volgend jaar af Het gemeente bestuur is van plan om per 1 mei van dit jaar het contract formeel op te zeggen, zodat vervolgens ook andere ondernemers een kans krij gen om met een eigen voorstel te komen voor de promotie van Mid delburg. SfQiltoil^vaii W©®ug@ w@3 Verkoop en reparatie van uw witgoed (altijd even bellen voor een afspraak) De zeven recreatieondernemers, onder andere Utropia, Rondvaart Middelburg, Miniatuur Middel burg en Camping Middelburg, stel len dat dankzij de Touristshop de samenwerking tussen de recreatie ve ondernemers binnen de ge meente prima verloopt. Ze wijzen er ook op dat in andere gemeen ten dat lang niet altijd het geval is. De ondernemers zouden het ern stig betreuren als de gemeente vol gend jaar in zee gaat met een ande re ondernemer. Ze vragen het ge meentebestuur dan ook om bij de selectie en gunning van het nieu we contract met een ondernemer toch vooral te kijken naar de kwali teit die wordt geboden op het ge bied van promotie en gastheer schap. Als er toch wordt gekozen voor een andere ondernemer dan moet die, aldus de zeven, mini maal dezelfde 'hoge kwaliteit' bie den als de Touristshop. KRUININGEN - Het gemeentebe stuur van Reimerswaal is ont stemd over een motie die maan dagavond door de Middelburgse gemeenteraad is aangenomen. Daarin staat dat het Middelburgse college van B en W met NS in ge sprek moet gaan over behoud van de intercity in Zeeland. „Schanda lig", zegt de Reimerswaalse wet houder Cees Knuit (PvdA). Het CDA, dat de motie bedacht, wil de huidige intercity behouden, zodat die niet op alle stations stopt. Tot ongenoegen van Knuit. „We hebben met pijn en moeite die stations kunnen openhouden en nu gaat Middelburg ineens kla gen." De Kapelse wethouder Jon Herselman liet eerder ook al we ten ontstemd te zijn over de Mid delburgse handelwijze. W PZC Donderdag 3 april 2008 I 27 DOMBURG - Veere haalt 15.000 eu ro uit de gemeentekas voor de to neelvoorstelling Dodendans. Het stuk wordt zeven keer opgevoerd bij een bunker aan de Lage Weg bij Vallcenisse. Dat gebeurt in het kader van het Zeeland Nazomer Festival. Het project kost een kwart mil joen euro. Dat geld komt van het Rijk, de provincie, bedrijven en fondsen. Aan Veere is 20.000 euro gevraagd. B en W willen dat beper ken tot 15.000, dat is al 10.000 eu ro meer dan Veere ieder jaar in het festival steekt. Dodendans is een stuk van de be kende Zweedse schrijver August Strindberg. Het gaat over twee partners die elkaar de schuld ge ven van hun mislukte leven. Per voorstelling wordt gerekend op 240 bezoekers. Die worden groten deels aangevoerd per bus vanuit de Abdij in Middelburg. Inwoners van Veere zijn ook welkom. Maar voor hun auto's en fietsen is ter plekke maar beperkt ruimte. Bewoners van Nieuw Middelburg kozen uit drie ontwerpen voor hun wijk De Ontknopping van Atelier Van Lieshout. foto's Lex de Meester Markt 73 Middelburg 0118 - 650151 ONZE \m\ IS COMPLEET! Tommy Hilfiger Scapa Sports Gaastra McGregor Part Two River Woods L'Argentina MAC GANT van Santen van Santen Braez Napapijri New Zealand Aeronautics UGG Vanguard Langstraat 11-13 Zoutelande 0118 - 566003 elke zondag geopend

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29