eelanc Steunpunt voor sport Terneuzen Zenuwachtig Clinge VERZAMELAARS JAARBEURS Vraagtekens bij visie supermarkten Sportpunt moet beleid sportstimulering gestalte geven. 5 6 APRIL JAARBEURS UTRECHT incl. MEGA PLATEN CD BEURS www.verzamelaarsjaarbeurs.nl Matje Koningin Beatrix verricht vandaag de opening van 't Labyrint. Komst Colruyt zou minder gevolgen hebben dan Agrimarkt. 22 Dinsdag 1 april 2008 PZC door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Voor de uitvoering van het beleid ten aanzien van sportstimulering wil de gemeente Terneuzen op korte termijn een steunpunt voor sport en bewegen opzetten, kortweg sportpunt ge noemd. Dat blijkt uit de notitie Sportstimulering die aan de ge meenteraad wordt voorgelegd. Het sportpunt moet sportvereni gingen en kaderleden ondersteu nen om de sportinfrastructuur te versterken zodat inwoners van de gemeente op een verantwoorde wijze en naar eigen inzicht kun nen sporten of bij sport betrokken kunnen worden. Het sportpunt moet ook samenwerken met alle partijen die betrokken zijn bij sportstimulering, zodat de moge lijkheden op het gebied van sport stimulering optimaal benut wor den. Tenslotte moet het sportpunt ook sportactiviteiten voor de inwo ners initiëren, stimuleren, afstem men, regisseren en uitvoeren. De gedachte is om het sportpunt onder te brengen in het Sportcen trum Vliegende Vaart. Aanvanke lijk zou het ondersteuningspunt bemenst moeten worden met mi nimaal twee medewerkers, waar door de kwaliteit en de continuï teit gewaarborgd wordt. De mede werkers worden binnen het huidi- NNj De gemeente Terneuzen krijgt een steunpunt waar alles op het gebied van uitvoering met be trekking tot sport en sportstimu lering wordt ondergebracht. Europa's Grootste Vintage Evenement! met deze advertentie 1,50 euro korting op de entreeprijs (geldig voor één persoon) ZEEUWS - ALMANAK -V;. Een jonge vrouw uit Vlissingen heeft zich weer onsterfelijk ge maakt bij haar automonteur. De schrik zat er goed in toen vrijdag op de snelweg het gaspedaal van haar auto bleef hangen. Al een tijd plakte het pedaal een beetje, maar deze keer kwam het niet meer om hoog. Pas na herhaaldelijk stam pen, schoot het los. Ze aarzelde Tip? redactie@pzc.nl geen moment en reed direct door naar haar garage. De monteur vroeg of het pedaal misschien was blijven hangen achter de mat. Hef tig schudde ze van nee. Even later reed ze met een rood hoofd weer weg nadat de monteur had laten zien hoe het randje van de mat toch nét over het pedaal heen was gevallen. ge personeelsbestand van de ge meente gezocht. Naarmate het sportpunt zichzelf heeft bewezen en de taken dit vereisen kan de personele bezetting verder mee groeien. Het sportpunt kan tevens als stageplaats fungeren voor leer lingen van het ROC Westerschel- de, het CIOS, scholengemeen schap De Rede en het Zelden- rust-Steelantcollege. Voor de uitvoering van sportactivi teiten en het goed opzetten van sportstimulering in de gemeente zijn er naast het sportpunt ver schillende partijen waar mee wordt samengewerkt. Onder meer de sportverenigingen, basisscho len, commerciële sportaanbieders, Stichting Jeugd- en jongerenwerk, de organisatie Aan Z, kinderop vang, zorginstellingen, ROC Wes- terschelde, het voortgezet onder wijs en het gemeentelijk sportcen trum Vliegende Vaart. Veel verenigingen blijken behoefte te hebben aan ondersteuning. Per club aanstellen van een vereni gingsmanager zou financieel niet haalbaar zijn. Bij het sportpunt een medewerker bekwamen in het advies geven aan sportvereni gingen is een meer passende oplos sing. De basisscholen mogen gratis ge bruik blijven maken van de Zeeuwse Methode Bewegingson derwijs. Daarnaast wordt het pro ject sCOOLsport geïntroduceerd, waarmee scholen meer aandacht kunnen besteden aan het inzetten van buitenschoolse sportactivitei ten. Het sportpunt krijgt ook een taak bij het organiseren van een aanbod aan sportactiviteiten in de verschillende wijken en kernen van de gemeente. door Harold de Puysseleijr CLINGE - Het veegwagentje van de gemeentereiniging maakt een extra rondje op het terrein van De Sterre in Clinge. Weer anderen hangen vlaggetjes op om te illustre ren dat het feest is. Cliënten van Tragel rijden achter op een karretje mee en leveren ver se bloemen af bij een van de groepswoningen. Kortom, aan al les was gisteren te zien dat de zorg- stichting voor verstandelijk gehan dicapten zich op maakt voor ko ninklijk bezoek. Koningin Beatrix verricht vandaag namelijk de officiële opening van dagbestedingsgebouw 't Labyrint op het Sterreterrein. Het terrein is de afgelopen tien jaar getransformeerd van internaat voor verstandelijk gehandicapten tot woonwijk voor verstandelijk ge handicapten en andere inwoners van Clinge. Bovendien is Tragel in middels uitgewaaierd over heel Zeeuws-Vlaanderen. Dat proces van deconcentratie en integratie in de 'gewone' samenleving wordt vandaag feestelijk afgesloten. Beleidsmedewerker