af te maken Kapelle komt steeds verder in het nauw te zitten Terneuzen wint streekderby tegen HVV'24, RCS op eigen veld onderuit IT - - BPZC Maandag 31 maart 2008 27 Bevelanders zien Bruse Boys in de blessuretijd langszij komen. door Marco Verdoorn NIEUWDORP - In de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal leek Nieuwdorp tegen Bruse Boys lan ge tijd op de volle winst af te steve nen. Maar in de blessuretijd kreeg de formatie van trainer Jos van Bel- zen het deksel op de neus. De thuisploeg rekende zich al rijk, maar bleef uiteindelijk met een 2-2 gelijkspel en een kater achter. „Het was een wedstrijd met alles erop en eraan", analyseerde Van Belzen na afloop. „We begonnen zó slecht, dat ik op het punt stond een paar spelers te wisselen." De trainer vond dat zijn ploeg on rustig speelde in de beginfase. Bru se Boys kreeg in die periode veel ruimte en kwam een paar keer ge vaarlijk dicht bij het doel van keeper Mark Geelhoed. Van Belzen zag zijn team vervol gens in de loop van de eerste helft door twee doelpunten van Niels Mulder knap terugkomen van een 1-0-achterstand (doelpunt Gerard Vogel) naar een 2-1-voorsprong. Nieuwdorp toonde veerkracht, maar in de fase daarna verzuimde het Bruse Boys de nekslag toe te dienen. Het venijn zat hem voor de thuis ploeg in de staart. In het laatste kwartier kon de formatie geen nieuwe bres in de Bruse defensie slaan. Nieuwdorp drong aan en zag Niels Mulder oog in oog met doelman Rick Postema jammerlijk falen. Ferhan Topal en Joost Pol derdijk zagen hun schoten op de doellijn gekeerd worden. Het be vrijdende derde doelpunt bleef dan ook uit. In de blessuretijd kop te Peter Willemse namens de be zoekers de bijna onvermijdelijke gelijkmaker binnen. „Die kansen hadden er gewoon in gemoeten", vertelde de niet geheel Nieuwdorp lijkt lange tijd op een overwinning af te stevenen, maar in de slotfase krijgt de ploeg van Jos van Belzen het deksel op de neus. tevreden Van Belzen, die volgend seizoen SSV'65 onder zijn hoede neemt. „We gingen voor dat derde doelpunt, maar het mocht niet zo zijn. Je weet dat dit dan kan gebeu ren. De jongens zijn diep teleurge steld op dit moment. Dat zegt ook weer wel iets over hun mentaliteit. Maar dit is voetbal. Soms heb je ge luk, vandaag hadden we pech. En ik moet ook zeggen dat Bruse Boys gewoon een goede ploeg heeft." Nieuwdorp had met een overwin ning goede zaken kunnen doen. De ploeg heeft een sterke serie ach ter de rug en bezet de vierde plek op de ranglijst. In de derde perio de doet het team nog volop mee. Om promotie naar de eerste klasse te bewerkstelligen, zal Nieuwdorp deze laatste strohalm moeten grij pen. „We gaan nog steeds voor die der de periode. In principe is dat het maximaal haalbare. Ons doel aan het begin van het seizoen was om ons te handhaven in deze klasse. Wat dat betreft is dit seizoen dus al geslaagd. Maar met wedstrijden tegen Oostkapelle, Zaamslag en Terneuzense Boys voor de boeg, is het nog niet afgelopen", legde de trainer uit. Aan Terneuzense Boys en Zaam slag zal Nieuwdorp nog een zware kluif hebben. De ploegen bezetten respectievelijk de eerste en tweede plaats op de ranglijst. Nieuwdorp-Bruse Boys Nieuwdorp-Bruse Boys 2-2 (2-1). 