Vrijlaten Lucia verrast Kamer Kroatië en Albanië zijn welkom in Navo PZC Biddag Tholen verliest status Baas betaalt bon ambtenaar HET WEER Bewolkt :0 Zwijnenplaag teistert Gallië 10 Twijfels over bewijs tegen tot levenslang veroordeelde vrouw. M ■"SHE ACTIE! Word ook abonnee! Klaar voor première Porgy Bess 10° Donderdag 3 april 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 79 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 DEN HAAG - De Tweede Kamer heeft verrast gereageerd op de tij delijke vrijlating van Lucia de B. Vooral de 'plotselinge omme zwaai' in de zaak heeft politici ver baasd. De verpleegster die wegens zeven voudige moord tot levenslang is veroordeeld, kwam gisteren op vrije voeten. Daartoe hadden mi nister Ernst Hirsch Ballin en staats secretaris Nebahat Albayrak (bei den Justitie) besloten op advies van het college van procureurs-ge neraal. De advocaat-generaal bij de Hoge Raad heeft vastgesteld dat een belangrijk bewijsstuk bij haar veroordeling geen stand kan hou den en adviseert de rechtszaak te herzien. PvdA-Tweede Kamerlid Ton Heerts zag de enorme wending in de zaak niet aankomen. „Eind vo rig jaar is een verzoek tot tijdelijke vrijlating en een heropening nog afgewezen. Dit is wel 180 graden anders." Met de tijdelijke vrijlating heeft de PvdA geen problemen. „Ik vind het wel vreemd dat tij dens eerdere onderzoeken geen twijfels zijn gerezen over de be wijslast." Heerts wijst erop dat dit 'niet de eerste zaak is waarin zich een wending voordoet'. „We moe ten eens met de minister spreken over het vertrouwen in de recht spraak." De Tweede Kamer is verbaasd dat Lucia de B. op vrije voeten is gesteld. Zij zit een levenslange straf uit voor moord, maar er zijn twijfels over de bewijslast. Ook CDA en VVD reageren ver rast op de voortijdige vrijlating. Deze partijen wachten de beslis sing van de Hoge Raad af „Ik vraag me wel af waarom dit soort onderzoeken niet eerder is ge daan", zei de liberaal Fred Teeven. De SP is verheugd dat Lucia de B. voorlopig vrij is. Wel pleit de par tij voor een onafhankelijke com missie waar mensen met gerede twijfel over de rechtspraak hun klachten kunnen deponeren. Het advies van het college van pro cureurs-generaal kwam nadat uit nieuw onderzoek bleek dat een ze ven maanden oude baby in een Haags ziekenhuis niet door vergifti ging met digoxine om het leven is gekomen. De zaak van deze baby was het sleutelbewijs tegen Lucia de B. die in 2006 werd veroordeeld tot levenslang wegens de moord op zeven patiënten. Het gerechtshof in Den Haag spreekt zelf van een pijnlijke situa tie voor Lucia de B. en de nabe staanden van de slachtoffers. De Hoge Raad besluit binnenkort of de zaak moet worden herzien. pagina 4-5: Lucia is vrij, maar nog niet onschuldig verklaard THOLEN - De gemeenteraad van Tholen stemt vanavond waar schijnlijk in met het afschaffen van verplichte vrije dagen op bid- en dankdagen. Dat komt doordat de confessionele partijen geen meerderheid meer hebben. „Tho len zal niet meer hetzelfde zijn", zegt dominee De longste van de gereformeerde gemeente. PvdA-Ka- rnerlid Luc Blom stelt: „Eindelijk gaan we in Tholen normaal doen." pagina 2: 'scheiding van kerk en staat geldt ook voor Tholen' Tijdens bid- en dankdag moeten openbare voorzieningen gesloten zijn reageer op www.pzc.nl Wilders moet excuses maken aan Balkenende eens 142% aantal reacties: 510 58% AMSTERDAM - Hoofdrolspelers Porgy (Terry Lee Cook) en Bess (Morenike Fadayomi). Porgy Sr Bess is terug op Nederlandse bodem. Summerti me, de grote hit uit de wereldberoemde opera, klonk gisteren door de gangen van theater Carré in Amsterdam. Terry Lee Cook, die de rol van Porgy in 22 jaar tijd ai talloze keren heeft vertolkt, was gisteren niet nerveus voor de première van morgen. „Ik moet er juist voor uitkijken dat ik me niet ga ver velen", zei hij. foto Marcel Hemelrijk/ANP Zeeland: 2, 3, 25 t/m 31; Binnen land: 4 t/m 7; Buitenland: 9 en 10; Meningen: 11; Economie: 14 en 15; Beurs: 16; Boeken: 18; Weer: 22; Strips: 23; Agenda: 33; Cultuur: 34 en 35; Weekagenda: 38 en 39; Sport: 41 t/m 45; Televisie: 46 en 47. MIDDELBURG - Op basis van een rechterlijke uitspraak kunnen pro vincie en gemeenten worden ver plicht boetes van werknemers te vergoeden. De provincie Zeeland heeft vorig jaar 760 euro aan boetes wegens lichte snelheidsovertredingen van ambtenaren betaald. Het Regio naal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland vindt vergoeding van snel heidsboetes 'belachelijk'. pagina 2: bekeuring ambtenaar wordt soms vergoed bij minimale besteding van 1000,- LAgus AFBOUW Marie Curieweg 9-13, Vlissingen, T: 0118 - 69 00 00 www.logus.nl BOEKAREST - Kroatië en Albanië kunnen lid worden van de Navo, vermoedelijk al in de loop van 2009. Dat bleek gisteren tijdens het diner van de regeringsleiders van de 26 Navo-landen. De toetreding van Macedonië is tot nog toe steeds tegengehouden door Griekenland. Volgens de woordvoerder van secretaris-gene raal Jaap de Hoop Scheffer waren de Navo-leiders het er echter over eens dat Kroatië en Albanië kun nen toetreden. Een volgende stap voor de vroege re Sovjet-republieken Oekraïne en Georgië in de richting van Na- vo-lidmaatschap is geen kwestie van 'of maar van 'wanneer'. De Hoop Scheffers woordvoerder ver wacht die stap niet meer op de gis teren begonnen Navo-top in Boe karest. pagina 8: 'Navo-missie kan beter' Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 8 711688 555530 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1