slotminuut Volleybalsters Savok zijn bezig aan mooie reeks Afkoelingsperiode nodig bij duel tussen Clinge en MOC'17 ZPZC Maandag 31 maart 2008 29 Robbie van de Wijnckel is de gevierde man bij kampioensploeg. door Jurgen Naeye BRESKENS - Aardenburg speelt vol gend jaar in de derde klasse van het zondagvoetbal. Na een span nend duel met een ontknoping uit de koker van Hitchcock, won het met 4-2 op het veld van Breskens. Robbie van de Wijnckel was de ge vierde man. Hij scoorde tegen zijn voormalige club een minuut voor het einde de bevrijdende treffer. Jelle de Vreeze haalde opgelucht adem. De aanvaller van Aarden- burg miste een kwartier voor tijd, bij 2-2, een strafschop en leek de schlemiel van de middag te wor den. Gelukkig voor hem, en voor de aanhang van Aardenburg, scoor de Van de Wijnckel in de slotmi nuut. „Ik was zo blij als een kind", zei De Vreeze naderhand. Niek van Sprundel, die dit seizoen al goed voor 28 goals is, haastte zich ook naar Van de Wijnckel. Niet alleen uit vreugde, maar ook vanwege de opluchting. Van Sprundel kopte in de 84e minuut voor een leeg doel de bal op de binnenkant van de paal. De bal rol de tergend langzaam over de doel lijn en kwam via de andere doel paal terug in het veld. Twee minu ten eerder had Breskens-midden- velder Michel Cocquit een kopbal van Wouter Buy ze van de doellijn gehaald. De gemiste kansen vormden de ro de draad in de kampioenswed strijd van Aardenburg. De bezoe kers startten voortvarend en had den na tien minuten al op een riante voorsprong kunnen staan. Jelle de Vreeze, Martin van Vooren, Niek van Sprundel, Rob bie van de Wijnckel en Hylke Stroo faalden. Breskens toonde zich slagvaardiger en kwam door Mark Boeckhout Aardenburg mag het volgend sei- zoen in de derde klasse van het zondagvoetbal uitkomen. De ploeg pakt na een 4-2-zege op Breskens de titel. op 1-0. Goals van Hylke Stroo en lelie de Vreeze, kort voor en na de rust, brachten Aardenburg weer in het goede spoor, maar het ant woord van de thuisploeg liet niet lang op zich wachten. Jeffrey Tang- he schoot een afgeslagen bal fraai binnen: 2-2. Onder het toeziend oog van Jean Pierre Hubregsen, die de eerste sei zoenshelft de selectie onder zijn hoede had, ontwikkelde Aarden burg een ware stormloop op het doel van de Bressiaanders. De uit stekend keepende Brian de Waele hield lang stand, maar moest in de slotminuut toch buigen voor een inzet van Van de Wijnckel. Remco Dhondt zorgde in blessuretijd voor 2-4. Trainer Patrick Boute keek alvast vooruit naar volgend seizoen. „Om in de derde klasse te overle ven, zullen we ons in de breedte moeten versterken. Van Remco Dhondt, Jurgen Hooreweghe en Robbie van de Wijnckel weten we dat ze stoppen. Vandaar dat we in gesprek zijn met diverse spelers." Breskens-Aardenburg 2-4 (1-1). 24. Mark Boeckhout 1-0, 41. Hylke Stroo 1-1, 48. Jelle de Vreeze 1-2, 50. Jeffrey Tanghe 2-2, 89. Robbie van de Wijnckel 2-3, 94. Remco Dhondt 2-4. Rode kaart: Johnny de Jaeger (Breskens). Gele kaart: Johnny den Besten, Tom Meijer (Bres kens). Scheidsrechter: H. Ie Grand uit Dor drecht. Aantal toeschouwers: 400. Tweede kampioen Aardenburg is de tweede kam pioen in het Zeeuwse amateur voetbal. Eerder veroverde SKNWK in de vierde klasse van het zater dagvoetbal al de titel. Aardenburg won dit seizoen vijftien wedstrijden. Slechts twee keer werd tot nog toe ver loren. Dat gebeurde tegen Robur (5-3) en tegen Hontenisse (2-0), op de tweede speeldag. De grootste overwinning werd tegen Kwadendamme be haald. Aardenburg won die wedstrijd met 7-0. RCS is de leiding kwijt in de tweede klasse OOST-SOUBURG - RCS heeft giste- ren de koppositie in