Randwegen maken geen kans Sportclubs willen geen gvd's horen 15 11 17 Jj Aanhoudingen bij controleactie politie in Goes Spelenderwijs leren spellen met Pi-spello Maandag 31 maart 2008 Philippe Claudel maakt aangrijpend filmdebuut Tip? redgoes@pzc.nl Alternatieven bij Wolphaartsdijk zouden natuur geweld aandoen. door Frank Balkenende WOLPHAARTSDIJK - Er komt een on derzoek naar zowel een oostelijke als een westelijke randweg bij Wolphaartsdijk, maar dat betekent niet dat die varianten enige kans maken. Er zouden te veel natuur waarden voor moeten worden op geofferd, zegt een woordvoerder van de gemeente Goes. Goes zet nog steeds alle kaarten op verbetering van de route Delta weg-Kwistenburg-Aardebolleweg, die momenteel op Goes' verzoek door Waterschap Zeeuwse Eilan den wordt uitgewerkt. Voor de ruimtelijke procedure is Goes echter verplicht ook andere varianten mee te nemen, zeker in het licht van de recreatieboulevard die de gemeente aan het Veerse Meer wil maken. Dat plan bete kent uitbreiding en verbetering van recreatievoorzieningen in en rondom de jachthavens. Voor het verkeer is een recreatie- weg langs de havens en de cam pings voorzien. Goes moet aanto nen dat het toeristenverkeer straks via de route Aardebolleweg vol doende en veilig kan worden af- en aangevoerd. Daarvoor is vergelij kingsmateriaal nodig en rekent de gemeente beide randwegvarianten nog eens door. Voorstanders van een randweg hadden even hoop dat met name een oostelijke randweg kans zou maken, temeer omdat dan de wijk Wolphaartsdijk-Oost kan worden ontsloten en een rechtstreekse ver binding met het recreatiegebied ontstaat. Ander argument is dat in komend verkeer vanaf de Stadse- weg niet het dorp wordt inge stuurd, maar er omheen geleid. Nieuwe ontsluiting recreatiegebied Wolphaartsdijk ZIERIKZEE Nieuwe fietsvoorziening Aardebolleweg Fietsroute over bestaande wegen T WOLPHAARTSDIJK Verbeterde route voor recreatieverkeer a- i Langeweg GOES PZC Felix Binicewicz De Borselse SGP/CU-raadsleden Piet Dingemanse (links) en Henk van Hartingsveldt dragen een anti-vloekbord naar het veld van Luctor '88 in Heinkens- zand. foto Willem Mieras SGP/ChristenUnie bezorgt voetbalclubs borden tegen vloeken. door Frank Balkenende HEINKENSZAND - Stop de taalverru- wing in de sport. De Borselse frac tie van SGP/ChristenUnie nam za terdag lokaal het voortouw door voetbalclubs Luctor '88 en SV Heinkenszand reclameborden aan te bieden met de leus 'Een vloek mist ieder doel'. De fractie hoopt dat de borden die langs de velden worden geplaatst, ervoor zorgen dat spelers en sup porters minder vaak het gvd-woord of andere krachtter men gebruiken. „Want als gelovige doet je dat pijn", zegt raadslid Piet Dingemanse. De Bond tegen het Vloeken stelde de borden beschikbaar. Het lokale initiatief sluit aan bij een actie van de KNVB om de sport voor ieder een plezierig te houden. Grof taal gebruik moet dan ook niet wor den geaccepteerd. „Vorig jaar beledigde een suppor ter op grove wijze een scheidsrech ter. Die zei iets van 'stomme mon gool, heb je soms stront in je ogen?' Het totale elftal heeft toen die supporter meteen op zijn ge drag aangesproken. Dat werkt 'Het totale elftal heeft toen die supporter meteen op zijn gedrag aangesproken' goed", zegt bestuurslid Martijn Priem van het katholieke en op zondag voetballende Luctor '88, die de SGP/CU-actie 'een goed sig naal' vindt. De fractie heeft alle voetbalclubs in de gemeente aangeschreven. Vier hebben niet gereageerd, ze ven andere clubs krijgen binnen kort het anti-vloekbord De voetbalclubs namen zaterdag de gelegenheid te baat en troonde de reformatische delegatie mee naar het kale, gehavende trainings veld, waar dringend iets aan moet gebeuren. Priem: „Bij regen sta je hier tot je knieën in de modder, ja en dan wordt er wel eens ge vloekt." Overigens zijn beide clubs en de gemeente in gesprek over aanpak van het trainingsveld. GOES - De politie heeft vrijdaga vond en -nacht bij een controleac tie in Goes twee bestuurders een rijverbod opgelegd omdat ze te veel hadden gedronken, en een an dere persoon een boete gegeven voor het bezit van o,8 gram cocaï ne. Ook heeft ze twee auto's bui ten gebruik gesteld omdat de ene onverzekerd was en de eigenaar van het andere voertuig nog een boete van 140 euro had openstaan. Daarnaast hield de politie een man aan die illegaal in Nederland verblijft. Hij is overgebracht naar Torentijd in Middelburg. Een ande re aanhouding betrof een bestuur ster die een boete van bijna 200 eu ro nog niet had betaald. Dat gold ook voor een 24-jarige Vlissinger die nog 250 euro boete had open staan. Die betaalde hij op het bu reau, nadat hij daar eerst agenten had beledigd. De politie schreef verder nog zeven bekeuringen uit voor kleinere vergrijpen. In totaal controleerde ze 145 voertuigen. De politie zal onder de titel 'In Goes Uit' de komende maanden vaker in en om het centrum controleren om stappers het gevoel te geven dat ze veilig kunnen uitgaan. Tip? redactie@pzc.nlTp? redactie@pzc.nl Navelstenen Floor van vijf zit in de kamer, ter wijl haar moeder met een vrien din aan het bellen is. Haar oren hebben tijdens het gesprek niet dichtgezeten, blijkt even later: Floor: „Mam, Lenie droogt zich nooit goed af, hè, als ze in bad is geweest?" Moeder: „Hè? Hoe dat zo, Floor?" Floor: „Ze heeft nu al voor de zo veelste keer navelstenen!" Moeder: „Wat heeft ze?" Floor: Ja, ik heb her wel ge hoord! Ze heeft navelstenen, gro te klompen schimmels die groeien in je navel als je je niet goed afdroogt als je gedoucht hebt!" Lachend heeft moeder haar dochter toch maar even uit gelegd wat nierstenen zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 75