Minister: Wilders kuiste film Rondreis CHINA Ondernemer m KRAS mmmm HET WEER: Geregeld zon Dagen van Mugabe lijken geteld PW-leider woedend na openbaren verslag van gesprek met kabinet. Koningin helpt Caesar een handje Vandaag bij uw dagblad Vlissingers zijn het duurst uit Word ook abonnee! Woensdag 2 april 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 78 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 DEN HAAG - PW-leider Geert Wil ders heeft het scenario voor zijn film Fitna aangepast na een ge sprek met de ministers Ernst Hirsch Ballin (Justitie) en Guusje ter Horst (Binnenlandse Zaken). Dat blijkt uit de woorden van Hirsch Ballin gisteren tijdens het spoeddebat in de Kamer. „Laat ik eens positief zijn over Wilders: de boodschap is overgekomen." Wilders zou eerst van plan zijn ge weest om verzen uit de Koran te scheuren en die in de open haard te gooien, zo blijkt uit aantekeningen van Ter Horst en Hirsch Ballin. Maar volgens Wil ders liegt Hirsch Ballin en verdient het kabinet om naar huis gestuurd te worden. Hirsch Ballin maakte gisteren, met toestemming van Wilders, zijn aantekeningen open baar van een gesprek tussen Wil ders, Ter Horst, de dienst Natio naal Coördinator Terrorismebestrij ding (NCTb) en hemzelf Een woedende Wilders sprak gis teravond van 'een vod van een ver klaring' dat volstaat met 'leugens'. „Ik word hier belazerd door de mi nister van Justitie. Het kabinet Geert Wilders zou Fitna hebben gekuist na een gesprek met het kabinet. Wilders eiste van Balken ende excuses wegens stemming makerij nog voor de film er was. veegt zijn eigen straatje schoon. Dit is een grote ongekende schan de." Eerder op de dag eiste Wilders dat premier Jan Peter Balkenende ex cuses aanbiedt voor alles wat hij voor verschijning over de anti-Ko- ranfilm Fitna heeft gezegd. Doet de minister-president dat niet, dan overweegt Wilders een motie van wantrouwen tegen hem in te die nen. Wilders neemt het Balkenen de 'zeer kwalijk' dat hij, zonder de inhoud van de film te kennen, ter men als crisis en aanslagen heeft gebruikt. Volgens de PW-leider heeft de premier zich schuldig ge maakt aan stemmingmakerij. Balkenende zei tijdens de diner pauze dat het goed was dat het de bat werd gehouden. Hij bespeurde een brede steun in de Kamer voor de handelwijze van het kabinet. De premier wilde niet ingaan op de vraag of hij tegemoetkomt aan de eis van Wilders om zijn veront schuldigingen aan te bieden. pagina 5: onbegrip beheerst debat CLINGE - Koningin Beatrix en bewoner Caesar Schrandt van zorgstichting voor verstandelijk ge handicapten Tragel legden gisterochtend in Clin- ge samen de laatste hand aan een schilderij. De handeling onderstreepte de afsluiting van het pro ces om Tragel om te vormen van internaat tot in stelling met woonvormen door heel Zeeuws-Vlaanderen, die midden in de samenle- Met Nederlandse reisleiding langs alle highlights. Nérgens voordeliger! zie: www.kras.nl/25009 het informatieve businesskompas waarom zou je verder zoeken m k GOES - Er zitten grote verschillen tussen de heffingen die Zeeuwse gemeenten hun inwoners opleg gen. Wie op Schouwen-Duiveland in het huwelijksbootje wil stappen betaalt 543 euro. Op Noord-Beve land kost een huwelijksplechtig heid 'slechts' 155 euro. De totale ge meentelijke belastingdruk is in Vlissingen het hoogst (676 euro per huishouden) en op Noord-Be veland het laagst (428 euro), meldt een folder van de provincie. pagina 2 en 3: ook voor een rijbewijs drinkt een ambtenaar koffie Wilders moet excuses maken aan Balkenende reageer op www.pzc.nl Opstelten helpt de VVD er weer bovenop WHSHH 39% oneens 61% aantal reacties: 283 ving staat. Aandoenlijk detail was dat hare majes teit en Caesar na voltooiing van het kunstwerk voor elkaar applaudisseerden, foto Wim Kooyman katern Zeeland: koningin stelt De Sterre niet teleur Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binnen land: 4 en 5; Buitenland: 7 en 9; Meningen: 12; Beurs: 14; Econo mie: 15; Weer: 18; Strips: 19; Agen da: 28; Cultuur: 29; Sport: 33 t/m 37; Televisie: 38 en 39. iS Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800- 0231 231 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1