de tweede klasse van het zondagvoetbal ver speeld. De Souburgse formatie ging op eigen veld met 3-1 onder uit tegen 't Zand. RCS kwam in de tweede helft op voorsprong via Houssein Bouzam- bou. Er leek geen vuiltje aan de lucht, 't Zand boog echter in een tijdsbestek van 20 minuten de ach terstand om in een voorsprong. Drie keer goud voor turnsters van EMM TERNEUZEN - EMM vertolkte een prominente rol tijdens turnwed- strijden in de vierde divisie. De ploeg behaald drie gouden medail les en eenmaal brons. Joëlle Dhanis won in de categorie instap niveau 11 (35,60 punten). Robin Wollrabe was de sterkste bij pupil 1 niveau 10 (34,383 pun ten). Nathalie Huigen behaalde de eerste plaats bij de jeugd niveau 8 met een totaal van 34,517 punten. Steen moet in derde klasse diep buigen voor Dosko: 4-1. VLISSINGEN - Clinge en Steen be leefden een slechte dag in de de- derde klasse A van het zondagvoet bal. Clinge-MOC'i7 1-4. Clinge kwam op 1-0 toen Kevin van Hoye alleen zijn hoofd maar tegen de bal hoef de te drukken op aangeven van Da vy van Puyvelde. Een kwartier la ter maakte Ralph Hopmans de ge lijkmaker. Na rust nam de onvrede bij Clinge hand over hand toe. Ze ker toen Michiel van Trijen in de 53e minuut voor 1-2 zorgde. Een doelpunt dat sterk aangevochten werd omdat de bal via de onder kant van de lat achter de doellijn terug het veld insprong. Nadat ook Knap gelijkspel voor De Schelde TERNEUZEN - De waterpoloërs van De Schelde pakten in de derde klasse een belangrijk punt. Tegen De Warande werd het 4-4. De thuisploeg nam een 4-1-voor- sprong. De Schelde toonde echter vechtlust en speelde een geweldig laatste periode, met een gelijkspel als resultaat. Voor De Schelde wa ren Ton van Duijn, Sven Schie man, Bas van Houwelingen en Niek Kampman productief. Royal de Parel is terug aan de leiding SAS VAN GENT - De driebanders van Royal/De Parel staan weer op kop in de derde divisie. De ploeg won van De Geslootene Boom: 6-2. Alleen Theo Platjouw kon het aan stormend talent ~Mafhiëu Vlerick in bedwang houden. Daarmee was de koek voor de rode lantaarndra gers op. Dirk Vlerick, Tonny Dob- belaere en Jens van Dam wonnen vrij gemakkelijk. Bert Buijs en Davy van Puyvelde geel kregen en Menno Been de sco re naar 1-3 tilde, waren de poppen aan het dansen. Het thuispubliek keerde zich tegen de scheidsrech ter die met nog achttien minuten op de klok tot een afkoelingsperio de besloot. „Ik werd door het pu bliek voor van alles uitgemaakt. Ik zag allerlei obscene gebaren in mijn richting", aldus arbiter Van Gerwen uit Eindhoven. Wilfred Korsmit maakte na de terugkeer van beide ploegen nog 1-4 en Van Trijen kreeg zijn tweede geel waar door MOC'17 het duel met tien man afsloot. Het thuispubliek keert zich te gen de arbiter bij de wedstrijd Clinge-MOC'17. De scheidsrech ter acht hierna een afkoelingspe riode noodzakelijk. Mathieu Pauwels wint plaatsingswedstrijd TERNEUZEN - Tijdens de eerste plaatsingswedsrijd voor het NK turnen hebben de Thor-turners zich uitstekend geweerd. In de cate gorie junior 2 (3e divisie) werd Ma thieu Pauwels eerste plaats met 66,05 punten. Stijn van Driessen werd tiende bij de Junioren 1 (3e divisie) met 62,65 punten. Stijn de Vleeschauwer werd in de V2 finale bij de jeugd 3e divisie veertiende met 63,15. Cor de Jonge is de gevierde man GOES - De vooruitgespeelde wed strijd in de derde divisie drieban den tussen De Stene Brug en Café Biljart Reseda eindigde in een 4-4-gelijk spel. Bij de Zeeuws Vlamingen was Cor de Jonge de gevierde man met een overwinning in slechts 31 beurten (35 caramboles). Hij versloeg Arjo Hollestelle. De andere overwin ning kwam op naam