directie Jos van Hooijdonk is een van de drie verantwoordelijken voor de organi satie van dat feest. Vrijwel onop houdelijk hangt hij aan de tele foon om de laatste details door te nemen. Twee jaar geleden rees bij de ver antwoordelijken bij Tragel het idee om eens iemand van het ko ninklijk huis te vragen voor de af sluiting van het veranderingspro ces. „Het is niet zo dat je dan de konin gin rechtstreeks uit kunt nodigen. Je dient bij het hof een verzoek in en daar wordt bepaald of er ie mand komt en wie dat zal zijn. Ui teraard waren we erg vereerd toen we hoorden dat de koningin zelf kwam. Je begrijpt dat we het niet Christian (I) en Simon leveren bloemen af bij een van de groepswoningen. foto Camile Schelstraete Tragel Tragel is ruim dertig jaar geleden gestart als internaat De Sterre in Clin ge. Begin jaren negentig kwam de roep om nieuwe huisvesting en is het pro ces van deconcentratie op gang gekomen. De zorgstichting heeft inmiddels verspreid over heel Zeeuws-Vlaanderen dertig locaties. Ruim 650 verstandelijk gehandicapten krijgen zorg en ondersteuning. mooier hadden kunnen treffen." Nieuw groen is aangeplant in het perk bij de hoofdingang. Mensen van de technische dienst lopen rond met elektrische schroeven draaiers en de gebouwen krijgen een extra schoonmaakbeurt. Vanzelfsprekend, zegt Van Hooij donk, „want als je thuis gasten ont vangt, zorg je toch ook dat je huis aan kant is." Toch zijn volgens hem met de ko ninklijke ontvangst en het feest niet veel extra kosten gemoeid. „We hebben een hele dag feest voor de cliënten en onze medewer kers, maar zo'n feest geven we een keer in de vier jaar. Daar hebben we dus al voor gespaard. Zaken als de nieuwe aanplant waren al opge nomen in de bouwbegroting en moesten hoe dan ook worden uit gevoerd." Tragel verwacht vandaag tussen de 1500 en 2000 mensen op het ter rein. Cliënten, medewerkers, men sen die meegewerkt hebben aan de bouwactiviteiten, vertegenwoor- 'Als je thuis gasten ontvangt, zorg je toch ook dat je huis aan kant is' digers van collega-zorginstellingen, de drie Zeeuws-Vlaamse burge meesters en de commissaris van de koningin. De entourage van Hare Majesteit is zelfs vrij bescheiden, merkt Van Hooijdonk op; de koningin laat zich vergezellen van een hofdame, een adjudant, een kamerheer en een (geheim) aantal beveiligings mensen. Het is nog niet bekend of de konin gin de lunch gebruikt bij Tragel, maar als dat het geval is, eet ze ge woon met de pot mee. „Beatrix is de koningin van het volk, dus het valt reuze mee met de eisen die ze stelt." De beleidsmedewerker van Tragel is zich ervan bewust dat heel veel mensen zullen uitkijken naar het bezoek van Hare Majesteit aan Clinge. „Als het morgen allemaal goed ver loopt, zal dat na afloop een gevoel van voldoening geven. Je maakt er tenslotte heel veel mensen blij mee. Bij de mensen die dit alle maal mee mogen maken, gaat dit een leven lang in hun herinnering mee." door Eugène Verstraeten terneuzen - De Terneuzense LCF- raadsfractie zet grote vraagtekens bij de bewering dat de komst van Colruyt naar Terneuzen minder negatieve gevolgen heeft voor de bestaande supermarkten dan de komst van een Agrimarkt. In de Structuurvisie Detailhandel wordt gesteld dat met Colruyt 'nieuwe bestedingen' worden aangetrok ken omdat deze supermarktformu le in Nederland nog niet aanwezig is. Dit in tegenstelling tot Agri markt, die een formule heeft die volgens de structuurvisie sterk lijkt op die van Jumbo. „Een schijnargument", betoogt Cees Freeke in schriftelijke vragen. Colruyt mag dan misschien wel nieuwe bestedingen aantrekken, maar Freeke ziet niet in dat die dan niet ten koste van de andere supermarkten in met name de kie ne kernen zouden gaan. „Mensen kunnen geld maar één keer uitge ven", stelt het raadslid. Freeke wil van burgemeester en wethouders weten waarom het col lege een 'gloedvol betoog' voor de komst van Colruyt houdt, waar van de vestiging in de Koegorspol- der door de gemeenteraad werd te- l^j Het Terneuzense raadslid Cees Freeke zet vraagtekens bij de stelling dat de komst van Colruyt minder negatieve gevolgen heeft dan vestiging van een Agrimarkt. gengehouden. „Terwijl de komst van de Agrimarkt al zeven jaren lang met zogenaamde tussentijdse rapportages aan het lijntje werd ge houden? Waarom geldt hier niet het eeuwenoude eerlijke mole- naars(rechts)beginsel 'wie het eerst komt wie het eerst maalt'?" Door te spreken over 'waarschijn lijk minder negatieve gevolgen' ge ven B en W volgens Freeke aan dat het college de exacte gevolgen evenmin kan inschatten, 'of is er zelfs mogelijk sprake van meer ne gatieve gevolgen?' Freeke wil weten wat precies de opdracht was aan het bureau RBOI, dat de nieuwe structuurvi sie produceerde. „Onze fractie kan zich namelijk niet aan de indruk onttrekken dat er naar een bepaal de conclusie werd toegeschreven."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 52