20. Gerard Vogel 0-1, 29. Niels Mulder 1-1, 40. Niels Mulder 2-1 (strafschop), 90+3. Peter Willemse 2-2. Scheidsrechter: H. Haverkamp (Alblasserdam). Gele kaart: Ralph van den Ouden, Emiel Dorst, Mats Wil lemse, Dimitri Hooftman (Bru se Boys), Wesley Rokven (Nieuwdorp). Aantal toeschouwers: 60. In Bruinisse eindigde de wed strijd tegen Bruse Boys ook in een gelijkspel. Het werd toen 1-1. Vosmeer wint toch ondanks zwakke start GOES - Een zwakke start van Vos meer bleef, mede dankzij de paal, zonder gevolgen. Er werd met 2-1 gewonnen van Rimboe. Louis van der Laak opende halver wege de eerste helft de score: 1-0. Een kwartier na rust werd het 2-0 via Danny Istha. Enkele minuten later kopte Jeroen van Nispen de aansluitingstreffer binnen: 2-1. Ric ky de Klerk schoot namens de thuisploeg nog op de lat. Hansweertse Boys boekt verdiende zege GOES - Hoewel er weinig kansen werden gecreëerd, was Hansweert se Boys in het uitduel met Lepel- straatse Boys duidelijk sterker. De ploeg won dan ook verdiend met 0-2. Halverwege de eerste helft maakte Aleksander Veljanoski de 0-1. Net als in de eerste helft was er na de rust veel dreiging van Hansweert se Boys tot het zestienmetergebied en vervolgens besluiteloosheid. Toch maakte Kevin Trotman de 0-2. Dit was tevens de eindstand. Zeeuws-Vlamingen richten zich na zege op Hulstenaren op periode. GOES - In de tweede klasse van het zondagvoetbal boekte Terneuzen een t-o-zege op HW'24. Koploper RCS ging op eigen veld pijnlijk met 1-3 onderuit tegen 't Zand. Terneuzen verdiende de zege in de streekderby op basis van de eerste helft. Daarin domineerde de thuis ploeg op alle fronten. Spelers wis ten elkaar blindelings te vinden, terwijl HW'24 grossierde in mis verstanden en gevangen zat in een keurslijf aan tactische opdrachten. Met een goede actie zette Jona than Constancia Jarno Waebeke al na vijf minuten vrij voor doel. Na een eerste misser schoot Waebeke Lebo kan achterstand na rust niet ombuigen GOES - Ondanks éénrichtingsver keer in de tweede helft verloor Le- wedorpse Boys op eigen veld toch met 1-2 van WW'67. Nadat de thuisploeg in de eerste vijf minuten twee goede kansen had laten liggen, opende Kevin van Loon na een kwartier de score aan de andere kant: 0-1. Nog voor rust maakte Dennis van Loon er 0-2 van. Robin Walhout scoorde namens Lebo tegen. Volharding maatje te klein voor IJzendijke GOES - Anders dan de 2-0-eind- stand doet vermoeden had Volhar ding weinig in te brengen op het veld van koploper IJzendijke. De thuisclub had een groot veldo- verwicht en gelet op de vele kan sen met ruimere cijfers moeten winnen. Bij vlagen had IJzendijke moeite met het stevige spel van Volharding. De 1-0 kwam na een kwartier op naam van Luc van Waes. Tien minuten voor tijd scoorde Ivo van de Calseijde uit een strafschop de 2-0. in de herkansing en via het been van een HW'er zijn ploeg op voorsprong. Na de rust gooide HW'24 alle schroom van zich af. Beide ploe gen voerden drie wissels door en er ontstond een open wedstrijd. Terneuzen liet zich te ver terugzak ken. Vooral met hoekschoppen was HW'24 gevaarlijk, maar de precisie ontbrak in de doelpogin gen. RCS had tegen 't Zand het betere van het spel, maar verzuimde in de beginfase de kansen te verzilve ren. Pas in de tweede helft kwam Ondanks het verlies van RCS te- gen 't Zand zijn de kansen op de titel van de Souburgers nog niet verkeken. Dongen neemt de kop positie over. Kaderteam 's Lands Welvaren mee aan kop KWADENDAMME - Door een 6-2-ze- ge op hekkensluiter Rubroek/De Griffioen staat het kaderteam van 's Lands Welvaren op gelijke hoog te met de leiders van 't Wapen Vink 1. Danny Walhout uit Heinkenszand maakte tegen Martin Verdoold in vier beurten zijn 210 punten. Peter de Bree en Toon Hermes wonnen ook. Alleen Jan Goudzwaard moest een nederlaag incasseren. Smerdiek heeft een makkie in Sassenheim SASSENHEIM - De voetbalsters van Smerdiek wonnen zaterdag