'K .<^r j Ué& Deense Wilders-cartoon O Natste maart sinds 51 jaar WD'ers kiezen voor Opstelten Gratie voor zes leden Zoë's Ark Bloemetjes inspireren zomermode 17 Werkgever laat ervaren krachten gaan ondanks krappe arbeidsmarkt. Het mooiste plekje van Zeeland 12° HET WEER Bewolkt Dinsdag 1 april 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 77 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 Baas laks met oudere DEN HAAG - Werkgevers nemen on danks de krapte op de arbeids markt amper maatregelen om te voorkomen dat personeel vertrekt. Zo heeft maar vijftien procent ar beidsvoorwaarden ingevoerd die erop zijn gericht oudere werkne mers te behouden. Dat blijkt uit het Arbeidsvoorwaar- denonderzoek 2008 van Mercer en Centraal Beheer Achmea. Verder leren de cijfers dat slechts een kwart van de werkgevers arbeids voorwaarden afstemt op individue le behoeften van werknemers. Nog minder prioriteit krijgt ge- zondheidsmanagement (achttien procent). Opvallend is ook dat ruim veertig procent van de 1100 ondervraagde werkgevers niet verwacht binnen vijf jaar getroffen te worden door de gevolgen van vergrijzing en ont groening. Slechts een kwart trof adequate maatregelen om een mo gelijk tekort aan personeel tegen te gaan. Het ontbreekt veelal aan aan dacht voor 'corporate warming', of tewel 'werk, welzijn en warmte'. Zo blijken de maatregelen van de overheid om oudere werknemers te stimuleren langer door te wer ken, op de werkvloer geen weer klank te vinden. Het beleid is nog W* Ondanks de vergrijzing en de daarmee gepaard gaande krapte op de arbeidsmarkt doen werkge vers maar weinig om oudere werknemers te koesteren. te veel gericht op vervroegde uit treding van vijftigplussers, in plaats van op vrijwillige verlen ging, aldus de onderzoekers. Het CBS heeft becijferd dat het personeelstekort naar verwachting oploopt van 200.000 tot 600.000 arbeidsplaatsen in 2010. Uit het on derzoek blijkt dat werkgevers maat regelen kunnen en moeten nemen om de gevolgen van de krapte op de arbeidsmarkt te beperken. Ne gentig procent heeft nu al enige tot grote moeite met het aantrek ken van personeel. GOES - De Wallen van Retranchement zijn vol gens lezers van de PZC de mooiste natuurplek van Zeeland. Een op de drie inzenders op de prijs vraag in het kader van het tienjarig bestaan van Buitengebied koos voor de versterking, die in de zeventiende eeuw door Prins Maurits werd aange legd. Ook het Verklikkerstrand op Schouwen en de Zwaaksedijk bij Nisse scoorden hoog. De Oes terput bij Colijnsplaat en de Sint Laurens Wei- hoek bij Middelburg waren minder in trek. De Wallen van Retranchement zijn zowel voor rs tuur als historie hoogwaardig te noemen. Rina en BRUSSEL - De Deense cartoonist Kurt Westergaard heeft een spot prent van Geert Wilders gemaakt voor het Vlaamse tijdschrift P-ma gazine, dat vandaag uitkomt. Westergaard tekent Wilders met een bom op zijn hoofd, net zoals hij eerder Mohammed tekende. Bij Wilders hangt een bordje met de tekst: 'Gevaar. Vrijheid van me ningsuiting'. Tegenover P-magazi ne verklaarde Westergaard dat hij geen seconde spijt heeft gehad van zijn cartoon, die twee jaar geleden tot felle protesten tegen Denemar ken leidde in de islamitische we reld. De 72-jarige cartoonist zegt dat hij het met veel van Wilders' standpunten niet eens is. „Maar hij heeft wel het recht om ze te verkondigen. Alles moet kunnen worden gezegd. Daar blijf ik bij." pagina 4: debat met fractievoorzit ters VLISSINGEN - Zeeland heeft de nat ste maart beleefd in 51 jaar tijd. Volgens gegevens van het KNMI viel er vooral op zuidelijk Walche ren, noordelijk van Goes en in een groot deel van westelijk en mid den Zeeuws-Vlaanderen de mees te neerslag. Plaatselijk zelfs 161 mil limeter, bijna 100 meer dan het meerjarig gemiddelde. Anders dan gebruikelijk aan het begin van de lente, aldus weerkundige Rob Sluij- ter, was Zeeland daarmee ook de natste regio van het land. Het KNMI registreerde in Vlissin- gen 113 zonuren, tegen 118 nor maal. Daaruit valt volgens hem af te lezen dat de regen vooral in he vige buien en 's nachts is gevallen. DEN HAAG - De WD-leden heb ben de Rotterdamse burgemeester Ivo Opstelten gisteren gekozen als partijvoorzitter. Hij kreeg 67 pro cent van de stemmen en versloeg de Brabantse gedeputeerde Onno Hoes. Opstelten zei in een eerste reactie een 'verbindingsman' tus sen de basis van de partij en de po litieke leiding te willen zijn. pagina 5: bedaarde Opstelten nieuwe VVD-leider Opstelten helpt de WD er weer bovenop reageer op www.pzc.nl UW .'.OJIlftf Gideon Dreve uit Breskens hebben met hun in zending de hoofdprijs gewonnen, een speciaal voor hen gemaakte illustratie door natuurteken- aar Adri Karman. foto Wim Kooijman pagina 2 en 3: verliefd op de Wallen pagina 3: commentaar N'DJAMENA - President Déby van Tsjaad heeft gratie verleend aan zes Fransen van Zoë's Ark die zijn veroordeeld voor poging tot ont voering van 100 kinderen. Volgens de Fransen ging het om wezen uit Darfür, maar uit onderzoek bleek dat het Tsjadische kinderen waren van wie de meesten wel ouders hadden. De zes zaten hun straf na uitlevering in Frankrijk uit. Handen afvan de koopzondag 74% oneens 26% aantal reacties: 544 EN Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binnen land: 4 en 5; Buitenland: 6 en 7; Meningen: 9; Economie: 12 en 13; Weer: 18; Strips: 19; Cultuur: 28; Agenda: 29; Buitengebied: 30 en 31; Sport: 33 t/m 37; Televisie: 38 en 39.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1