van Carlo van Dam. Dosko-Steen 4-1: De thuisploeg was de hele wedstrijd de bovenlig gende partij. Toch werd het enkele minuten na de openingstreffer van Michael Mehmet (1-0) gelijk via een droge knal van Eddie van den Bosch: 1-1. Nog voor rust liep Dosko uit naar 3-1 via doelpunten van Nick Schuurbiers en Lennaert Greveling. In de tweede helft bleek Steen niet bij machte iets aan de achterstand te doen. Mehmet be paalde de eindstand op 4-1. Meto-Vlissingen 1-6 (0-1). Davy van Geersdaele 0-1, Jeremy Hill 0-2, Ronnie Cremer 1-2 (e.d.), Joey van der Zweep 1-3 en 1-4, Danny ter Steege 1-5, Ray mond Wolff 1-6. Zierikzee-Walcheren 7-0 (3-0). 29. Ing- mar Quist 1-0, 37. Mathijs Hage 2-0, 42. Wesley Quist 3-0, 59. Wesley Quist 4-0, 70. Mathijs Hage 5-0, 80. Rutger Kooman 6-0, 90. Leon Sinke 7-0. Savok-speelster Nienke Sterenborg smasht de bal over het net in de wed strijd tegen Jola/Olympus. foto Wim Kooyman Ploeg boekt tegen Jola/Olympus de achtste overwinning op rij. door Peter van Kouteren GOES - De volleybalsters van Savok zetten de zegereeks in de promo tieklasse B voort. De formatie van de Belgische trainer Freddy Cha ves boekte de achtste overwinning op rij. Dat ging ten koste van lola/Olympus. In Sas van Gent werd het 3-1. Savok, dat sinds 12 de cember vorig jaar niet meer ver loor, handhaafde zich daardoor op de derde plaats. De volleyballers van Mytilus bewe zen zichzelf een slechte dienst, door met 3-1 (21-25, 25-21, 25-19, 26-24) van Castellum te verliezen. De mannen van WS'92 haalden in Zundert bij het laag geklasseer de Zuvo een 2-1-achterstand op en wonnen in een enerverende partij met 3-2 (25-18, 24-26, 23-25, 25-19, 18-16). Voor de mannen van Forza Schou wen Duiveland is in de promotie klasse A door een 3-1-nederlaag (25-18, 25-18, 25-22, 22-25) bij DVO het doek bijna gevallen. De vrouwen van de Schouwse fu sieclub wonnen ten koste van VOY 2 voor de elfde keer dit sei zoen met 4-0 (25-12, 25-16, 25-22, 25-11) en kunnen volgende week kampioen van de promotieklasse A worden. Savok-Jola/Olympus 3-1 (25-21, 25-19, 25-20, 14-25): Een matige Chaves: 'We speelden een beetje krampachtig en maakten veel fouten' wedstrijd voor veel publiek. Savok verzuimde om er een goede wed strijd van te maken, maar had des ondanks veel meer in de mars dan de povere tegenstander. „Het draai de niet zoals anders", bekende trai ner Freddy Chaves. „We speelden een beetje krampachtig en maak ten veel fouten. Ik heb er door va kantie misschien wel te weinig op de training gehad. Een keer met vier, een keer met vijf getraind. Daar moet ik het een beetje in zoe ken." Savok, dat met Sandra van Puyvelde op de plaats van de afwe zige lacqueline Dieleman begon, hoefde niet eens alles uit de kast te halen om de achtste zege op rij te boeken. Daarvoor was de tegen stand van Jola/Olympus te gering. De bezoekers klampten in de eer ste set aan tot 21-19, maar moesten daarna toestaan dat de thuisploeg naar winst afwikkelde. De Sasse formatie stuitte in de tweede en derde set zonder superi eur te zijn op minder tegenstand en kreeg in de vierde set de reke ning gepresenteerd van gemak zucht. Desondanks was trainer Chaves voldaan over de nieuwe overwin ning, waarmee een mooie reeks werd voortgezet. „Zaterdag moeten we naar Atak'55,", keek de oefenmeester al vast vooruit. „De nummer laatst. Het venijn zit hem dikwijls in de staart", waarschuwde hij. „Het zal denk ik niet lukken om tweede te eindigen. Daar is Mikro Electro/Roosendaal te ver voor weg. We gaan voor de derde plaats. Dan is het voor iedereen in de club een heel geslaagd jaar."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 73