Louwerse nekt Rillandia in slotfase Doelman Hoedekenskerke helpt koploper DFS in het zadel SPS walst over Stavenisse heen Tennissers Yerseke zwaar onderuit tegen titelkandidaat Sjef Basketballers Volharding nog niet zorgenvrij BPZC Maandag 31 maart 2008 29 Twee uittrappen van goalie leiden twee tegentreffers in. door Marco Puik GOES - Wemeldinge, Bevelanders en Wolfaartsdijk boekten in vier de klasse A van het zaterdagvoet bal ruime overwinningen. Koplo per DFS kwam niet in de proble men bij Hoedekenskerke. Hoedekenskerke-DFS 0-2: DFS speelde voor rust met de wind mee. In de slotfase van de eerste helft stelde de koploper de zege veilig door in kort tijdsbestek twee keer toe te slaan. Bij beide treffers werd een uittrap van de keeper van Hoedekenskerke door een DFS-speler onderschept. Lennart Padmos nam de 0-1 voor zijn reke ning en de 0-2 werd gescoord door Kevin Veerhoek. MZVC-Wemeldinge 1-4: De thuisclub werd vooral op felheid afgetroefd. Na een doelpuntloze eerste helft bracht Martijn de Vries de Middelburgers in de 55e mi nuut nog wel op voorsprong. Toen Remy Bruijnooge voor de gelijkma ker zorgde, brak er iets bij MZVC. Een kwartier voor tijd zorgde Ro bin van der Linde voor 1-2. Vervol gens moest MZVC met tien spe lers verder na een tweede gele kaart voor Yoram Rijkse. Door een treffer van Pieter Bolle en nog een doelpunt van Robin van der Linde eindigde het duel in 1-4. Nieuwland-'s-Heer Arendskerke 0-2: Na tien minuten kwamen de Wemeldinge troeft MZVC in de tweede helft op felheid af bezoekers op goedkope wijze aan de openingstreffer toen Joachim Springer zijn eigen doelman ver schalkte: 0-1. Nieuwland schoot daarna twee keer op de lat, Arends kerke deed dat ook één keer. In de 50e minuut viel de beslissing. Frank Davidse schoot de bal uit een vrije trap schitterend in de ver re hoek: 0-2. Borssele-Bevelanders 1-4: Beve landers boekte een ietwat geflat teerde overwinning op Borssele. Na tien minuten zorgde Arie Jon- gejan voor 0-1. In de openingsfase van de tweede helft tekende Ferdy van der Moere voor 0-2. Kort daar na maakte Wik Boone de aanslui tingstreffer voor Borssele, maar in het slotkwartier sloegen de gasten nog twee keer toe. Beide treffers kwamen op naam van John Rie- mens: 1-4. SVD-Wolfaartsdijk 0-5: Het geha vende SVD, dat vier basisspelers miste, kwam er niet aan te pas te gen Wolfaartsdijk. Na een halfuur zorgde Arnold van Gemerden voor 0-1 en nog in de eerste helft bracht Erik de Kok de bezoekers op een o-2-voorsprong. Via treffers van Harm Fluijt en Wilfred van den Dries (twee) liep Wolfaarts dijk na rust uit naar 0-5. Noormannen-Cadzand 5-0 (3-0). Tho mas Wuite 1-0, Sander van Belzen 2-0, Tom Hengst 3-0, Thomas Wuite 4-0, Tho mas Lievense 5-0. Mevo-Spui 2-1 (1-1). Jan-Thijs Berre- voets 1-0, Remco Hamelink 1-1, Jan-Thijs Berrevoets 2-1 Burenruzie eindigt in 8-1-zege voor felle thuisploeg. door Klaas Verspoor GOES - SPS won in de vierde klasse B van het zaterdagvoetbal de derby tegen Stavenisse met liefst 8-1. Krui- ningen pakte bij ZSC'62 drie pun ten en Yerseke bleef in eigen huis overeind tegen Waarde. Smerdiek verloor bij Vrederust met 2-1. SPS-Stavenisse 8-1: SPS was op dreef in de derby, waar Stavenisse juist de ware spirit miste. Willem Bevelander zorgde voor de 1-0 en met twee goals maakte Hilbert van Akkeren er 3-0 van. Jeremy Gier man bracht Stavenisse nog wel te rug tot 3-1, maar een goal van Ber rie Hage betekende de 4-1-rust- stand. Na rust scoorden Willem Be velander (5-1 en 7-1), Van