Zandplaten dicht voor watersporter 25 deDRVKKERY Biggekerke schoolvoetbalkampioen PRIJZEN CIRCUS WALCHEREN Musea openen de deuren weer in het weekeinde 35 Overheden willen natuur beschermen tegen recreatievaart. Politie sluit aantal kleinere bureaus in Zeeland 31 Brasseriemenu met Kanteling Johan de Boose poëzie Versterking Haal het stickervel in de winkel! Een meter bier Donderdag 3 april 2008 door Maurits Sep VLISSINGEN - Zandplaten in de Westerschelde worden een deel van het jaar verboden gebied voor watersporters. Dat is nodig om vo gels en zeehonden te beschermen tegen de toenemende druk van de recreatievaart. De provincie, Rijkswaterstaat en de gemeenten langs de Wester schelde overleggen over een rege ling om de toegankelijkheid van sommige zandplaten te beperken. Mensen met een (zeil)jacht mo gen nu het hele jaar door op de zandplaten komen. Om zeehon den en broedende vogels te be schermen zouden de platen bij voorbeeld tijdens het broedsei- zoen voor watersporters gesloten moeten worden. De regeling wordt voor het einde van dit jaar verwacht, zegt Lodewijk Busé van de gemeente Vlissingen. Het beperken van de toegankelijk heid van sommige zandplaten is een direct gevolg van de aanleg van nieuwe jachthavens en de uit breiding van bestaande. Daardoor komen er meer watersporters naar Zeeland en de Westerschelde. Vlis singen is één van de plaatsen waar de recreatievaart de komende ja ren een impuls krijgt. In het plan voor de bebouwing van de oude scheepswerf De Schelde (Schelde- kwartier) is een nieuwe jachtha- Door de aanleg van nieuwe en de uitbreiding van bestaande jachthavens, zoals in Vlissingen, neemt de druk op de natuur in de Westerschelde toe. ven opgenomen. In het project Kenniswerf is bovendien een uit breiding van de bestaande jachtha ven aan de Prins Hendrikweg voor zien. In het voorlopige milieu-ef fectrapport voor het Scheldekwar- tier en de Kenniswerf worden de gevolgen van beide plannen voor natuur en milieu in beeld ge bracht. Behalve voor de natuur heeft de toename van jachten in Vlissingen ook gevolgen voor ander scheep vaartverkeer op de Westerschelde en voor het wegverkeer. Als er meer jachten over het Kanaal door Walcheren gaan varen, staan brug gen mogelijk vaker en langer open. Dat leidt tot files op de wegen. Daarom wordt onder meer de communicatie met watersporters over de bloktijden voor bruggen verbeterd, zegt Busé. De ontwikkeling van het Schelde- kwartier en de Kenniswerf zal ook leiden tot meer autoverkeer in Vlis singen, voorspelt de gemeente. De Keersluisbrug (tussen de Kennis werf en het Scheldekwartier) en de Aagje Dekenstraat worden als mogelijke knelpunten aangemerkt. Door verkeer met verwijsborden over doorgaande wegen te leiden en de gebieden daartussen om te vormen tot 30-kilometerzones hoopt Vlissingen die overlast te be perken. „Maar daar moeten we nog een grotere studie naar doen", kondigt Busé aan. De grotere uit stoot van bijvoorbeeld fijn stof blijft binnen de normen, zodat de luchtkwaliteit niet in gevaar komt. Het concept-milieu-effectrapport wordt op 10 april behandeld in een commissievergadering. Op 15 april wordt er een informatie avond voor burgers over gehouden in het stadhuis van Vlissingen. Tip? redwalch@pzc.nl MIDDELBURG - De sombere kleuren herinneren nog steeds aan jongerencentrum Midgard. Maar sinds giste ren zitten studenten van de Roosevelt Academy in de kelder aan de Bachtensteene in Middelburg. Ze hebben het voormalige onderkomen van Midgard nu in gebruik genomen als bar. Wethouder Frank Streng feliciteerde hen met hun Barrel zoals de bar sinds gisteren heet. foto Lex de Meester vanavond vanaf 17.30 uur soep van doperwten, paella of gevulde courgette en ij staartje 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 kijk ook op: www donderdag 3 april 19.30 uur 13 x over leven presentatie poëziebundel zaterdag 5 april 12.00 uur r.drukkerijmiddelburg.nl WESTKAPELLE - De meisjes van groep 7/8 van basisschool De Schu- te uit Biggekerke zijn de Walcher- se schoolvoetbalkampioenen. Zij versloegen de meisjes van De Goe de Polder uit Vrouwenpolder, die tweede werden op het Walcherse kampioenschap. Derde werden de meisjes van Oleanderhof 2 uit Ar- nemuiden, vierde die van de Willi- brordusschool uit Zoutelande. De meisjes van De Schute komen op 14 mei uit op het Zeeuws Kam pioenschap in Oostburg. Bij groep 5/6 won gisteren Het Klinket uit Koudekerke. Tweede werd de Weg wijzer 1 uit Serooskerke, derde de Oleanderhof 3 uit Arnemuiden. Tip? redactie@pzc.nl Als groepsleider van de onder houdsploeg bij de Stoomtrein Goes-Borsele moet die inwoner van Goes ook nieuwe medewer kers wegwijs maken. Op een zaterdagochtend was het weerzover. Een jongen van een jaar of vijftien kwam de ploeg versterken. Na een korte introductie spoor- bouwtechniek had de groepslei der een laatste mededeling voor de nieuwe stoomtreinmedewer ker. „In het begin zullen de ter men je wel om de oren vliegen, maar als je iets niet weet kun je het altijd vragen." Waarop de jongen antwoordde: „Eehhm, ik heb nu al een vraag, wat zijn termen precies...?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27