Geld en werk Banksparen voor pensioen is winstgevend Excuus Jay Leno voor homo-opmerking Beyoncé en Jay-Z in ondertrouw File in Londen dankzij Mariah Carey Daphne Bunskoek heeft spijt van filmpje PZC Donderdag 3 april 2008 1 9 Bankspaarproducten zijn schaars. Toch is banksparen voor het pensioen winstgevender dan het aanvullen van de oudedagsvoorziening via een lijfrentepolis, zo blijkt uit een test van de Consumentenbond. door Irene van den Berg Waar moet je op letten bij de keuze voor een bankspaarpro- duct? Bankspa ren is fiscaal gunstig sparen of be leggen op een geblokkeerde reke ning. Het geld moet voor bepaalde doeleinden worden gebruikt: aflos sing van een hypotheek of een aan vulling op het pensioen. Bij een hypotheek is de uitkering onbe last. Wordt de spaar- of beleggings rekening gebruikt voor aanvulling op het pensioen, dan is de inleg af trekbaar. De Consumentenbond vergeleek onlangs enkele bankspaarproduc ten voor het pensioen. In februari waren er zeven aanbieders die banksparen voor pensioenop bouw introduceerden, waarvan de bond er vier met een beleggingsva riant onderzocht: ABN Amro, Allianz, Delta Lloyd en Fortis. Het goede nieuws: banksparen is, afhankelijk van loop- en leeftijd, 500 tot ruim 60.000 euro voordeli ger dan de lijfrenteproducten van dezelfde aanbieders. De bankspaarproducten van Delta Lloyd komen er in vier scenario's het beste uit. In het voorbeeld waarbij een 35-jarige man 25 jaar lang 4.000 euro per jaar spaart, houdt hij bij Delta Lloyd 230.305 euro over; bij ABN Amro 'slechts' 191.528 euro. Allemaal naar Delta Lloyd dus? „Op dit moment wel. De uiteindelijke opbrengst is toch het belangrijkst", zegt woordvoer der Barbara den Uyl van de Consu mentenbond. Bij Fortis blijft in drie van de vier scenario's het minst over. „Dat heeft onder meer te maken met de kosten die het product met zich meebrengt. We hebben daarom net besloten de aan- en verkoop kosten niet meer in rekening te brengen bij onze klanten", zegt wikkeld product is, moet de loop tijd en het moment van uitbetalen wel worden aangepast aan de per soonlijke situatie. Hierbij kan een tussenpersoon handig zijn. Maar die vraagt meestal provisie. Som mige tussenpersonen rekenen geen provisie, maar een uurtarief Dat is vrijwel altijd een gunstigere optie. Overigens constateert Zoontjes dat de advieskosten waarschijnlijk niet zijn meegenomen in de test van de Consumentenbond, terwijl dat bij de lijfrenteproducten wel is ge beurd. Dat maakt een financiële vergelijking lastiger. Hoewel banksparen winstgevend is, kan het onverstandig zijn klak keloos over te stappen. Vaak moet de klant zijn lijfrentepolis afkopen. De verzekeraar brengt in dat geval alle toekomstige kosten in één keer in rekening, waardoor er mo gelijk weinig overblijft van inleg ten behoeve van banksparen. Lijfrenteverzekering Voordelen: Gegarandeerde opbrengst is mogelijk. Premievrijstelling bij arbeidon geschiktheid (indien gewenst). Nadelen: »- Hogere kosten. Boven de 60 is afsluiten vaak niet mogelijk. Banksparen Voordelen: Lagere kosten. Geen leeftijdsbeperking. 100 procent uitkering bij over lijden. Nadelen: Geen gegarandeerde op brengst. Geld is niet meer vrij beschik baar. Geen levenslange uitkering. Let bij het uitkiezen van een bank- spaarproduct ook op de bedrijven waarin wordt belegd en het bijbe horende risicoprofiel. Bij Fortis kan de consument kiezen uit drie beleggingsfondsen, bij ABN Amro uit wel honderd. „Er zijn bijvoor beeld producten waarbij het geld enkele jaren voor de einddatum automatisch wordt overgeheveld woordvoerder Kees Verhagen van Fortis. De opbrengsten zouden hierdoor hoger moeten worden. Maar hoeveel, kon Verhagen niet zeggen. De opbrengst die de Con sumentenbond heeft berekend, is niet gegarandeerd. De bond onder zocht namelijk de beleggingsva riant en ging uit van een rende ment van 6 procent. naar veiligere fondsen. Omdat er dan al veel geld in de pot zit, is dat een goede keuze", stelt Den Uyl van de Consumentenbond. Wie graag op zeker speelt, kan kiezen voor een spaarvariant. Let op de advieskosten, adviseert woordvoerder Hennie Zoontjes van het Verbond van Verzekeraars. Hoewel banksparen geen erg inge- De Amerikaanse talkshowhost Jay Leno heeft zijn excuus aange boden voor zijn homo-opmer kingen tijdens een interview met acteur Ryan Phillippe. Leno ging eergisteravond tijdens de uitzending van zijn Tonight Show door het stof „Het was dom en ik bied mijn excuus aan." Tijdens het interview met Phillippe vorige week vroeg Le no of de 33-jarige acteur op zijn 'meest homoseksueels' in de ca mera wilde kijken. Phillippe speelde voor zijn eerste rol een homo in een soap. De acteur weigerde. Na jaren daten is het eindelijk zo ver, vermoedt het Amerikaanse tijdschrift People. R8cB-zangeres Beyoncé and rapper Jay-Z zou den de trouwpapieren hebben aangevraagd in Scarsdale, New York. Volgens een bron zouden de twee dinsdag in ondertrouw zijn gegaan door de benodigde trouwpapieren aan te vragen. De ze zijn zestig dagen geldig. De zangeres wil geen commentaar geven en de woordvoerder van de rapper is niet te bereiken. Zangeres Mariah Carey heeft een verkeersopstopping veroorzaakt in hartje Londen. De beroepsdi va, die in de Britse hoofdstad was om haar nieuwe album E=MC2 te promoten, was onder weg naar het warenhuis Selfridges in de drukke winkel straat Oxford Street voor een sig neersessie. Bij het warenhuis stonden honderden fans te wach ten. Bij aankomst van de zange res hielden aanwezige agenten hielden al het verkeer tegen dat langs de winkel op wilde rijden. Het gevolg was een verkeers ALLEMENSEN chaos in het centrum van de drukke stad. Daphne Bunskoek foto GPD Presentatrice Daphne Bunskoek baalt ervan dat RTL Boulevard het filmpje met een zoenende Georgina Verbaan heeft uitge zonden. Ze vindt dat het pro gramma een grens heeft over schreden. Bunskoek gaf aan dat ze voor aanvang van het pro gramma geprotesteerd had tegen uitzending van het amateurfilm pje. Desondanks werd besloten de beelden te tonen. Georgina Verbaan werd onlangs stiekem gefilmd terwijl zij in een café zat te zoenen met een andere man dan haar partner Jort Kelder. Georgina Verbaan heeft aangege ven niet te reageren op het zoen- filmpje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 19