Akkeren (6-1) en Leonard Quist (8-1) nog voor de thuisploeg. ZSC'62-Kruiningen 2-3: Kruinin- gen boekte een verdiende overwin ning in Scharendijke. Gert-Jan van de Pol zorgde via de binnenkant van de paal voor de 0-1. Na rust passeerde ZSC-speler Werner Klaassen zijn eigen doelman. Daar na kwam ZSC'62 via Martin van der Schee aan de 1-2. Edwin van Houte bracht Kruiningen daarna weer op een marge van twee goals. Arjan Smalheer zorgde daarna nog wel voor de 2-3. Vrederust-Smerdiek 2-1: Na wat duw- en trekwerk kreeg Vrederust al in de vijfde minuut een penalty, waaruit Bart Quik de 1-0 scoorde. Na een voorzet vanaf de rechter kant kopte Erik van Haaften Smer diek in de 25e minuut de gelijkma ker. Tien minuten voor rust maak te Stefan Luijkx de winnende tref fer. Yerseke-Waarde 4-1: Na achttien minuten maakte Bart van Stevenin- ck de 1-0. Daarna werd het een ge- lijkopgaande strijd. Toch liep de thuisploeg uit naar 4-0 door tref fers van Roel van Leeuwen, Arco van Dixhoorn en Daniël Bouterse. In blessuretijd kreeg Waarde een strafschop, die door Henk-Jan Stok verzilverd werd. SKNWK-WIK'57 5-0 (2-0). Emiel Kuij- ten 1 -0, Maarten Padmos (strafschop) 2-0, Martin Kiezenberg 3-0, Christian van Vossen 4-0, Kees-Jan van Nieuwenhuijze 5-0. Brouwershaven-Chrislandia 5-0 (2-0). Peter van Mourik 1 -0, Patrick Berrevoets 2-0, Pieter Kristelijn (strafschop) 3-0, Pa trick Berrevoets 4-0, Marijn den Boer 5-0. Ingecalculeerd verlies (6-0) op eerste speeldag districtscompetitie. door Sven Bakker YERSEKE - De tennissers van Yerse ke zijn er niet in geslaagd op de eerste speeldag van de districts competitie voor een verrassing te zorgen. Thuis was er een 6-o-ne- derlaag tegen Sjef uit Aardenburg. Het verlies van Yerseke kwam geenszins als een verrassing, aange zien het team promoveerde uit de eerste klasse en het direct op moest nemen tegen titelkandidaat Sjef. „Sjef eindigde de afgelopen ja ren altijd bij de bovenste teams. Zij hebben alleen 3-spelers, terwijl wij twee 4- en twee 5-spelers heb ben. Het verlies was ingecalcu leerd. Het is zaak om tegen andere teams punten te pakken", sprak Mario van Gastel van Yerseke. Jean Dhooge was het dichtst bij een punt in zijn enkelspelpartij te gen Bruce Corvelijn. Dhooge pak te de eerste set, maar moest de tweede aan Corvelijn laten. In het derde bedrijf zag het er goed voor Dhooge, totdat hij moest opgeven. Ook Richard de Witte, Jos Ver- schuure en Van Gastel verloren hun enkelspel. Van Gastel en Ver- schuure hadden kansen in het dub belspel tegen Remy Scherbeyn en Byron Bently. Zij verloren welis waar de eerste set in de tiebreak, maar kwamen via weer een tie break in de tweede set terug in de partij. Het Yersekse duo verloor de derde set echter met 6-2. De Witte en Jeroen Bakx waren niet opge wassen tegen Corvelijn en Van Noord. Zorgen Apollo'69 groter na verlies tegen Dauwendaele (2-5). door Klaas Verspoor GOES - In de derde klasse A leek Veere af te haken in de titelrace, want in de 89e minuut kwam Ril landia op een 2-1-voorsprong. Veere won door twee late treffers alsnog met 1-2. VCK drukte Krab- bendijke vérder in de problemen en ook de zorgen van Apollo'69 namen, door een 2-5-nederlaag te gen Dauwendaele, verder toe. Rillandia-Veere 2-3: Via Arjan Koopmans kwam Rillandia voor rust op 1-0 en elf minuten na rust zorgde Ronnie Louwerse voor de 1-1. Veere werd sterker, maar Ril landia bleef gevaarlijk. Een goal van Koopmans werd wegens bui tenspel afgekeurd en een vrije trap van Mehmet Dolma belandde