met 0-3 bij het tweede team van Ter Leede. Trainer Wim Scherpenisse toonde zich een tevreden man: „De ploeg heeft zeer hard gewerkt. De zege was zeker verdiend. De score had zelfs nog groter kunnen uitvallen." De doelpunten werden gemaakt in de tweede helft en kwamen op naam van Martine de Witte en Suus Hopstaken, die twee keer scoorde. RCS tot scoren. Hoessein Bouzam- bou omzeilde de Tilburgse goalie en maakte de 1-0. Marcel Hersmis schoot van zo'n twintig meter af stand fraai de gelijkmaker binnen. Marien van Efferen schoot 't Zand naar de 1-2. Vlak voor tijd bracht Antonio Meijer RCS de nekslag toe. De thuisploeg bleef met lege han den achter en zag concurrent Don gen met de koppositie aan de haal gaan. RCS-trainer Romeo van Aer- de maalde er niet echt om. „Ook als we geen kampioen worden, hebben we een goed seizoen ge draaid. Maar het probleem is wel dat we altijd gebruik maken van dezelfde spelers. Sommigen zijn het niet gewend om het hele sei zoen te blijven presteren en lopen inmiddels op hun tandvlees." Hekkensluiter verliest met 4-r van koploper Terneuzense Boys. GOES - In de tweede klasse van het zaterdagvoetbal worden de degra- datiezorgen voor Kapelle met de week groter. In Terneuzen ging de hekkensluiter met 4-1 onderuit te gen koploper Terneuzense Boys. Met nog drie wedstrijden te spe len staat Kapelle op drie punten van de nummer elf Zwaluwe. Terneuzense Boys liep twee pun ten uit op directe achtervolger Zaamslag, die gelijkspeelde tegen Serooskerke (1-1). AZW haalde drie kostbare punten in de strijd te gen de degradatie. De Axelaren wonnen met 1-3 bij Arnemuiden. Nieuwdorp tegen Bruse Boys ein digde onbeslist: 2-2. De duels Zwa- luwe-Oostkapelle en Dinteloord -WC'68 eindigden in 0-0. Terneuzense Boys-Kapelle 4-1. De winst voor de koploper was ge flatteerd. Het breekpunt in de wed strijd lag net na de gelijkmaker van Kevin Joosse, die aan het be gin van de tweede helft een vrije trap langs de muur van Boys-ver dedigers laag binnenschoot. In de zelfde minuut kwam Edwin van Damme alleen voor doelman Ro- AZW pakt belangrijke punten bij Arnemuiden in strijd om lijfsbehoud nald Gort van Terneuzense Boys. Van Damme wilde de bal breed leggen op Ferdi Tilroe voor een leeg doel, maar de voorzet was te hard. Na een sterke beginfase van Kapel le (kopbal van Van Damme net naast) kwam de thuisclub voor rust onverwacht op een i-o-voor- sprong via een kopbal van Peter Doens uit een hoekschop van An- rico van Hecke. Terneuzense Boys putte in de tweede helft moed uit de situatie met Van Damme en Til roe, waarin Kapelle verzuimde om op voorsprong te komen. De thuis ploeg nam verder afstand van een tegenstander die daarna van slag was. Een lange bal van Van Hecke werd getoucheerd door Ruud Hoo- gesteger: 2-1. De spits vierde het doelpunt tegen zijn oude club inge togen. Even later scoorde Marco Faassen, na een geraffineerde steek bal van Evert Jan van Opdorp, met een prachtige lob 3-1. Vlak voor tijd tekende invaller Gokhan Erkasin voor de 4-1. In de slotfase liet Terneuzense Boys nog een aantal kansen liggen tegen het moegestreden Kapelle. Arnemuiden-AZVV 1-3 (1-2). Marinus Baas 1 -0, Jens Daneels 1 -1Wouter Boe- ije 1-2, Kana da Rosa Bernardo 1-3. Bij zonderheden: rode kaart (2x geel) voor Romano van Overmeire (AZW). Serooskerke-Zaamslag 1-1 (1-1). Ugur Kahveci 0-1, Frank Allaart 1-1 (straf schop). Edwin van Damme van Kapelle (midden) springt hoog op. Naast hem David de Haan (links) en Ayhan Atmaca van Terneuzense Boys. foto Wim Koo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 81