komt wel een klusje voort' Brandput wordt een levendige oase Kruising uren dicht na botsing Snelheidsduivel moet rijbewijs inleveren BPZC Maandag 31 maart 2008 13 Bij jachtenmakelaardij De Valk in Sint-Annaland kunnen in de toekomst zo'n honderd boten worden bekeken. Vrijwilligers toveren vies watertje om in eco-recreatiegebied. door Frank Balkenende kattendijke - Eindelijk een droge dag, het zonnetje lekker op het hoofd. Dan is het niet zo erg om in hartje Kattendijke met je laar zen in de bagger te staan om een oude, vieze brandput om te tove ren in een ecologische oase. Zaterdag steekt een handjevol dor pelingen vrijwillig de handen uit de mouwen. Daardoor wordt het plan van de Vereniging Dorpsbe langen Kattendijke (VDK) lang zaam maar zeker zichtbaar. „Met die oude brandput werd niets meer gedaan. De brandweer heeft tegenwoordig zoveel capaci teit dat zo'n put overbodig is ge worden. Wij maken er nu een eco logisch gebiedje van, Mensen kun nen straks hier op een bankje zit ten of zelfs over een pad door het water lopen. Kijk hier, vandaag hebben we met betonnen delen dat pad gemaakt", zegt VDK-voor- zitter Jan Kröse. De vrijwilligers richten de put in volgens de methode van tuinarchi tect Louis Leroy. Ze hebben zater dag een slingerende muur aange bracht van oud bestratingsmateri- 'Mensen kunnen hier zelfs over een pad door het water lopen' aal, dat de gemeente heeft afge staan voor dit project. „In die muur kruipen straks allerlei die ren zoals kikkers en salamanders. Ie kunt er prachtig een biologieles geven, maar ook gewoon gezellig zitten in de diepte." De put is een heel eind gereed. Er zijn betonnen keerwanden ge plaatst en overtollige aarde is afge graven. De grond wordt herge bruikt door een boer, die er een stuk land mee egaliseert. Het project kost tienduizend euro. Daarvoor wendt de dorpsvereni ging voor de komende drie jaar haar gemeentelijk dorpsbudget goes - De chauffeur en de inzitten den van een autobus zijn zaterdag morgen met de schrik vrijgeko men bij een zware aanrijding met een bedrijfsbus in Goes. Het duur de enkele uren voordat de kruising kon worden vrijgegeven. De buschauffeur, een vijftigjarige man uit Hoogezand, kwam om half acht uit de richting van de Oranjeweg en reed op de kruising Lewestraat/Buijs Ballotstraat en Pa- tij nweg door het rode licht. De be stuurder van de bedrijfsauto, een dertigjarige man uit Goes, kon de bus niet ontwijken. De bus was zwaar beschadigd en moest wor den weggesleept. Het opruimen vergde de nodige uren. Pas om tien uur gaf de politie het kruis punt vrij voor het verkeer. foto Willem Mieras GerechtsDeurwoardersKantoor j Zeeland Uit een exploot van kandidaat-deurwaar- der M. Weertman d.d. 20-03-2008 blijkt, dat t.v.v. Rosande Johanna Maria Stals, wonende te Hulst, aan THEODORUS ADRIANUS HUBERTUS FENNE. zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend het door de voorzieningen- rechter van de rechtbank te Middelburg in kort geding gewezen vonnis van 10- 03-2008. Bij dit exploot is bevel gedaan om zich te houden aan het bij voormeld vonnis uitgesproken contact- en straat verbod terwijl tevens bevel is gedaan tot betaling van een som geld binnen twee dagen daarna. Genoemde T.A.H. Fenne kan een afschrift dezes verkrijgen op een van onderstaande adressen. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes Kattendijkenaren maken van de brandput iets moois, foto Frank Balkenende aan. Ook van het project Kern met Pit is een bijdrage binnengeko men. Wanneer de vrijwilligers he lemaal klaar zijn, durft Kröse niet te voorspellen. „Dat hangt af van hoeveel vrije tijd we hebben." BURGH-HAAMSTEDE - Een 21-jarige snelheidsduivel uit het Belgische Brasschaat heeft zondagmorgen rond negen uur zijn rijbewijs moe ten inleveren. Ook ontving hij twee boetes van 130 euro voor het twee keer overschrijden van een doorgetrokken streep. De automobilist reed tussen Vrou wenpolder en Burgh-Haamstede ruim 160 kilometer per uur op plaatsen waar snelheden tussen 50 en 100 kilometer zijn toegestaan. Op de N57 bij Neeltje lans haalde de man met deze hoge snelheid ook nog een auto in over de door getrokken streep. Op de Kraaijen- steinweg in Burgh-Haamstede werd de bestuurder door de poli tie aan de kant gezet. Hij verklaar de hard te hebben gereden omdat hij te laat was voor een afspraak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 77