op de paal. In de 89e minuut leidde een uitval van Rillandia tot de 2-1 van Koopmans en de thuisploeg vierde feest. Vanaf de aftrap zorg de Arcon Brasser echter voor de 2-2 en twee minuten in blessure tijd was het Veere dat jubelde toen Louwerse de winnende goal maak te. Apollo'69-Dauwendaele 2-5: Guus Toornstra scoorde 0-1, maar op slag van rust kopte leffrey Ot- ten Apollo'69 naar 1-1. Kort na rust werd het 1-2 door Joran Moes maar een minuut later stond het door Martin Lukasse al 2-2. Daar na zetten Ahmed Abdulqadir en Francis Langemaire (strafschop) Dauwendaele op 2-4. Daarna moest Apollo'69, na twee keer geel voor Richard Wiskerke, met tien man verder. Gert-Jan van Leiden scoorde in blessuretijd nog de 2-5. Noad'67-Heinkenszand 3-1: Hein- kenszand startte fel, maar na tien minuten nam Noad'67 het initia tief over. Na een overtreding op Wiljan Lisseveld maakte Iwan Geense uit een penalty de 1-0. Met een fantastische lob scoorde Remy van Herk daarna de 2-0. Na een half uur scoorde Lars Steijn de 3-0. Hugo Braamse scoorde daarna ook met een lob: 3-1. Na rust trachtte Heinkenszand wel wat te forceren, maar verzuimde Noad'67 om ver der uit te lopen. WHS-De Meeuwen 1-1: WHS morste dure punten want een ze ge zou zeker verdiend zijn ge weest. Na een serie corners kwam WHS op 1-0 toen Eddie Matthijs- se een hoekschop van Perry Snoep in eigen doel schoot. Na rust was het wachten op de 2-0, maar drie kansen leverden geen goals op. Tien minuten voor tijd zorgde Mi chael Tempelman voor de 1-1. Daarna kopte WHS-speler Leon de Witte nog op de paal. VCK-Krabbendijke 4-0: Voor rust stond VCK, door goals van Ro land Ovaa en Erik Damen, al op 2-0. Uit een voorzet van Michiel Ketting kopte Merijn Dek zijn ploeg een kwartier voor tijd naar de 3-0. Henk Kesteloo maakte daar na nog de vierde Koudekerkse goal. Colijnsplaatse Boys-Duiveland 2-7: De thuisploeg was door schor singen en blessures te gehavend om Duiveland goed partij te ge ven. Na 25 minuten stond het door treffers van Dennie le Comte (0-1 en 0-2) en Ronald Zwager al 0-3. Na rust voerden Barry Steen- poorte, Ronald Zwager, en Le Comte de score op. Via Nigel Hol mes en Pascal Hoogerheide werd het nog wel 2-6, waarna Wilmar van der Sande er nog 2-7 van maakte. Derde klasse B. Rust Roest-Tholense Boys 0-2: Voor rust kreeg Rust Roest nog een aantal kansen, maar de twee de helft was duidelijk voor Tholen- se Boys. De bezoekers bleken daar in effectiever met de kansen om te gaan. Thijs Nijmeijer opende de score en Niels Hopmans zorgde daarna voor de 0-2. GOES - In de strijd tegen degrada tie zijn de basketballers van Volhar ding nog steeds niet veilig na een 66-87-thuisnederlaag tegen Jum ping Crabs. Volharding kwam niet scherp uit de startblokken en liet vooral ver dedigend steekjes vallen. Jumping Crabs maakte hier dankbaar ge bruik van en creëerde in het eerste kwart een voorsprong van 16-24. In het tweede kwart ging het ge lijk op. Daardoor was het bij de rust 34-42. Na de pauze probeer den de Goesenaren de wedstrijd naar zich toe te trekken. De tegen stander uit Bergen op Zoom bleef echter strak verdedigen. Met een stand van 19-27 in het laatste kwart verloor Volharding uiteinde lijk met 66-87. Scores Volharding: Ralph Ranshuijsen 29, Rim Ranshuijsen 10, Dave van Maurik 10, Frank Vermeulen 6, Bouwe Gutteling 6, Louis Pikard 3 en Patrick Kompier 2. Richard de Witte van Yerseke verloor zowel in het enkel- als het dubbel spel. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 83